Šimašius pasiskiepijo vakcina nuo COVID-19 AstraZeneca

Šimašius pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 15:34 2021.04.02)
Vilniaus meras priminė, kad vakcinacijos punktai veiks visą Velykų savaitgalį, ir paragino pasiskiepyti

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasiskiepijo vakcina nuo COVID-19 "Vaxzevria" (AstraZeneca). Apie tai jis papasakojo Facebook.

Šimašius taip pat pranešė, kad per ateinantį savaitgalį miestas gaus 17 tūkstančių šio preparato dozių, o tai yra daug daugiau nei buvo anksčiau.

Meras taip pat priminė, kad vakcinacijos punktai veiks Velykų savaitgalį.

"Kviečiame: lėtinėmis ligomis sergančius, abiturientus sulaukusius 18-os, dėstytojus, mokytojus, senjorus 65+ su kuriais nepavyko susisiekti, užsienio misijų dalyvius. Šiose grupėse daugiau nei 100 tūkst. žmonių", — paragino Šimašius.

Jis pažymėjo, kad po jų skiepijimo bus kviečiamos kitos nuolatinio socialinio kontakto sąlygomis dirbančių žmonių grupės.

Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino gyventojus atvykti pasiskiepyti, kad Velykų šventė būtų saugesnė. Lietuvos vadovas pareiškė, kad prieš šventę Lietuva gavo daug vakcinos dozių, o po Velykų preparatų respublikai kas savaitę daugės.

Valstybės vadovas taip pat pažymėjo, kad kol kas Lietuvoje vis dar vėluojama su pagyvenusių žmonių vakcinacija. Iš viso paskiepyti 38 procentai vyresnių nei 80 metų respublikos gyventojų.

Lietuvos politikai skiepijami preparatu "Vaxzevria" (AstraZeneca), kad padidintų pasitikėjimą juo. Anksčiau šia vakcina pasiskiepijo Nausėda, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktoria Čmilytė-Nielsen, Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Arūnas Dulkys, Seimo nariai ir ministrai.

Trečiadienį į Lietuvą buvo pristatyta didžiausia "Vaxzevria" partija. Anksčiau vakcinacija šiuo preparatu keliose šalyse buvo sustabdyta dėl šalutinio poveikio, kuris, kaip manoma, lėmė mirtį.

Šį kartą iki gegužės: Lietuva pratęsė karantiną >>

Lietuvoje nustatyta daugiau nei 217 tūkstančių COVID-19 atvejų, daugiau nei 200 tūkstančių žmonių pasveiko, o daugiau kaip 3,5 tūkstančio žmonių mirė. Visiškai paskiepyti daugiau nei 168 tūkstančiai gyventojų.

Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio pabaigos. Jie taip pat grąžino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus Velykų laikotarpiui — nuo kovo 27 iki balandžio 6 dienos imtinai.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Vilnius, Remigijus Šimašius, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1785)
JAV ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas

JAV Lietuvos kariuomenei perduoda prieštankinius granatsvaidžius

(atnaujinta 14:04 2021.04.12)
Kaip teigiama Lietuvoje, amerikietiški ginklai "reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo" regione

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Jungtinės Valstijos dovanos Lietuvos kariuomenei vienkartinius prieštankinius granatsvaidžius M72 LAW, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvos kariškiai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Ginklų perdavimo ceremonija vyks trečiadienį LDK Gedimino štabo batalione Vilniuje.

Perduodamos paramos vertė siekia dešimt milijonų dolerių. Granatsvaidžiai bus paskirstyti KASP rinktinėms, naujaisiais ginklais bus aprūpinti visi pėstininkų skyriai.

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, M72 LAW granatsvaidžiai "reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo", taip pat "Baltijos regiono saugumo".

"Puikiai suprantame, kokioje sudėtingoje saugumo situacijoje yra mūsų regionas, todėl taip pat investuojame į savo gynybą, skiriame 2 procentus nuo BVP, didiname ir modernizuojame savo kariuomenę. Glaudžiai bendradarbiaujame su JAV įsigydami modernią įrangą (sraigtasparnius, šarvuotus visureigius) bei amuniciją (prieštankines raketų sistemas JAVELIN)", — sakė ministras.

Pranešama, kad granatsvaidžiai M72 LAW patikrinti kovinėmis sąlygomis JAV ir sąjungininkų pajėgų operacijose Irake ir Afganistane bei kitų konfliktų metu.

M72 LAW granatsvaidžius Amerikos armija 1962 metais priėmė kaip individualų prieštankinį ginklą. Dabar Jungtinėse Amerikos Valstijose M72 LAW serijos granatsvaidžius pakeitė naujesni ir efektyvesni ginklai.

Baltijos šalyse nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę", dėl kurios neva būtina stiprinti gynybinio bendradarbiavimo sferą ir dalyvauti NATO pratybose. Savo ruožtu Maskva ne kartą pareiškė savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad neketina nieko pulti.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neketina nieko pulti ir tiesiog naudojasi pasiteisinimu dislokuoti daugiau technikos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

Tegai:
Krašto apsaugos ministerija, kariuomenė, Lietuva, JAV
Dar šia tema
Gincburgas paaiškino, kodėl Europos Sąjunga neskuba įsileisti "Sputnik V" į savo rinką
Ruošiantis "Baltijos mūšiui". Lietuva "lenda" ten, kur nereikia
Peskovas pareiškė, kad Rusija nekelia grėsmės nė vienai pasaulio valstybei
Vilnius

Sekmadienį oro temperatūra Lietuvoje buvo vasariškai šilta

(atnaujinta 13:30 2021.04.12)
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Sekmadienį bent dalyje Lietuvos buvo vasariškai šilta, rašo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Vakar oro temperatūra sušilo net virš +20 laipsnių. Šilčiausia buvo Alytuje, kur sušilo iki 21,5 °C , bet iki rekordo pritrūko.

Tuo tarpu vėsiausia diena buvo šiaurės vakariniuose rajonuose (13-14°C), o Nidoje sušilo mažiausiai — iki 12 laipsnių.

"Šiandienos naktis irgi buvo labai šilta (kaip tokiu metų laiku). Atvėso iki +6 +11 laipsnių, bet daug kur nenukrito žemiau +9 +10 laipsnių. Deja, bet trumpai pabuvusi šiluma pamažu traukiasi", — rašoma pranešime.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiandien dienos metu vakariniuose rajonuose daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 13 iki 18 , Vakarų šalyje kai kur 10–12 laipsnių.

Tegai:
šiluma, orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Nuo Nicos paplūdimių iki Vilniaus gatvių: pavasaris įvairiose ​​šalyse
Nepaisant gausaus sniego, Lietuvoje vis tiek fiksuojama meteorologinė sausra
Gyventojai perspėjami saugotis stipraus vėjo

Nufulmuota, kaip Rusijos naikintuvas perėmė JAV žvalgybinį lėktuvą

(atnaujinta 12:40 2021.04.12)
Krašto apsaugos kontrolės centras pranešė apie objekto, artėjančio prie Rusijos Federacijos sienos, aptikimą, po to į orą buvo pakeltas MiG-31

Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rusų naikintuvas MiG-31 palydi amerikiečių žvalgybinį lėktuvą RC-135 virš Ramiojo vandenyno vandenų.

Vaizdo įrašas nufilmuotas iš piloto kabinos. Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip MiG-31 vejasi amerikiečių žvalgybinį lėktuvą.

Anksčiau Krašto apsaugos kontrolės centras pranešė aptikęs oro taikinį, artėjantį prie Rusijos sienos. Jo perėmimui buvo pakeltas naikintuvas MiG-31.

Po to, kai JAV strateginis orlaivis apsisuko, MiG-31 įgula grįžo į aerodromą. MiG-31 skrydis vyko pagal tarptautines taisykles, pabrėžė Gynybos ministerija. RC-135 nepažeidė valstybės sienos.

Aktyvumas oro erdvėje šalia Rusijos sienų nuolat auga. Taigi per 2020 metus Radiotechninių kariuomenės padalinių specialistai aptiko 40 proc. daugiau užsienio žvalgybinių lėktuvų nei metais anksčiau. Iš viso praėjusiais metais Radiotechninių kariuomenės padalinių specialistai aptiko ir palydėjo daugiau nei du milijonus oro objektų.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, Rusija, JAV, naikintuvai, lėktuvai