Velykų pyragai

Pirmoji Lietuvos ponia pasidalino savo Velykų pyrago receptu

(atnaujinta 13:05 2021.04.04)
Katalikai šią šventę švenčia sekmadienį. Šiais metais, skirtingai nei pernai, bažnyčios nėra visiškai uždarytos, tačiau masinės pamaldos buvo atšauktos

VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Pirmoji ponia Diana Nausėdienė pasidalijo tradicinio Velykų pyrago receptu, kuris kartas nuo karto atsiranda ant Prezidento šeimos stalo. Apie tai pranešė prezidentūros spaudos tarnyba.

Tešlai gaminti valstybės vadovo žmona naudoja šiuos ingredientus: vieną kiaušinį, 60 gramų cukraus, 60 gramų išlydyto sviesto, maltų gvazdikėlių pagal skonį, žiupsnelio druskos, smulkiai sutarkuotos apelsino žievelės, kelių lašelių esencijos ir 150–170 gramų miltų.

Kiaušinį gerai išplakti su cukrumi, sudėti visus ingredientus, į masę įmaišyti miltus. Iškloti formą kepimo popieriumi ir tolygiai paskleisti pyrago pagrindo tešlą.

Varškės kremui gaminti reikės 500 gramų varškės, 500 mililitrų pieno, vieno kiaušinio, dviejų trynių, 120–150 gramų cukraus, 20 gramų išlydyto sviesto, dviejų valgomųjų šaukštų krakmolo, vanilinio cukraus pagal skonį ir 1 citrinos sulčių.

Varškę pertrinti ir ją sumaišyti su pienu. Kiaušinį ir trynius išplakti su cukrumi ir sumaišyti su kremu. Į masę įmaišyti išlydytą sviestą. Krakmolą ištirpinti šlakelyje pieno, sumaišyti su visais ingredientais. Įberti pagal skonį vanilinio cukraus, supilti citrinos sultis.

"Varškės kremą tolygiai paskleisti ant tešlos sluoksnio ir kepti 130 laipsnių orkaitėje, naudojant viršaus ir apačios funkciją, kol pagrindas iškeps, o varškės kremo viršus įgaus gražią geltono kepinio spalvą", — rašoma pranešime.

Katalikai šv. Velykas švenčia balandžio 4 dieną.

Šiais metais, skirtingai nei pernai, bažnyčios per Velykas nėra visiškai uždarytos, tačiau masinės pamaldos buvo atšauktos. Jos transliuojamos internetu, per televiziją ir radiją. Jų tvarkaraštis nuolat atnaujinamas.

Karantinas respublikoje pratęstas iki balandžio pabaigos. Judėjimas tarp savivaldybių draudžiamas iki Velykų - balandžio 6 dienos imtinai. Tuo pačiu metu gyventojai vis dar turi galimybę judėti tarp žiedinių savivaldybių, tai yra, judėti leidžiama tiems, kurie gyvena kaimyninėse miesto ir rajono savivaldybėse.

Tegai:
Diana Nausėdienė, Velykos
Dar šia tema
Antrosios Velykos be šventinių mišių. Kristaus Prisikėlimo Lietuvoje sutikimas
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje padvigubėjo naujų koronaviruso atvejų

(atnaujinta 09:57 2021.04.20)
Statistikos departamento duomenimis, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 517,6 atvejo

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1 138 koronaviruso atvejai, tai beveik dvigubai daugiau naujų infekcijų nei buvo nustatyta vakar. Dar devyni asmenys mirė, praneša Statistikos departamentas.

Iš viso per visą pandemijos laikotarpį buvusių/esamų atvejų skaičius Lietuvoje yra 235 383, 213 118 žmonių pasveiko.

Bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 67 664.

Per pastarąją parą užfiksuota 9 mirčių nuo COVID-19. Mirusiųjų amžius buvo nuo 40 iki 999 metų. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje siekia 3 785.

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 517,6 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,2 procento. 

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 4541 žmogus, antra skiepo doze — 820. Iš viso 210 611 žmonių šalyje vakcinuoti dviem skiepo dozėmis. Dar 359 269 šiuo metu laukia antros skiepo dozės. Iš viso panaudota 780 491 vakcina. 

Anksčiau Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkai atrado, koks prieskonis yra gera priemonė nuo koronaviruso
Paslaptinga šunų liga pasirodo esanti žarnyno koronavirusas
Lenkijoje prasidėjo masinė vakcinacija nuo koronaviruso
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kur fiksuojami didžiausi COVID-19 židiniai

(atnaujinta 08:58 2021.04.20)
Naujausiais duomenimis, Lietuvoje sergamumo rodiklis šiuo metu viršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija pirmadienį aptarė šalies epidemiologinę situaciją ir taikomas karantino režimo priemones, praneša VRM spaudos tarnyba.

"Nors susirgimų skaičius auga, bet matome, kad Velykų savaitgalio ribojimai vis dėlto buvo naudingi ir jų laikymasis leido išvengti staigaus susirgimų skaičiaus didėjimo šalyje", – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Posėdžio metu buvo aptartas ugdymo klausimas. Siekiant kuo greičiau atverti mokyklas, būtina sudaryti sąlygas testavimui, kad tiek mokiniams, tiek mokytojams būtų saugu grįžti į kontaktinį mokymąsi. Anot statistikos, visose švietimo įstaigose apie 0,5 proc. mokinių serga arba yra izoliuoti ir 0,7 proc. mokytojų bei pedagogų serga arba yra izoliuoti.

VRM duomenimis, šiuo metu daugiau nei 60 proc. vaikų yra grįžę į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas, taip pat nuo kovo 22 d. pradinis ugdymas vykdomas kontaktiniu būdu. Skaičiuojama, kad 20 proc. nuo visų esamų židinių yra fiksuojami švietimo įstaigose.

Komisija kreipėsi į Švietimo mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos ministerijas su prašymu pateikti pasiūlymus dėl protrūkių švietimo įstaigose valdymo. Pažymėtina, kad kitos dvi sritys, kur fiksuojami didžiausi protrūkiai – tai gydymo įstaigos ir gamybos įmonės, susirūpinimą kelią ir susirgimai šeimose.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų, nuo kovo mėnesio pasaulio mastu didėja sergamumas koronavirusine COVID-19 infekcija, taip pat auga mirtingumas. Labiausiai paveiktos šalys Europos Sąjungoje yra Vengrija, Lenkija, Švedija ir Estija. 

Lietuvoje sergamumas viršija 500 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, didžiausi skaičiai yra Vilniaus ir Alytaus rajonuose. Lietuvoje pirmuoju skiepu nuo COVID-19 yra paskiepyta apie 20 proc. gyventojų.  

Iš viso šalyje nustatyta daugiau nei 234 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Ketvirtadienį Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Pasukų skonio COVID-19 vakcina? Infekcinių ligų specialistas įvardijo "už" ir "prieš"
Pasiskiepijęs "Pfizer" vakcina Estijoje mirė pagyvenęs žmogus
Sukčiavimu įtariama asmenų grupė gavo 2 mln. eurų paramą nukentėjusiems nuo COVID-19
Vilnius plečia sąrašą: kviečiami vakcinuotis mokytojai ir abiturientai