COVID-19 testavimas

Nustatyti dar 216 britiškosios ir du Pietų Afrikos koronaviruso atmainų atvejai

(atnaujinta 11:22 2021.04.03)
Iš viso iki šiol Lietuvoje aptikti 734 "britiškosios" bei septyni Pietų Afrikos viruso padermės atvejai

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Lietuvoje nustatyti dar 216 britiškosios ir du Pietų Afrikos koronaviruso atmainų atvejai, informuoja Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto laboratorijoje šią savaitę ištirti 37 ėminiai, iš kurių 29 priklauso "britiškajai" atmainai. Ši atmaina sudaro 78 % Vilniaus ir 100 % Marijampolės apskrities LSMU šią savaitę tirtų ėminių.

Referentinėje Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro laboratorijoje pastarosiomis savaitėmis ištirti 459 ėminiai — iš jų 187 atvejai su "britiškąja" viruso atmaina. Taip pat šioje laboratorijoje aptikti du nauji Pietų Afrikos viruso linijos sukelti atvejai. Abu atvejai priskiriami Vilniaus apskričiai.

Iš viso iki šiol Lietuvoje, pagal NVSPL koordinuojamą sekoskaitos projektą, atlikta 2.611 ėminių sekoskaita ir aptikti 734 "britiškosios" bei septyni Pietų Afrikos viruso linijos atvejai.

Iš viso nuo pandemijos pradžios užregistruota 217 865 COVID-19 infekcijos atvejai, mirė 3 594 asmenys.

Anksčiau pranešta, kad Lietuva pateko į Europos Sąjungos šalių dešimtuką pagal vakcinuotų gyventojų skaičių, taip pat tapo pirma pagal gautų ir panaudotų vakcinų santykį. Lietuvoje pirmąja vakcinos doze paskiepyta 13,7 proc. suaugusių gyventojų, abiem dozėmis paskiepyti 5,7 proc. gyventojų.

Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio pabaigos. Ji taip pat grąžino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus Velykų laikotarpiui — nuo kovo 27 iki balandžio 6 dienos imtinai.

Tegai:
COVID-19, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje nuo COVID-19 vakcinuota pusė socialinių paslaugų darbuotojų
Nustatytas dar vienas COVID-19 atvejis Radviliškio rajone esančiame audinių ūkyje
Bilotaitė ragina nedelsiant paskiepyti pareigūnus nuo COVID-19
Rusijoje pradedami COVID-19 vakcinos nosies lašų pavidalu bandymai
Šimašius pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina nuo COVID-19
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kur fiksuojami didžiausi COVID-19 židiniai

(atnaujinta 08:58 2021.04.20)
Naujausiais duomenimis, Lietuvoje sergamumo rodiklis šiuo metu viršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija pirmadienį aptarė šalies epidemiologinę situaciją ir taikomas karantino režimo priemones, praneša VRM spaudos tarnyba.

"Nors susirgimų skaičius auga, bet matome, kad Velykų savaitgalio ribojimai vis dėlto buvo naudingi ir jų laikymasis leido išvengti staigaus susirgimų skaičiaus didėjimo šalyje", – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Posėdžio metu buvo aptartas ugdymo klausimas. Siekiant kuo greičiau atverti mokyklas, būtina sudaryti sąlygas testavimui, kad tiek mokiniams, tiek mokytojams būtų saugu grįžti į kontaktinį mokymąsi. Anot statistikos, visose švietimo įstaigose apie 0,5 proc. mokinių serga arba yra izoliuoti ir 0,7 proc. mokytojų bei pedagogų serga arba yra izoliuoti.

VRM duomenimis, šiuo metu daugiau nei 60 proc. vaikų yra grįžę į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas, taip pat nuo kovo 22 d. pradinis ugdymas vykdomas kontaktiniu būdu. Skaičiuojama, kad 20 proc. nuo visų esamų židinių yra fiksuojami švietimo įstaigose.

Komisija kreipėsi į Švietimo mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos ministerijas su prašymu pateikti pasiūlymus dėl protrūkių švietimo įstaigose valdymo. Pažymėtina, kad kitos dvi sritys, kur fiksuojami didžiausi protrūkiai – tai gydymo įstaigos ir gamybos įmonės, susirūpinimą kelią ir susirgimai šeimose.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų, nuo kovo mėnesio pasaulio mastu didėja sergamumas koronavirusine COVID-19 infekcija, taip pat auga mirtingumas. Labiausiai paveiktos šalys Europos Sąjungoje yra Vengrija, Lenkija, Švedija ir Estija. 

Lietuvoje sergamumas viršija 500 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, didžiausi skaičiai yra Vilniaus ir Alytaus rajonuose. Lietuvoje pirmuoju skiepu nuo COVID-19 yra paskiepyta apie 20 proc. gyventojų.  

Iš viso šalyje nustatyta daugiau nei 234 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Ketvirtadienį Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Pasukų skonio COVID-19 vakcina? Infekcinių ligų specialistas įvardijo "už" ir "prieš"
Pasiskiepijęs "Pfizer" vakcina Estijoje mirė pagyvenęs žmogus
Sukčiavimu įtariama asmenų grupė gavo 2 mln. eurų paramą nukentėjusiems nuo COVID-19
Vilnius plečia sąrašą: kviečiami vakcinuotis mokytojai ir abiturientai
Prezidentūra, archyvinė nuotrauka

Policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje

(atnaujinta 08:37 2021.04.20)
Sprogmenų pastate nerasta. Vyras, melagingai pranešęs apie Prezidentūroje padėtą sprogmenį po paaiškinimo paleistas

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmadienį policijos pareigūnai gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūros pastate. 

Kaip praneša Policijos departamentas, pranešimas buvo gautas apie 18 val. 20 min. Pareigūnams paskambinęs vyras pranešė, kad maždaug prieš 3 val jį atėjo nepažįstamas asmuo ir pasakė, jog , Prezidentūroje, S. Daukanto a., padėtas sprogmuo. 

1990 metais gimęs vyras, kuris surastas Vilniuje, Saulėtekio al., po paaiškinimo paleistas. 

Sprogmenų pastate nerasta.

Tegai:
Prezidentūra, policija
Dar šia tema
Policija tiria sprogimo Vilniuje aplinkybes Velykų naktį
Lietuvos policija pasipiktino SAM vadovo žodžiais apie vakcinaciją
Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone