Teismas, archyvinė nuotrauka

Teismas buvusį Nausodžio seniūną pripažino kaltu dėl korupcijos

(atnaujinta 13:40 2021.04.15)
Buvusiam seniūnui teismas skyrė 10 tūkst. eurų baudą ir atėmė teisę penkerius metus dirbti valstybės tarnyboje

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Klaipėdos apygardos teismas buvusį Nausodžio seniūnijos seniūną D. P. pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Teismas nuteistajam skyrė 10 tūkst. eurų baudą ir atėmė teisę penkerius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Specialiųjų tyrimų tarnybos duomenimis, buvęs seniūnas, pasinaudodamas tarnybine padėtimi, gavo asmeninės naudos, suklastojus pavaldaus darbuotojo darbo laiko apskaitos žiniaraščius ir tokiu būdu Plungės rajono savivaldybės lėšomis apmokėjęs įvairius statybos ir ūkio priežiūros darbus jam priklausančioje sodyboje. Dėl to Plungės rajono savivaldybės administracija patyrė turtinę žalą.

Teismas visiškai tenkino byloje pateiktą civilinį ieškinį ir iš nuteistojo Plungės rajono savivaldybės administracijos naudai priteisė atlyginti didesnę nei 1 400 eurų žalą.

Tegai:
Klaipėda, teismas
Dar šia tema
Lietuvoje teismui perduota byla dėl farmacijos įmonės sukčiavimo
Lietuvoje padaugėjo gyventojų, manančių, kad kyšiai padeda spręsti problemas
Atskleista žvalgų tapatybė. Kaip NATO specialiosios tarnybos įdiegė paslaptis
"Tvarka ir teisingumas" bei penki 5 asmenys pripažinti kaltais dėl korupcinių nusikaltimų
COVID-19

Lietuvoje per parą nustatyti 786 nauji COVID-19 atvejai, mirė 10 žmonių

(atnaujinta 09:57 2021.05.10)
Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje patvirtinti 258 623 užsikrėtimo atvejai, statistiškai pasveiko 232 219 žmonių

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 786 nauji COVID-19 atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Per pastarąją parą nuo COVID-19 ligos mirė dar 10 žmonių, bendras mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius Lietuvoje yra 4 045. Po vieną žmogų mirė iš 40–49, 50–59, 70-79 metų amžiaus grupėse, dar trys aukos iš 60–69 metų amžiaus grupės. Ir keturi senoliai iš 90–99 metų amžiaus grupės.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta 258 623 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 232 219 žmonių. 

Šiuo metu bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 52 627.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuotas 5 581 asmuo, antrą skiepo dozę gavo 41. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuota 384 272 asmenys. Iš viso panaudota 1 161 291 vakcina.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Koldūnai, archyvinė nuotrauka

Vokietijos žurnalistas atsisakė "gelbėti pasaulį" dėl Rusijos patiekalo

(atnaujinta 20:40 2021.05.09)
Vyras pašmaikštavo, jog pasaulis negali atsisakyti mėsos būtent dėl vieno rusiško patiekalo

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Vokietijos žurnalistas Danielis Hincas, kuris save vadina vegetaru, laikraščio "Frankfurter Allgemeine Zeitung" straipsnyje prisipažino dėl "veidmainystės" dėl priklausomybės nuo koldūnų.

Šašlykai
© Sputnik/ Андрей Богданов

"Mes klausiame savęs, ar normaliai vegetarams valgyti koldūnus.<…> Mėsa yra mėsa. O vegetarai mėsos nevalgo", — pažymėjo jis.

Hincas pasiskundė TSRS gimusių tėvų smerkimu: pasak jo, jie suvokė vegetarišką gyvenimo būdą kaip "kažkokią ligą". Nepaisant to, pats žurnalistas pabrėžė, kad jis negali atsisakyti motinos pagamintų koldūnų.

"Ar aš išgelbėsiu pasaulį, jei atsisakysiu koldūnų? <...> Aš tapau vegetaru ne tam, kad tariamai kovočiau su blogiu. Ir aš stengiuosi priprasti prie minties, kad nesugebėsiu išgelbėti pasaulio, pasirinkdamas visą plokštelę mano motinos rankomis pagaminto patiekalo", — ironiškai rašo jis.

Autorius padarė prielaidą, kad "visas pasaulis nesugebėjo atsisakyti mėsos" būtent dėl ​​koldūnų.

Tegai:
vegetaras, mėsa