Vakcinacija nuo koronaviruso

Po vakcinacijos nuo COVID-19 Lietuvoje mirė aštuoni žmonės 

(atnaujinta 00:32 2021.04.09)
Ekspertai teigia, kad visos mirtys buvo susijusios su amžiumi ir lėtinėmis ligomis, o ne su vakcina

VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Po vakcinacijos nuo koronaviruso Lietuvoje užregistruotos aštuonios mirtys, praneša RIA Novosti, remdamasi Valstybine vaistų kontrolės tarnyba (VVKT).

Anot Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vyriausiosios specialistės Rugilės Pilvinienės, tai buvo pagyvenusių žmonių, tarp kurių jauniausias buvo 69 metų, o vyriausias — 91 metų, mirtys. Tarp jų buvo penkios moterys ir keturi vyrai.

"Mūsų vertinimu, visos praneštos mirtys buvo susijusios su prognozuojama šių pacientų gyvenimo baigtimi. Dalis pacientų buvo slaugomi namuose, sergantys lėtinėmis ligomis. Vienas atvejis buvo iš slaugos ligoninės, kur žmogus susirgo COVID-19 liga ir mirė, nepaisant to, kad buvo vakcinuotas", — sakė Pilvinienė.

Pasak specialistės, tarp nepageidaujamų reakcijų į skiepus buvo keli alpimo atvejai, kurie buvo susiję su karščiavimu ir bendru negalavimu.

Pilvinienė pažymėjo, kad buvo pastebėta netikėtų reakcijų. Visų pirma, galūnių ir net viso kūno liežuvio tirpimas. Taip pat buvo padidėjusio kraujospūdžio ir širdies plakimo atvejų.

Specialistė taip pat paminėjo vieną veido nervų paralyžiaus atvejį po "AstraZeneca" (pervadinto į "Vaxzevria") vakcinacijos. Tokia pati reakcija anksčiau buvo pranešta ir apie "Moderna".

Anksčiau tapo žinoma, kad per pastaruosius tris mėnesius — nuo gruodžio 27 iki kovo 31 dienos — buvo užregistruota daugiau kaip 1,7 tūkst. pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į vakcinas. Per šį laiką žmonės buvo paskiepyti trimis vakcinomis — "Pfizer" ir "BioNTech", "Moderna" ir "AstraZeneca" ("Vaxzevria").

Trečią mėnesį buvo gauta daugiau nei 540 pranešimų, iš kurių didžioji dauguma pranešė apie šalutinį vakcinos "AstraZeneca" poveikį.

Lietuvoje šiuo metu yra visiškai paskiepyti daugiau kaip 180 tūkstančių žmonių, o antrojo skiepo laukia daugiau nei 415 tūkst. Per visą pandemiją buvo užregistruota 223 tūkstančiai koronaviruso atvejų, daugiau nei 3,6 tūkstančiai mirė.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, vakcinacija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1837)
Dar šia tema
Rusijos vakciną "EpiVacCorona" norima užregistruoti užsienyje
Čaplinskas įvardijo išvadas apie kraujo krešulius ir "AstraZeneca" vakciną
Kaunas ir Vilnius gaus beveik 3 tūkst. vakcinų iš kitų savivaldybių
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje autobusas taranavo policijos automobilį

(atnaujinta 09:50 2021.04.20)
Avarijos metu nukentėjo policijos pareigūnas, jis gydomas ambulatoriškai. Dėl įvykio pradėta administracinė teisena

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmadienio vakarą Klaipėdoje įvyko avarija, kurios metu nukentėjo policijos pareigūnas. 

Incidentas įvyko apie 18 val. H. Manto gatvėje. Maršrutinis autobusas "Man" atsitrenkė į stovėjusį su įjungtais raudonos ir mėlynos spalvos šviesos signalais tarnybinį automobilį "VW Caddy". Autobusą vairavo 61-erių vyriškis.

Eismo įvykio metu buvo sužalotas policijos pareigūnas, kuris vairavo automobilį "VW Caddy". 

Suteikus med. pagalbą, pareigūnas gydomas ambulatoriškai. Pradėta administracinė teisena.

Tegai:
policija, Klaipėda
Dar šia tema
Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone
Policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje padvigubėjo naujų koronaviruso atvejų

(atnaujinta 09:57 2021.04.20)
Statistikos departamento duomenimis, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 517,6 atvejo

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1 138 koronaviruso atvejai, tai beveik dvigubai daugiau naujų infekcijų nei buvo nustatyta vakar. Dar devyni asmenys mirė, praneša Statistikos departamentas.

Iš viso per visą pandemijos laikotarpį buvusių/esamų atvejų skaičius Lietuvoje yra 235 383, 213 118 žmonių pasveiko.

Bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 67 664.

Per pastarąją parą užfiksuota 9 mirčių nuo COVID-19. Mirusiųjų amžius buvo nuo 40 iki 999 metų. Bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje siekia 3 785.

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 517,6 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,2 procento. 

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 4541 žmogus, antra skiepo doze — 820. Iš viso 210 611 žmonių šalyje vakcinuoti dviem skiepo dozėmis. Dar 359 269 šiuo metu laukia antros skiepo dozės. Iš viso panaudota 780 491 vakcina. 

Anksčiau Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1837)
Dar šia tema
Mokslininkai atrado, koks prieskonis yra gera priemonė nuo koronaviruso
Paslaptinga šunų liga pasirodo esanti žarnyno koronavirusas
Lenkijoje prasidėjo masinė vakcinacija nuo koronaviruso