Sputnik V, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida įvardijo naują Rusijos kozirį, galintį pakeisti santykius su Europa

(atnaujinta 11:27 2021.04.08)
Dėl koronaviruso visame pasaulyje sunki padėtis. Dabar tiek Europoje, tiek kitose pasaulio vietose pradedama suprasti: nesvarbu, kas vakciną gamina, jei ji yra veiksminga ir saugi

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Rusijos vakcinų nuo koronaviruso sėkmė tapo naujuoju Maskvos koziriu santykiuose su Europos Sąjunga, sakė žurnalistas Janas Heglundas. Jo straipsnis buvo paskelbtas Švedijos laikraštyje "Göteborgs-Posten".

Heglundo teigimu, viena vertus, skiepijimo problemos Europos šalyse ir objektyvi Rusijos "Sputnik V" sėkmė gali paskatinti ES lyderius iš dalies pakeisti savo politiką Maskvos atžvilgiu.

"Europoje vyrauja politinė neviltis dėl vėluojančio vakcinų tiekimo ir platinimo tarp šalių augančio infekcijos plitimo metu. Vis daugiau šalių žvelgia į rytus, į saugias dozes, kurios yra plačiai naudojamos, tačiau jų dar nepatvirtintos Europos vaistų agentūros", — parašė jis.

Kaip argumentą Heglundas visų pirma nurodė Vokietijos lyderės Angelos Merkel poziciją. Anksčiau ji ne kartą pareiškė, kad Vokietija yra pasirengusi įsigyti "Sputnik V" vakciną po jos registracijos Europos Sąjungoje. Bavarijos ministras pirmininkas Markusas Zėderis jau paskelbė, kad regioninės valdžios institucijos parengė preliminarią sutartį su vietine bendrove dėl Rusijos "Sputnik V" vakcinos tiekimo įregistravus Europos Sąjungoje.

Rusijos "Sputnik V" vakcinai nuo kovo 4 dienos atliekama laipsniška Europos vaistų agentūros (EVA) peržiūros procedūra, kurią pabaigus vakcinos patvirtinamos Europos rinkoje. Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus jokių sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

Gamalėjaus centro sukurta Rusijos vakcina "Sputnik V" buvo užregistruota maždaug 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. Pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių ji užima antrą vietą pasaulyje. Vakcinos veiksmingumas, siekiantis 91,6 %, patvirtintas paskelbus duomenis autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šių metų kovą sakė, kad Maskva neturi santykių su Europos Sąjunga kaip su organizacija, juos sunaikino Briuselis. Pasak ministro, Europa nutraukė šiuos santykius, tiesiog sunaikindama visus daugelį metų sukurtus mechanizmus, o Rusija bendrauja tik su atskiromis Europos šalimis, kurios kaip partnerės vadovaujasi savo nacionaliniais interesais.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
ES, Rusija, Sputnik V, vakcinacija, vakcina
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (362)
Dar šia tema
Žiniasklaida palygino "Sputnik V" ir "Pfizer" efektyvumą prieš naują padermę
Italijos politikas pasiskiepijo nuo COVID Rusijoje, pavargęs laukti eilės namuose
PSO tikisi į organizaciją įtraukti Rusijos vakcinas
Lavrovas mano, kad ES dalyvavimas Didžiojoje Eurazijos partnerystėje yra įmanomas
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Nausėda paragino sekti Izraelio pavyzdžiu kovoje su COVID-19

(atnaujinta 20:50 2021.04.14)
Izraelio vyriausybė jau planuoja naujų vakcinų įsigijimą, jei kiltų epidemiologinė pandemijos banga ateinantį pusmetį

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Izraelis vakcinacijos nuo COVID-19 klausimais rodo pavyzdį Lietuvai ir visam pasauliui, po telefoninio pokalbio su Izraelio Prezidentu Reuvenu Rivlinu sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

Valstybės vadovas pasidžiaugė, kad Izraeliui pavyko vakcinuoti didžiąją dalį šalies gyventojų ir sėkmingai suvaldyti pandemiją.

"Izraelis rodo sektiną pavyzdį visam pasauliui, kuriuo norėtų pasinaudoti ir Lietuva, siekdama atverti ekonomiką ir sugrįžti prie įprasto gyvenimo", — šalies vadovą cituoja spaudos tarnyba..

Taip pat pranešama, kad Izraelio vyriausybė jau planuoja naujų vakcinų įsigijimą, jei kiltų epidemiologinė pandemijos banga ateinantį pusmetį. 

Taip pat pokalbio metu Nausėda pasveikino Izraelio vadovą su šalies Nepriklausomybės diena, palinkėjo sklandaus naujos vyriausybės formavimo ir pakvietė apsilankyti Lietuvoje.

Izraelyje daugiau nei penki milijonai žmonių yra visiškai paskiepyti nuo COVID-19, tai yra daugiau nei 50 procentų gyventojų.

Plečiant vakcinacijos kampaniją, Izraelis pradėjo palaipsniui palengvinti atvykimo į šalį apribojimus. Taip pat panaikinta daugybė apribojimų šalies viduje. Tačiau nešioti kaukes vis tiek būtina, o į daugelį viešų vietų gali patekti tik tie, kurie yra paskiepyti.

Lietuvoje pirmąją vakcinos dozę gavo daugiau nei 508 tūkstančiai žmonių, daugiau nei 193 tūkstančiai žmonių yra visiškai paskiepyti.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 229 260 žmonių, nuo ligos mirė 3 718 žmonių.

Tegai:
COVID-19, Gitanas Nausėda
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Tuščia klasė

Šią savaitę į mokyklų klases grįžo daugiau kaip 71 tūkst. pradinukų

(atnaujinta 20:25 2021.04.14)
Pradinukai į mokyklas gali grįžti tik tada, jei mokykla nusprendžia rinktis saugaus grįžimo būdą

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Šią savaitę į klases grįžo daugiau kaip 71 tūkst. pradinukų, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Ministerijos duomenimis, tai 8 tūkstančiais daugiau negu ėjo į mokyklas kovo pabaigoje.

Iš visų grįžtančiųjų į mokyklas pradinukų 9 tūkst. mokinių lanko mokyklas, kurios yra pasirinkusios saugaus grįžimo į mokyklas modelį ir vaikai tikrinasi kaupinių būdu.

"Epidemiologinė situacija dalyje savivaldybių lieka įtempta, todėl jose nėra saugu atverti mokyklas netaikant papildomų saugiklių. Periodiškas tikrinimas leidžia laiku nustatyti susirgimo atvejus ir sustabdyti lengvai užkrečiamos ligos plitimą bendruomenėje", — sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

11 savivaldybių pradinukai į mokyklas gali grįžti tik tada, jei mokykla nusprendžia rinktis saugaus grįžimo būdą. Jei mokyklos bendruomenė nesutinka, ugdymas toliau tęsiamas nuotoliniu būdu arba tie, kurie nenori testuotis, toliau ugdomi nuotoliniu būdu. Jeigu visa klasė nesutinka testuotis, tuomet vyksta nuotolinis ugdymas.

Saugaus grįžimo modelį taiko ir 4 savivaldybės (13 mokyklų), nors ir neprivalo to daryti, nes sergamumas tose savivaldybėse yra mažesnis. Tuo tarpu kovo pabaigoje tokių savivaldybių buvo 3.

Tegai:
mokyklos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Dar šia tema
Daugiau nei 1 200: Lietuvoje daugėja naujų COVID-19 atvejų
Lietuvos valdžia neplanuoja keisti "AstraZeneca" vakcinacijos tvarkos
Įvardytos savivaldybės, kuriose vyresni gyventojai vakcinuojami lėčiausiai