Balandžio 6-oji

Kokia šiandien diena: balandžio 6-osios šventės

(atnaujinta 11:08 2021.04.06)
Šią dieną Lietuvoje minima Saugaus eismo diena, be to, šią dieną gimė italų dailininkas bei architektas Rafaelis, o Lietuvos oro uostai buvo pripažinti tarptautiniais

Balandžio 6-oji yra 96-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 269 dienos.

Šiandien saulė teka 06:42, leidžiasi 20:02, dienos ilgumas 13 val. 20 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Celestinas, Dangerūta, Daugirutis, Gerardas, Izolda, Žintautė.

Balandžio 6-ąją Lietuvoje minima Saugaus eismo diena.

Nuo 2006-ųjų metų balandžio 6-oji Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Lietuvos policija kviečia Lietuvos gyventojus bent šią dieną pabūti kelyje žmogiškesniais, pakantesniais ir rūpestingesniais. Pareigūnai ragina pagalvoti ne vien apie save, bet ir apie kitų saugumą.

Žmonės raginami kelyje elgtis pagal visas saugumo taisykles. Vairuotojai ir keleiviai — automobiliuose segėti saugos diržus. Tėvai įspėjami, kad pasirūpintų automobiliuose vežamais vaikais — jie privalo sėdėti prisegti jų amžiui pritaikytose automobilinėse kėdutėse.

Be to, balandžio 6-ąją minima Tarptautinė stalo teniso diena.

Tarptautinės stalo teniso federacijos (International Table Tennis Federation) iniciatyva balandžio 6-oji nuo 2015 metų paskelbta Tarptautine stalo teniso diena, siekiant populiarinti šią sporto šaką ir skatinti aktyvų gyvenimo būdą.

Stalo tenisas (dar kitaip vadinamas ping-pongu) pradėtas žaisti daugiau nei prieš šimtmetį, o nuo 1988 metų jis yra olimpinė sporto šaka. Žaidėjų tikslas — pasiekti, kad varžovas nepataikytų atmušti rakete kamuolio.

Tarptautinės stalo teniso federacijos duomenimis, profesionaliai stalo tenisą žaidžia 226 šalys, kurios yra federacijos narės. Stalo tenisas ypač populiarus Azijoje, kur gyvena apie 4 milijardai žmonių.

Ši sporto šaka yra populiari ne tik profesionalioje sporto aplinkoje, bet ir tarp paprastų žmonių. Stalo tenisą žaidžia įvairaus amžiaus, lyties, įgūdžių ir įvairios fizinės formos žmonės. Pagrindinis tarptautinės šventės šūkis — "Stalo tenisas visiems ir visur!".

Taip pat balandžio 6-ąją minima Tarptautinė santarvės ir sporto plėtros diena.

Dėl globalaus sporto paplitimo, neprilygstamo populiarumo ir įvairių teigiamų savybių gausos jis yra idealiai tinkamas sėkmingai įgyvendinti pamatinius JT santarvės ir plėtros tikslus.

JT Stabilios vystymosi srities darbotvarkėje iki 2030 metų, kurioje sportas pripažįstamas kaip vienas iš svarbių socialinės pažangos veiksnių, yra rašoma: "Tvariam vystymuisi užtikrinti taip pat yra tinkamas sportas. Mes pripažįstame vis didėjantį sporto indėlį į plėtrą ir pasaulinę taiką, nes jis padeda įtvirtinti kertinius pagarbos žmogaus teisėms bei tolerancijos principus tarp jaunimo ir moterų, bendruomenių ir atskirų asmenų bei padeda siekti aukštesnių tikslų sveikatos apsaugos, švietimo ir socialinės integracijos srityse".

Ši diena Lietuvos istorijoje

1609 metais Varniuose mirė Žemaičių vyskupas, lietuvių raštijos rėmėjas, kontrreformacijos veikėjas Merkelis Giedraitis. Gimė apie 1536 m.

1866 metais gimė Juozas Bagdonas (Bagdonavičius), gydytojas, visuomenės veikėjas, publicistas. Mirė 1956 metais Klivlende.

1892 metais gimė poetas Stasys Jasilionis. Mirė 1950 metais.

1994 metais Vilniaus, Kauno (Karmėlavos), Palangos ir Šiaulių (Zoknių) oro uostai pripažinti tarptautiniais.

2001 metais prasidėjo Lietuvos gyventojų surašymas.

2004 metais baigėsi prezidento Rolando Pakso apkalta jo pašalinimu iš pareigų, už tai pasisakė du trečdaliai Seimo narių.

Ši diena pasaulio istorijoje

1483 metais gimė italų dailininkas bei architektas Rafaello Sanzio (Rafaelis). Mirė 1520 metais.

1580 metais žemės drebėjimas smarkiai nuniokojo Šv. Pauliaus katedrą Londone.

1722 metais Rusijos caras Petras I apmokestino barzdas (50 rublių per metus).

1789 metais pirmuoju JAV prezidentu išrinktas Džordžas Vašingtonas.

1814 metais Prancūzijos imperatorius Napoleonas buvo priverstas atsisakyti sosto.

1830 metais įkurta Mormonų bažnyčia.

1866 metais gimė amerikiečių rašytojas Linkolnas Stefensas. Mirė 1936 metais.

1909 metais Robert Edwin Peary, Matthew Henson ir keturi inuitai tapo pirmaisiais pasiekusiais Šiaurės ašigalį.

1917 metais JAV paskelbė karą Vokietijai.

1971 metais Niujorke (JAV) mirė rusų kompozitorius Igoris Stravinskis.

1972 metais gimė amerikiečių aktorius Džeisonas Hervis.

2010 metais eidamas 91-uosius metus mirė legendinis diplomatas Anatolijus Dobryninas, kuris per Kubos raketų krizę buvo Maskvos ambasadorius Vašingtone ir nemažai prisidėjo, kad būtų išvengta katastrofos.

Tegai:
šventės, Saugaus eismo diena
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (266)
Šeima kalnuose

Pediatras pasakojo, kaip tėvai gali padėti vaikui rečiau sirgti

(atnaujinta 18:28 2021.04.10)
Pasak specialisto, dar iki vaiko gimimo reikia laiku ir teisingai įvertinti jo sveikatos būklę, o po gimimo ir vėliau griežtai laikytis mitybos, miego, buvimo gryname ore, fizinio aktyvumo rekomendacijų

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Vaikai ima pavyzdį iš šeimos, todėl tėvai turėtų būti priversti užsiimti kūno kultūra, sportuoti, vaikščioti gryname ore ir teisingai maitintis, RIA Novosti pranešė vyriausiasis laisvai samdomas specialistas pediatras, klinikinės vaikų ligoninės Maskvoje vyriausiasis gydytojas Ismailas Osmanovas.

Pasak specialisto, pradėti reikia nuo gimimo: daroma dar iki vaiko gimimo laiku ir teisingai įvertinti jo sveikatos būklę, o po gimimo ir vėliau griežtai laikytis visų tų rekomendacijų mitybos, miego, buvimo gryname ore atžvilgiu. Be to, skirti dėmesį fiziniam aktyvumui ir užkirsti kelią žalingų įpročių formavimuisi.

"Čia pagrindinis vaidmuo turėtų tekti ne mokyklai, ne mokytojams, bet šeimai. Paprastai vaikai ima pavyzdį iš šeimos, jei nėra įprasta užsiimti kūno kultūra, sportu, tada vaikas to nedarys, jei nėra įprasta vaikščioti mieste, gryname ore, už miesto, parke, taip pat to nepavyks įskiepyti vaikui. Ir pagrindinis dalykas yra mityba", — pasakė Osmanovas, atsakydamas į klausimą, kaip padėti vaikui būti sveikam ir retai sirgti.

Lietuvos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro 2019 metais parengtoje mokyklinio amžiaus vaikų mitybos ir fizinio aktyvumo tyrimo ataskaitoje galima pamatyti, kad ne visų mokyklinio amžiaus vaikų mitybos įpročiai atitinka sveikos mitybos rekomendacijas, vaikų fizinis aktyvumas taip pat yra nepakankamas.

Pažymima, kad vaikai per mažai suvartoja sveikatai palankesnių maisto produktų, kaip daržovių ir vaisių, žuvies ir jos produktų bei pieno ir jo produktų.

Be to, atskleista, jog vaikai mokyklose per mažai yra fiziškai aktyvūs ir tik kiek daugiau kaip pusė (57,5 proc.) jų išnaudoja mokykloje pertraukas fiziniam aktyvumui, kurių metu aktyviai juda (pvz., bėgioja, šokinėja, laipioja laiptais ir kt.) ir dėl to padažnėja kvėpavimas ir pulsas. Kuo vyresni vaikai, tuo rečiau jie išnaudoja pertraukas mokykloje fiziniam aktyvumui, o jas išnaudoja daugiau berniukų ir daugiau kaime gyvenančių vaikų.

Tegai:
sveikata, vaikai
Temos:
Medicina ir sveikata
Data

Kokia šiandien diena: balandžio 11-osios šventės

(atnaujinta 15:11 2021.04.10)
Balandžio 11 yra 101-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 264 dienos

Šiandien Saulė teka: 06:32 val., leidžiasi: 20:10 val., dienos ilgumas: 13.38 val.

Vardadienį švenčia Eigmantas, Eigminas, Vykintas, Leonas.

Šią dieną 1764 metais Rusija ir Prūsija pasirašė Peterburgo sutartį, davusią pradžią būsimiems Abiejų Tautų Respublikos padalijimams;

1990 – prisiekė pirmoji po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos Vyriausybė;

2006 – iš Seimo pirmininko pareigų slaptu balsavimu pašalintas Artūras Paulauskas.

1954 metais gimė Valentinas Masalskis, vienas garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, nuo 1992 m. – ir režisierių. Aktorius 1996 metais apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija.

1814 – Napoleonas Bonapartas ištremiamas į Elbos salą;

1984 – Tarybų Sąjungos vadovu tapo Konstantinas Černenka;

1984 – gimė pirmasis pasaulyje kūdikis, pradėtas iš užšaldyto embriono.

1755 gimė Džeimsas Parkinsonas (James Parkinson), britų gydytojas, aprašęs Parkinsono ligą;

1949 gimė Lee Sheriden, grupės Brotherhood of Man narys;
1971 gimė Oliver Riedel, vokiečių grupės Rammstein bosistas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai (266)