Muitinė, archyvinė nuotrauka

Muitininkai sulaikė du vilkikus su 3,5 mln. eurų vertės rūkalais

(atnaujinta 00:38 2021.04.09)
Vien per tris šių metų mėnesius muitinės pareigūnai jau sulaikė 1 mln. 785 tūkst. pakelių rusiškų cigarečių

VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Muitinės pareigūnai Kauno rajone likvidavo kontrabandininkų sandėlį, kur sulaikė septynis Rusijos ir Lietuvos piliečius, ir du vilkikus, viename kurių rado apie du tūkstančius dėžių nelegalių cigarečių, praneša Muitinės kriminalinė tarnyba.

Pabrėžiama, jog tai didžiausias cigarečių kontrabandos sulaikymas šiemet Lietuvos muitinėje.

Rusiškų cigarečių pilnas vilkikas į Lietuvą iš Rusijos Kaliningrado srities įvažiavo per Kybartus. Vienai šio posto muitininkei pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba, o pamainos viršininkas apklaustas specialiuoju liudytoju.

Turėdami informacijos, kad Kauno rajono Ringaudų seniūnijos Tabariškių kaime galimai sandėliuojamos nelegalios cigaretės, muitinės pareigūnai naktį iš kovo 31 dienos į balandžio 1-ąją patikrino vieną sandėlį minėtoje vietovėje.

Čia muitinės kriminalistai užklupo septynis asmenis, dalis jų ruošėsi iš vieno vilkiko į kitą krauti cigarečių dėžes.

Vienas sulaikytųjų buvo Rusijos pilietis, vairavęs vilkiką "Man", su kuriuo (deklaravęs, jog važiuoja tuščiomis, tranzitu) į Lietuvą įvažiavo per Kybartų kelio postą. Tačiau mašinos puspriekabėje buvo rusiškos cigaretes "LF" dėžės — jų pareigūnai aptiko 2 100. Iš viso rasta 1 mln. 50 tūkst. pakelių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais siekia 3 mln. 487 tūkst. eurų.

Likę šeši asmenys — Lietuvos piliečiai iš įvairių miestų (Kauno, Vilniaus, Trakų), įtariami prisidėję prie šios kontrabandos gabenimo: galimai pasitikę ir lydėję nelegalų krovinį Lietuvos teritorijoje, ar besiruošę vykdyti krovos darbus.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Rusijos pilietis buvo sulaikytas, o vėliau suimtas trims mėnesiams. Kiti šeši asmenys, Lietuvos piliečiai, po apklausos buvo paleisti.

Taip pat įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba pareikšti ir vienai Kybartų kelio posto muitininkei, ji nušalinta nuo tarnybos.

Vien per tris šių metų mėnesius muitinės pareigūnai jau sulaikė 1 mln. 785 tūkst. pakelių rusiškų cigarečių, kurių vertė (su mokesčiais) — 6,22 mln. eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Kauno rajonas, Muitinė
Dar šia tema
Pasieniečių tarnybinis šuo padėjo surasti dingusį vyrą Šalčininkų rajone
Muitininkai sulaikė programinę įrangą, galimai skirtą masinio naikinimo ginklui kurti
Muitininkai sulaikė du vilkikus, vežusius 2,6 mln. eurų vertės kontrabandą
Policijos pareigūnai

Šiuo metu Lietuvoje vakcinuota beveik 40 procentų pareigūnų

(atnaujinta 11:42 2021.04.19)
Pareigūnai skiepijami savivaldybėse, atsižvelgus į prioritetinių grupių sąrašą. Nuo balandžio 8 dienos įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro patvirtinta tvarka, kuomet leidžiama skiepyti didelėmis organizuotomis grupėmis

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Jau dvi savaites pareigūnai skiepijami vakcinomis nuo COVID-19 infekcijos, rašo Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

Pabrėžiama, jog šiuo metu paskiepyta 5 910, arba 39,4 proc. pareigūnų.

"Šiuo metu turime paskiepytų beveik 40 procentų pareigūnų. Be abejo norime, kad pareigūnams imunitetas susiformuotų kuo greičiau ir jie galėtų jaustis saugesni saugodami mūsų visuomenę. Aktyviai bendradarbiaujame su savivaldybėmis ir siekiame, kad paskiepytų pareigūnų dalis didėtų kiekvieną savaitę", — sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmadienio duomenimis, Policijos departamente šiuo metu pirmuoju skiepu vakcinuotų pareigūnų yra 3 145. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente paskiepyta 1 223 ugniagesių, Viešojo saugumo tarnyboje paskiepyta 114 pareigūnų. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje paskiepyta 1 650 asmenų, iš jų 1345 pareigūnai, o Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje paskiepyti 83 pareigūnai.

Pareigūnai skiepijami savivaldybėse, atsižvelgus į prioritetinių grupių sąrašą. Nuo balandžio 8 dienos įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro patvirtinta tvarka, kuomet leidžiama skiepyti didelėmis organizuotomis grupėmis. Statutinių tarnybų vadovai regionuose gali kreiptis į savivaldybių vakcinavimo koordinatorius ir suderinti tolimesnio vakcinavimo organizavimą sudarytoms grupėms.

Tegai:
koronavirusas, vakcinacija, policija, Lietuva
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Šimonytė pareiškė, kad informacijos apie COVID-19 reikia ir rusų kalba
Vaidotas Zemlys-Balevičius traukiasi iš Sveikatos ekspertų tarybos
Į Lietuvą pristatyta septintoji vakcinos nuo COVID-19 "Moderna" partija
Protesto akcijos Baltarusijoje

Atvykti į šalį dėl humanitarinių priežasčių leista 805 Baltarusijos piliečiams

(atnaujinta 11:08 2021.04.19)
Pabrėžiama, kad iš jų 376 Baltarusijos pilietis jau yra Lietuvoje, o prieglobsčio pasiprašė 133 asmenys

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Vidaus reikalų ministro įsakymu yra išduoti 805 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ypatingais humanitariniais tikslais, teigiama ministerijos pranešime.

Pabrėžiama, jog iš jų  — 376 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, o prieglobsčio pasiprašė 133 asmenys.

Pažymima, kad toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių. Tokie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

Lietuva nuo rugpjūčio 11 d. taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems yra privaloma karantininė izoliacija.

Tegai:
humanitarinė pagalba, Baltarusija, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Lietuva
Temos:
Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų
Dar šia tema
VRM: vis mažiau atvykstančiųjų iš Lenkijos neturėjo QR kodų
Nuo gegužės parduoti ir registruoti automobilį bus galima tik turint specialų kodą
FSB atskleidė Baltarusijoje planuojamo perversmo detales