AstraZeneca vakcina

Lietuva pateko į ES dešimtuką pagal paskiepytų gyventojų skaičių 

(atnaujinta 13:56 2021.04.02)
Statistika atspindi vyresnių nei 18 metų asmenų imtį. Paaiškėjo, kad tarp Baltijos šalių mažiausiai paskiepyta žmonių Latvijoje

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Lietuva pateko į Europos Sąjungos šalių dešimtuką pagal žmonių, paskiepytų nuo COVID-19, skaičių, rodo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys.

Karantinas
© Sputnik / Владислав Адамовский

Šiuo metu daugiausia vyresnių nei 18 metų amžiaus žmonių, gavusių pirmąją vakcinos dozę, yra Maltoje — 25,5 proc. Antrąją vietą užima Vengrija su 23,7 proc., trečiąją — Suomija, 18,8 proc., o ketvirtąją vietą užima Lietuvos kaimynė Estija, turinti 18,1 proc.

Lietuva yra devintojoje vietoje — čia paskiepyta 13,7 proc. Kaimyninėje Latvijoje šis rodiklis beveik dvigubai mažesnis — 6,7 proc.

Tuo tarpu Maltoje taip pat didžiausias procentas visiškai paskiepytų žmonių — 10,9 proc., antrojoje vietoje yra Vengrija su 8,6 proc., trečia — Danija su 7,9 proc.

Baltijos šalyse abiem dozėmis paskiepyti: Lietuvoje — 5,7 proc. suaugusių gyventojų, Estijoje — 5,9 proc., Latvijoje — tik 1,4 proc.

Anksčiau sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė sakė, kad Lietuva yra pirmoji ES pagal gautų ir pritaikytų vakcinų santykį šalyje. Anot jos, jau sunaudota daugiau nei pusė milijono dozių.

Nuo koronaviruso nukentėję šalies gyventojai sulaukė 350 mln. eurų paramos >>

Iki šiol Lietuvoje nustatyta daugiau nei 217 tūkstančių infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 3,5 tūkstančio žmonių. Pirmąja doze buvo paskiepyta daugiau kaip 349 tūkst., visiškai paskiepytų — daugiau kaip 165 tūkst.

Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio pabaigos. Ji taip pat grąžino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus Velykų laikotarpiui — nuo kovo 27 iki balandžio 6 dienos imtinai.

Tegai:
Lietuva, vakcinacija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1836)
Dar šia tema
Latvijoje tiriama pensininko mirtis po vakcinacijos "AstraZeneca"
Gincburgas kalbėjo apie antikūnų titrą praėjus metams po "Sputnik V" vakcinacijos
Viskas įskaičiuota: Turkijos žurnalistas papasakojo apie "vakcinacijos turus" į Rusiją
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kur fiksuojami didžiausi COVID-19 židiniai

(atnaujinta 08:58 2021.04.20)
Naujausiais duomenimis, Lietuvoje sergamumo rodiklis šiuo metu viršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija pirmadienį aptarė šalies epidemiologinę situaciją ir taikomas karantino režimo priemones, praneša VRM spaudos tarnyba.

"Nors susirgimų skaičius auga, bet matome, kad Velykų savaitgalio ribojimai vis dėlto buvo naudingi ir jų laikymasis leido išvengti staigaus susirgimų skaičiaus didėjimo šalyje", – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Posėdžio metu buvo aptartas ugdymo klausimas. Siekiant kuo greičiau atverti mokyklas, būtina sudaryti sąlygas testavimui, kad tiek mokiniams, tiek mokytojams būtų saugu grįžti į kontaktinį mokymąsi. Anot statistikos, visose švietimo įstaigose apie 0,5 proc. mokinių serga arba yra izoliuoti ir 0,7 proc. mokytojų bei pedagogų serga arba yra izoliuoti.

VRM duomenimis, šiuo metu daugiau nei 60 proc. vaikų yra grįžę į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas, taip pat nuo kovo 22 d. pradinis ugdymas vykdomas kontaktiniu būdu. Skaičiuojama, kad 20 proc. nuo visų esamų židinių yra fiksuojami švietimo įstaigose.

Komisija kreipėsi į Švietimo mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos ministerijas su prašymu pateikti pasiūlymus dėl protrūkių švietimo įstaigose valdymo. Pažymėtina, kad kitos dvi sritys, kur fiksuojami didžiausi protrūkiai – tai gydymo įstaigos ir gamybos įmonės, susirūpinimą kelią ir susirgimai šeimose.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų, nuo kovo mėnesio pasaulio mastu didėja sergamumas koronavirusine COVID-19 infekcija, taip pat auga mirtingumas. Labiausiai paveiktos šalys Europos Sąjungoje yra Vengrija, Lenkija, Švedija ir Estija. 

Lietuvoje sergamumas viršija 500 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, didžiausi skaičiai yra Vilniaus ir Alytaus rajonuose. Lietuvoje pirmuoju skiepu nuo COVID-19 yra paskiepyta apie 20 proc. gyventojų.  

Iš viso šalyje nustatyta daugiau nei 234 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Ketvirtadienį Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1836)
Dar šia tema
Pasukų skonio COVID-19 vakcina? Infekcinių ligų specialistas įvardijo "už" ir "prieš"
Pasiskiepijęs "Pfizer" vakcina Estijoje mirė pagyvenęs žmogus
Sukčiavimu įtariama asmenų grupė gavo 2 mln. eurų paramą nukentėjusiems nuo COVID-19
Vilnius plečia sąrašą: kviečiami vakcinuotis mokytojai ir abiturientai
Prezidentūra, archyvinė nuotrauka

Policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje

(atnaujinta 08:37 2021.04.20)
Sprogmenų pastate nerasta. Vyras, melagingai pranešęs apie Prezidentūroje padėtą sprogmenį po paaiškinimo paleistas

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmadienį policijos pareigūnai gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūros pastate. 

Kaip praneša Policijos departamentas, pranešimas buvo gautas apie 18 val. 20 min. Pareigūnams paskambinęs vyras pranešė, kad maždaug prieš 3 val jį atėjo nepažįstamas asmuo ir pasakė, jog , Prezidentūroje, S. Daukanto a., padėtas sprogmuo. 

1990 metais gimęs vyras, kuris surastas Vilniuje, Saulėtekio al., po paaiškinimo paleistas. 

Sprogmenų pastate nerasta.

Tegai:
Prezidentūra, policija
Dar šia tema
Policija tiria sprogimo Vilniuje aplinkybes Velykų naktį
Lietuvos policija pasipiktino SAM vadovo žodžiais apie vakcinaciją
Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone