Policija tikrina automobilius kontrolės punktuose

Vyriausybė panaikino judėjimo tarp savivaldybių ribojimą

(atnaujinta 14:11 2021.04.06)
Judėjimas tarp visų Lietuvos savivaldybių atveriamas jau nuo šio trečiadienio, balandžio 7 dienos

VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Judėjimo tarp savivaldybių ribojimas nutrūks antradienio vidurnaktį ir tęsiamas nebebus, šiandien surengtoje spaudos konferencijoje pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Vyriausybė nusprendė judėjimo tarp savivaldybių ribojimo nebetęsti. Judėjimas tarp visų savivaldybių atveriamas nuo balandžio 7-osios.

"Matome, kad ši priemonė baigė savo darbą, ji padėjo Lietuvai nuvažiuoti nuo rekordinio kalno, kai Lietuva buvo pirma Europoje. Judėjimo ribojimai yra nutraukiami nepriklausomai nuo to, kokia situacija yra atskirose savivaldybėse", — pažymėjo ministras.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šį šventinį savaitgalį užtikrindami judėjimo apribojimų kontrolę dirbo beveik 3 tūkstančiai policijos pareigūnų, jiems talkino šauliai, karo policijos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai ir kiti partneriai. Iš viso buvo apsukta daugiau nei 1700 transporto priemonių ir nubausti 136 asmenys. 

"Tikiuosi, kad griežta judėjimo kontrolė šventiniu laikotarpiu padės mums išlaikyti stabilius sergamumo rodiklius ir pamažu judėti link didesnių atlaisvinimų", — teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Lietuvoje judėjimo ribojimai prasidėjo gruodžio viduryje, nuo kovo 16 dienos didžiojoje šalies dalyje jie buvo panaikinti, palikti tik savivaldybėse, kur epidemiologinė situacija blogiausia. Vis dėlto nuo kovo 27-osios draudimas judėti tarp šalies savivaldybių grąžintas, išimtis padaryta žiedinėms savivaldybėms, taip buvo siekiama sumažinti kontaktų skaičių. 

Karantinas šalyje pratęstas iki balandžio 30 dienos. Trečiadienį Vyriausybė priims sprendimus dėl to, kokiomis sąlygomis toliau turėtų galioti karantinas.

Naujausiais duomenimis, per visą pandemiją Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 220 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,6 tūkstančio žmonių.

Tegai:
karantinas, vyriausybė, Arūnas Dulkys
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1838)
Dar šia tema
Vilnius kviečia registruotis į vakcinaciją preparatu "Vaxzevria"
Kauno vakcinavimo centre atverta tūkstančiai naujų registracijų
"Velykiniai grinčai" sulaužė ilgiausią šalyje margučių ridenimo lovelį
Laisvės partijos narys įsivėlė į naują karantino skandalą
Vilnius

Lietuviai perspėjami apie paskiepytus "tyliuosius COVID-19 nešiotojus"

(atnaujinta 10:37 2021.04.20)
Koronavirusas gali daugintis kvėpavimo takuose, nors pats nešiotojas nejaus jokių simptomų dėl vakcinos

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija priminė, kad paskiepyti žmonės vis tiek gali būti koronaviruso nešiotojai ir užkrėsti kitus.

Vakcinos nuo COVID-19 apsaugo nuo simptomų, sunkios ligos eigos bei mirties, tačiau paskiepyti žmonės gali užsikrėsti ir patys, nejausdami jokių infekcijos požymių, kurį laiką būti tyliais viruso nešiotojais ir platinti virusą kitiems asmenims.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad vakcina padeda imuninei sistemai atpažinti koronavirusą ir jį sunaikinti. Tačiau vakcina gali nesukelti pakankamai efektyvaus gleivinių imuninio atsako. Dėl to, virusui patekus į kvėpavimo takus, jis kurį laiką gali juose daugintis bei būti platinamas ir kelti pavojų aplinkiniams. 

Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas, biomedicinos mokslų daktaras Marius Strioga pabrėžė, kad paskiepytiems žmonėms išlieka tikimybė užsikrėsti COVID-19 ir trumpą laiką platinti virusą.

"Todėl net ir paskiepytiems žmonėms, ypač bendraujant su didesnės rizikos neskiepytais asmenimis, reikia laikytis apsaugos priemonių, dėvėti veido kaukes", — paragino jis.

Gydytojo teigimu, vakcinacijos efektą visuomenė pajus tuomet, kai bus paskiepyta didžioji dalis gyventojų. Strioga paaiškino, kad kai bus vakcinuota didžioji dalis visuomenės ir įgytas platesnis imunitetas, išliekanti rizika užsikrėsti besimptome forma ir trumpai platinti virusą turės vis mažesnį poveikį visuomenei.

"Tačiau šiai dienai, kai vakcinuota mažiau nei penktadalis gyventojų, net ir vakcinuoti žmonės turėtų laikytis visų atsargumo priemonių, kad galimai neužkrėstų tų, kurie yra imlūs ir neturi imuninės apsaugos", — perspėjo gydytojas.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad pilnai paskiepytiems asmenims yra taikomos testavimosi ir izoliacijos išimtys atvykstant iš užsienio, taip pat Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimu gali būti netaikoma izoliacija po didelės rizikos sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga.

Vis dėlto, paskiepytiems asmenims galioja visi kiti karantino reikalavimai, tarp jų ir dėl kaukių dėvėjimo, atstumo laikymosi, rankų higienos ir kt.

Naujausiais duomenimis, per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje buvo užfiksuota daugiau nei 235,3 tūkstančio COVID-19 atvejų, nuo infekcijos mirė 3 785 žmonės.

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1838)
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje autobusas taranavo policijos automobilį

(atnaujinta 09:50 2021.04.20)
Avarijos metu nukentėjo policijos pareigūnas, jis gydomas ambulatoriškai. Dėl įvykio pradėta administracinė teisena

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmadienio vakarą Klaipėdoje įvyko avarija, kurios metu nukentėjo policijos pareigūnas. 

Incidentas įvyko apie 18 val. H. Manto gatvėje. Maršrutinis autobusas "Man" atsitrenkė į stovėjusį su įjungtais raudonos ir mėlynos spalvos šviesos signalais tarnybinį automobilį "VW Caddy". Autobusą vairavo 61-erių vyriškis.

Eismo įvykio metu buvo sužalotas policijos pareigūnas, kuris vairavo automobilį "VW Caddy". 

Suteikus med. pagalbą, pareigūnas gydomas ambulatoriškai. Pradėta administracinė teisena.

Tegai:
policija, Klaipėda
Dar šia tema
Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone
Policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje