Miške, archyvinė nuotrauka

Savaitgalio horoskopas: kas mūsų laukia balandžio 9–10 dienomis

(atnaujinta 11:01 2021.04.09)
Šis savaitgalis — gera proga greitai ir efektyviai išspręsti susikaupusias namų ūkio ar bendravimo su mylimu žmogumi ar sutuoktiniu problemas

Penktadienis tinkamas dalykiniams susitikimams, tiesa, jis gali būti šiek tiek sunkus emociškai. 

Šeštadienis palankus aktyviam poilsiui, bendrauti, kultūros, meno ir labdaros sritims. Bus palanku pirkti vertingus daiktus, įvairią techniką, meno kūrinius, taip pat drabužius, papuošalus, rinkti dovanas.

Prekybos centras, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Sekmadienis gali tapti reikšmingas meilės fronte. Ši diena sėkminga kovoti už savo jausmus, palanki meilės pasimatymams, piršlyboms. Labiau pasaugokite daiktus, dokumentus — jie gali pasimesti.

Avinas (03 21–04 20). Laukia džiugios staigmenos. Dienos bus geros ir problemoms spręsti. Penktadienis sėkmingas spręsti finansavimo klausimus.

Jautis (04 21–05 20). Būkite atidesni šeimai. Penktadienis bus itin romantiškas — sulauksite daug dėmesio iš mylimo žmogaus, artimųjų. Šeštadienis visapusiškai sėkmingas, tik neskubėkite žadėti, įsipareigoti. Sekmadienį neskubėkite daryti išvadų, kad ir ką sužinosite, nes informacija gali nepasitvirtinti. 

Dvyniai (05 21–06 21). Jei penktadienį kils noras priekaištauti artimiesiems, pamėginkite to išvengti. Vis dėlto šeštadienio popietė žada daug malonių staigmenų — aišku, teks parodyti iniciatyvą. Sekmadienis netinkamas svarbiems reikalams tvarkyti. Pasisaugokite peršalimo. 

Vėžys (06 22–07 22). Šeštadienį galimi nelaukti priekaištai iš artimųjų. Sekmadienį savaime viskas pasikeis į gera. Diena gera apsipirkti, kelionėms, vizitams pas draugus, giminaičius. 

Liūtas (07 23–08 22). Labiau paisykite artimųjų pageidavimų, stenkitės būti kantresni. Kita vertus, savaitgalis tinkamas ir lemtingam žingsniui, ypač dėl šeimos. Penktadienis tinkamas finansinėms problemoms spręsti.

Mergelė (08 23–09 22). Penktadienį bus puikus metas — bus taip, kaip panorėsite! Jūsų laukia pasisekimas visose srityse. Šeštadienis tinkamas ryžtingai tvarkyti reikalus! Sekmadienį nederėtų skubėti, nes galite būti tyčia ar netyčia suklaidinti, apgauti. 

Svarstyklės (09 23–10 23). Atsipalaiduokite, taupykite jėgas. Tai geros dienos pasvajoti, grįžti į praeitį, susitikti su seniai matytais draugais. Galimos naujienos iš asmens, kuris buvo jums artimas.

Sekmadienį norėsis labiau ilsėtis, nei ką nors veikti. Tad nepervarkite, nesiimkite net namų ruošos darbų, jei neatsiras patikimų pagalbininkų.

Skorpionas (10 24–11 22). Šeštadienį būsite pilni entuziazmo, ir jums pavyks viskas, ką suplanuosite. Sekmadienis bus palankus trumpoms kelionėms, tinkamas metas pasirūpinti fizine sveikata.

Šaulys (11 23–12 21). Pats darbingiausias metas jums bus penktadienio rytas — jokio rūpesčių krūvio nejausite. Šeštadienį numatoma nemažai išlaidų, tačiau tai teiks džiaugsmą, ir jausitės puikiai!

Ožiaragis (12 22–01 19). Nesistenkite kibti į darbus nuo ankstyvo šeštadienio ryto — jums būtina pailsėti. Sekmadienis palankus išvykai į gamtą.

Vandenis (01 20–02 18). Nuo ankstyvo penktadienio ryto pavyks daug ką nuveikti. Pasistenkite iki pietų atlikti sunkiausius  darbus, kad šeštadienį ir sekmadienį galėtumėte mėgautis poilsiu.

Žuvys (02 19–03 20). Šį savaitgalį jūsų namuose viskas dėliosis sklandžiai. Gerai pailsėsite, užgims naujų idėjų ir projektų užuomazgos.

Tegai:
horoskopas
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Nausėda paragino sekti Izraelio pavyzdžiu kovoje su COVID-19

(atnaujinta 20:50 2021.04.14)
Izraelio vyriausybė jau planuoja naujų vakcinų įsigijimą, jei kiltų epidemiologinė pandemijos banga ateinantį pusmetį

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Izraelis vakcinacijos nuo COVID-19 klausimais rodo pavyzdį Lietuvai ir visam pasauliui, po telefoninio pokalbio su Izraelio Prezidentu Reuvenu Rivlinu sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

Valstybės vadovas pasidžiaugė, kad Izraeliui pavyko vakcinuoti didžiąją dalį šalies gyventojų ir sėkmingai suvaldyti pandemiją.

"Izraelis rodo sektiną pavyzdį visam pasauliui, kuriuo norėtų pasinaudoti ir Lietuva, siekdama atverti ekonomiką ir sugrįžti prie įprasto gyvenimo", — šalies vadovą cituoja spaudos tarnyba..

Taip pat pranešama, kad Izraelio vyriausybė jau planuoja naujų vakcinų įsigijimą, jei kiltų epidemiologinė pandemijos banga ateinantį pusmetį. 

Taip pat pokalbio metu Nausėda pasveikino Izraelio vadovą su šalies Nepriklausomybės diena, palinkėjo sklandaus naujos vyriausybės formavimo ir pakvietė apsilankyti Lietuvoje.

Izraelyje daugiau nei penki milijonai žmonių yra visiškai paskiepyti nuo COVID-19, tai yra daugiau nei 50 procentų gyventojų.

Plečiant vakcinacijos kampaniją, Izraelis pradėjo palaipsniui palengvinti atvykimo į šalį apribojimus. Taip pat panaikinta daugybė apribojimų šalies viduje. Tačiau nešioti kaukes vis tiek būtina, o į daugelį viešų vietų gali patekti tik tie, kurie yra paskiepyti.

Lietuvoje pirmąją vakcinos dozę gavo daugiau nei 508 tūkstančiai žmonių, daugiau nei 193 tūkstančiai žmonių yra visiškai paskiepyti.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 229 260 žmonių, nuo ligos mirė 3 718 žmonių.

Tegai:
COVID-19, Gitanas Nausėda
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Tuščia klasė

Šią savaitę į mokyklų klases grįžo daugiau kaip 71 tūkst. pradinukų

(atnaujinta 20:25 2021.04.14)
Pradinukai į mokyklas gali grįžti tik tada, jei mokykla nusprendžia rinktis saugaus grįžimo būdą

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Šią savaitę į klases grįžo daugiau kaip 71 tūkst. pradinukų, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Ministerijos duomenimis, tai 8 tūkstančiais daugiau negu ėjo į mokyklas kovo pabaigoje.

Iš visų grįžtančiųjų į mokyklas pradinukų 9 tūkst. mokinių lanko mokyklas, kurios yra pasirinkusios saugaus grįžimo į mokyklas modelį ir vaikai tikrinasi kaupinių būdu.

"Epidemiologinė situacija dalyje savivaldybių lieka įtempta, todėl jose nėra saugu atverti mokyklas netaikant papildomų saugiklių. Periodiškas tikrinimas leidžia laiku nustatyti susirgimo atvejus ir sustabdyti lengvai užkrečiamos ligos plitimą bendruomenėje", — sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

11 savivaldybių pradinukai į mokyklas gali grįžti tik tada, jei mokykla nusprendžia rinktis saugaus grįžimo būdą. Jei mokyklos bendruomenė nesutinka, ugdymas toliau tęsiamas nuotoliniu būdu arba tie, kurie nenori testuotis, toliau ugdomi nuotoliniu būdu. Jeigu visa klasė nesutinka testuotis, tuomet vyksta nuotolinis ugdymas.

Saugaus grįžimo modelį taiko ir 4 savivaldybės (13 mokyklų), nors ir neprivalo to daryti, nes sergamumas tose savivaldybėse yra mažesnis. Tuo tarpu kovo pabaigoje tokių savivaldybių buvo 3.

Tegai:
mokyklos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Dar šia tema
Daugiau nei 1 200: Lietuvoje daugėja naujų COVID-19 atvejų
Lietuvos valdžia neplanuoja keisti "AstraZeneca" vakcinacijos tvarkos
Įvardytos savivaldybės, kuriose vyresni gyventojai vakcinuojami lėčiausiai
Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo pirmininkė iškėlė kandidatą į Genocido centro vadovo postą

(atnaujinta 21:06 2021.04.14)
Praėjusių metų vasarą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu buvo paskirtas Adas Jakubauskas, tačiau Seimas nusprendė jį atleisti

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovu siūlo skirti istoriką dr. Arūną Bubnį. 

Jis šiuo metu eina LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktoriaus pareigas.

"Siekiau, kad naujasis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovas turėtų stiprų palaikymą tiek pačiame centre, tiek istorikų bendruomenėje. Dr. Arūnas Bubnys tikrai atitinka šiuos reikalavimus ir puikiai išmano Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro veiklą. Po išsamių konsultacijų Seime manau, kad jis galės suvienyti centro darbuotojus, užtikrinti centro tyrimų nešališkumą ir tinkamai eiti centro direktoriaus pareigas", – teigė parlamento vadovė.

Seimas prieš porą savaičių iš Genocido centro direktoriaus pareigų atleido nuo perai metų liepos šias pareigas ėjusį Adą Jakubauską.

Kaip pareiškė Seimo Pirmininkė, dėl centro generaliniam direktoriui Jakubauskui dėl susiklosčiusios konfliktinės situacijos nepavyksta užtikrinti sklandaus centro darbo.

Siekiant išspręsti situaciją su centru Seime, buvo sukurta darbo grupė. Jos išvadose teigiama, kad Jakubauskas nesugebėjo užtikrinti sklandžios įstaigos veiklos, kilo pasipriešinimas, o viešai aptarta situacija centre pakirto įstaigos dalykinę reputaciją.

Jakubauskas praėjusių metų vasarą buvo paskirtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu. Šiose pareigose jis pakeitė Teresę Birutę Burauskaitę, vadovavusią įstaigai nuo 2009 metų.

Tegai:
Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC), Seimas
Dar šia tema
"Konstitucija — ne skuduras": protesto akcija prie Seimo
Lietuvos gyventojų genocido centras atsisakė skelbti Holokausto dalyvių sąrašą
Lietuvoje dėl Noreikos prasidėjo "atminties karas", rašo Amerikos žiniasklaida