Vairuotoja

Vairuotojai įvertino savo elgesį keliuose

(atnaujinta 12:40 2021.04.08)
Pažymima, kad net 68 proc. apklaustųjų mano, jog eismo dalyvių kultūra Lietuvoje per pastaruosius 5 metus pagerėjo

VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Didžioji dalis Lietuvos gyventojų bendrą vairavimo kultūrą vertina prasčiau nei asmeninę (atitinkamai 6,3 ir 8,2 balo dešimties balų skalėje), praneša Transporto saugos administracija.

Tačiau pažymima, kad net 68 proc. apklaustųjų mano, jog eismo dalyvių kultūra Lietuvoje per pastaruosius 5 metus pagerėjo.

Tokius rezultatus parodė Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) užsakymu atlikta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės "Spinter tyrimai" dvi savaites vykdyta apklausa.

"Šiandien minima Saugaus eismo diena. Tyrimas mums parodė, kaip keliuose jaučiasi vairuotojai ir kokias problemas jie mato. Ypač džiugina, jog žmonės vis labiau nori prisiimti asmeninę atsakomybę, kritiškiau ir sąmoningiau suvokia kelyje vykstančius įvykius, ne tik stebi aplinką, ją analizuoja, bet ir pastebi pokyčius", — vairuotojus sveikina LTSA direktorius Genius Lukošius.

Vertinant eismo kultūrą keliuose apklausos respondentai išskyrė tris pagrindines problemas: greičio viršijimą (32 proc.), nesaugų manevravimą (20 proc.) bei nepagarbą kitiems eismo dalyviams (17 proc.). Net pusė jų (51 proc.) pripažino, jog buvo patekę į avarines situacijas dėl to, kad vairuotojai nesilaikė reikiamo atstumo, užsiėmė pašaliniais reikalais (42 proc.) ar tiesiog neparodė posūkio signalo (41 proc.).

Tuo pačiu 71 proc. apklaustųjų mano, kad nekultūringą elgesį kelyje dažniausiai lemia žmogiškumo ir pagarbos kitiems eismo dalyviams stoka, 61 proc. — asmeninės atsakomybės už kitus eismo dalyvius nebuvimas, 52 proc. — psichologinės problemos, 47 proc. — asmeninės žmonių charakterio savybės, o 45 proc. mano, kad tokį elgesį lemia eismo dalyvių savanaudiškumas.

"Nuomonės, kad nekultūringą elgesį eisme dažniausiai lemia žmogiškumo ir pagarbos kitiems eismo dalyviams stoka, dažniau laikosi vyriausi (56 m. ir vyresni) respondentai. Šio amžiaus vairuotojai supranta, kad jų vairavimas skiriasi nuo jaunesnių, jie stengiasi vairuoti atsakingiau, tad neretai to tikisi ir iš kitų eismo dalyvių", — teigia vairavimo mokyklų psichologė Renata Gataveckaitė.

Lygiai tiek pat — 70 proc. apklaustųjų — mano, kad prie eismo kultūros gerinimo dabar ir ateityje labiausiai prisidėtų pagarba ir žmogiškas kito eismo dalyvio supratimas.

Tegai:
Lietuvos keliai, keliai, elgesys stichijų atveju, vairuotojai
Vyresnio amžiaus poros rankos, archyvinė nuotrauka

Kitą savaitę bus galima aplankyti globos įstaigose gyvenančius artimuosius

(atnaujinta 12:21 2021.04.17)
Aplankyti savo artimuosius globos įstaigose galės nuo COVID-19 pasiskiepiję arba persirgę gyventojai

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Po truputį laisvėjant karantino sąlygoms, nuo balandžio 22 d. bus leidžiama aplankyti savo artimuosius, gyvenančius socialinės globos įstaigose, grupinio gyvenimo namuose  – senjorus ir žmones su negalia, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

Aplankyti savo artimuosius galės tie šalies gyventojai, kurie yra pasiskiepiję arba nuo jų persirgimo koronavirusu yra praėję ne daugiau kaip 180 dienų.  

"Įgyvendinus sėkmingą gyventojų bei darbuotojų vakcinavimo procesą ir įgavus bendruomeninį imunitetą, globos įstaigų gyventojai – vyresnio amžiaus žmonės ir neįgalieji – netrukus galės susitikti su artimaisiais, kurie pasiskiepiję arba persirgę koronavirusu. Tačiau tai nereiškia, jog galime prarasti budrumą. Visi laisvinimai, ypač susiję su didžiausioje rizikoje esančiais žmonėmis, turi būti labai pamatuoti, nekeliantys jiems pavojaus. Būtina neužsimiršti ir toliau laikytis visų saugumo priemonių", – pabrėžia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Bus galima lankyti ir artimuosius, gyvenančius grupinio gyvenimo namuose, bendruomeniniuose vaikų globos namuose, šeimynose.

Šiuo metu socialinės globos įstaigose COVID-19 serga 4 globotiniai ir 11 darbuotojų. Socialinių paslaugų priežiūros departamento duomenimis, imunitetą koronavirusui jau turi virš 90 proc. globos įstaigų gyventojų ir apie 83 proc. darbuotojų.

Antrasis karantinas respublikoje įvestas nuo lapkričio pradžios. Šalies valdžia jį pratęsė iki vasaros pradžios. Tuo tarpu buvo nuspręsta sušvelninti kai kuriuos apribojimus, numatant išimtis asmenims, turintiems imunitetą COVID-19. Tarp jų persirgę COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR testu arba antigeno testu, taip pat žmonės, kurie gavo vakciną nuo COVID-19, užregistruotą EVA.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 232 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Tegai:
COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje nustatyta apie 1200 naujų koronaviruso atvejų, mirė 12 žmonių
Bent vieną skiepo dozę gavo daugiau nei pusė vyresniųjų Lietuvos gyventojų
Tyrimas: vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi sveiką gyvenimo būdą
Karantinas Lietuvoje pratęstas iki vasaros pradžios: ką reikia žinoti apie apribojimus
Lietuvos pasienis, archyvinė nuotrauka

Kontrolės punktas Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje atidarytas muitinės operacijoms

(atnaujinta 12:25 2021.04.17)
Čia kirsti sieną galės tušti sunkvežimiai ir lengvieji automobiliai, neatsižvelgiant į jų registracijos valstybę

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Pasienio kontrolės punktas "Vidžiai" ("Tverečius") pradėjo vykdyti muitinės operacijas, praneša Baltarusijos muitinės spaudos tarnyba.

Darbai prasidėjo šeštadienį 9:00 val. Pažymima, kad tai tapo įmanoma gavus iš Lietuvos pusės raštą apie pasirengimą atlikti muitinės operacijas "Tverečiuas" kontrolės punkte ir pasiekus susitarimus su Lietuvos muitinės tarnyba.

Per "Vidžių" punktą sieną galės kirsti  lengvieji  automobiliai ir tuščios krovininės transporto priemonės, neatsižvelgiant į jų registracijos valstybę.

Baltarusijos valstybinio muitinės komiteto duomenimis, kovo pabaigoje Lietuvos URM buvo išsiųsta nota dėl galimybės įforminti tuščius sunkvežimius Vidžių (Tverečiaus) patikrinimo punkte, siekiant sumažinti apkrovą kituose punktuose.

Jau kelias savaites prie Baltarusijos ir Lietuvos sienos kyla problemų dėl eilių, kuriose įstrigo sunkvežimiai. Priežastis buvo elektroninių muitinės sistemų gedimas ir atnaujinimas Lietuvos pusėje. Sistemų modernizavimas jau baigtas.

Tegai:
Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Gyvenimas be BRELL: ką paskatino bandomasis Baltijos šalių rusiškos elektros atsisakymas?
"NATO rankų darbas": kas prasidėjo prie Rusijos sienų

Internete paskelbtas erdvėlaivio "Sojuz MS-17" ir įgulos nusileidimo vaizdo įrašas

(atnaujinta 13:05 2021.04.17)
Kaip pažymi "Roskosmos", visos nusileidimo iš Žemės orbitos operacijos vyko įprastu režimu, įgula jaučiasi gerai

Erdvėlaivis "Sojuz MS-17" iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) pristatė Rusijos kosmonautus Sergejų Ryžikovą ir Sergejų Kudą-Sverčkovą bei NASA astronautę Ketlin Rubins. Erdvėlaivis nusileido Kazachstane.

Internete paskelbtas erdvėlaivio nusileidimo vaizdo įrašas.

"Visos nusileidimo iš Žemės orbitos operacijos vyko įprastu režimu, įgula jaučiasi gerai", - sakoma "Roskosmos" pranešime.

Po jų grįžimo į Žemę, TKS liko septyni žmonės. 64 ekspedicijos TKS  įgula į orbitą pateko prieš 184 dienas.

Tegai:
kosmosas, Žemė, erdvėlaivis, internetas