Klasė, archyvinė nuotrauka

Šiugždinienė paaiškino, nuo ko priklausys grįžimas į kontaktinį ugdymą mokyklose

(atnaujinta 20:05 2021.04.15)
Šiuo metu prioritetas yra grąžinti į kontaktinį ugdymą abiturientus, kad jiems būtų lengviau rengtis brandos egzaminams, papasakojo ministrė

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė išreiškė viltį, kad nuo rugsėjo 1-osios Lietuvos mokyklose bus grąžintas kontaktinis ugdymas. Apie tai ministrė kalbėjo trečiadienio spaudos konferencijoje po nuotolinio susitikimo su šalies vadovu Gitanu Nausėda.

Nausėda: kiti mokslo metai turi būti kontaktiniai ir saugūs >>

Pasak ministrės, šiuo metu prioritetas yra nuo gegužės 3 dienos grąžinti į kontaktinį ugdymą abiturientus, kad jiems būtų lengviau rengtis brandos egzaminams. Šiugždinienė pabrėžė, kad abiturientai galės dalyvauti papildomose konsultacijose.

Ji viliasi, kad rugsėjo 1-ąją visi jau bus sugrįžę į klases, o tam kelią nuties visuomenės imunitetas.

"Visi žinome, kad emocinė savijauta yra sudėtinga. Vaikai yra pavargę. Sunku ir mokytojams bei mokyklų vadovams", — sakė Šiugždinienė.

Ji taip pat pažymėjo, kad grįžimas į mokyklas priklauso nuo vakcinacijos tempo, "mūsų pačių noro vakcinuotis, testavimosi galimybių".

Anot ministrės, 71 tūkst. pradinukų jau mokosi klasėse.

Šiugždinienė taip pat priminė, kad bus rengiamos vasaros stovyklos moksleiviams, kurie gyvena sudėtingesnėje aplinkoje. Taip bus bus siekiama padėti kompensuoti mokymosi praradimus, taip pat vasarą tikimasi "vykdyti įsigijimus, reikalingus hibridiniam (mišriam) ugdymui".

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pabrėžė, kad netrukus turėtų nebelikti kliūčių testuojantis kaupiniais, padėtis palengvės pradėjus mokinius testuoti greitaisiais antigeno testais. Ministras tikisi, kad greituosius antigenų testus mokyklos pradės naudoti artimiausiomis savaitėmis. 

Dulkys tai pat pažymėjo, kad testavimas taps mūsų kasdienybe. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiuo metu pasiskiepiję nuo koronaviruso yra 73 tūkst. švietimo įtaigų darbuotojų, iš jų 24 tūkst. — jau ir antrąja doze. Be to, pasiskiepijo arba imunitetą turi 45 proc. iš daugiau kaip 22 tūkst. abiturientų.

Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1946)
Dar šia tema
Protestas prieš privalomą mokinių testavimą dėl COVID-19 Vilniuje
SAM: kovai su COVID-19 trūksta 280 milijonų eurų
Ne tiek pavojinga: Lietuvos profesorius įvertino "britiškąją" COVID-19 atmainą
JAV kariai, archyvinė nuotrauka

JAV desantininkai gavo traumas pratybose Estijoje

(atnaujinta 10:39 2021.05.10)
Pažymėta, kad dauguma desantininkų pradėjo pratybas iškart po dešimties valandų skrydžio iš  karinės bazės "Fort Bragg" Šiaurės Karolinoje

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Dešimt JAV desantininkų pateko į ligoninę su nedideliais sužeidimais po nesėkmingo nusileidimo per pratybas "Swift Response" Estijoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Postimees".

Šeštadienio naktį maždaug 600 JAV kariuomenės 82-osios oro desantininkų divizijos parašiutininkų nusileido Nurmsi aerodrome Järvos apskrityje. Taip pat buvo numesta įrangos ir sunkiosios technikos. Amerikos ambasados ​​Taline spaudos atašė Markas Nailoras patvirtino incidentą leidiniui. Pasak jo, tai yra įprasta oro operacijų dalis.

"Nė vienas iš sužeidimų nekelia pavojaus gyvybei, dauguma karių grįžo į tarnybas", - sakė jis "Postimees".

Estijos kariškiai pažymi, kad dauguma desantininkų pradėjo pratybas iškart po dešimties valandų skrydžio iš  karinės bazės "Fort Bragg" Šiaurės Karolinoje. Nusileidimą stebėjo į Nurmsi atvykusi Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

"Swift Response" pratybos Estijoje prasidėjo gegužės 5 dieną ir truks dešimt dienų. Pratybose dalyvaus apie 2500 tūkstančių Estijos, JAV ir Didžiosios Britanijos gynybos pajėgų karių.  Manevruose taip pat dalyvauja daugiau nei 20 orlaivių ir 25 sraigtasparniai.

Pratybos yra "Defender Europe" - didžiausio JAV manevro Europoje per 25 metus dalis. Pratybų geografija apima 16 Europos šalių, jose dalyvauja 28 tūkst. karių.

Tegai:
Estija, JAV
Dar šia tema
"Trūksta PKM": JAV kariuomenė susiduria su nauja problema
Amerikos istorikas išvardijo penkis mitus apie Antrąjį pasaulinį karą
"Global Times": JAV konflikte su Rusija ir Kinija laukia "absoliutus košmaras"
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą
Pasienietis

Pasieniečiai prie sienos su Rusija aptiko karo laikų artilerijos sviedinį

Nustatyta, kad pasieniečių radinys buvo pavojų kėlęs 76 mm artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Pasieniečiai, patruliuodami prie sienos su Rusija, aptiko karo laikų artilerijos sviedinį. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Sekmadienį VSAT pareigūnai patruliavo pasienio su Rusija ruože, Vilkaviškio rajono Lauckaimio kaimo ribose. Čia esančiame lauke pasieniečiai pastebėjo artilerijos sviedinį.

Pasieniečiai atitvėrė vietovę ir ėmėsi jos apsaugos. Apie sprogmenį buvo pranešta Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojams.

Nustatyta, kad pasieniečių radinys buvo pavojų kėlęs 76 mm artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo.

Atvykę išminuotojai sprogmenį sunaikino vietoje.

Tegai:
artilerijos sviedinys, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Baltarusijos pilietis Medininkuose pasieniečiams pateikė vairuotojo pažymėjimo klastotę
Vagone su trąšomis rastas slaptas 112 tūkst. eurų vertės krovinys
Purvėnų tvenkinyje žvejoję Lietuvos piliečiai su valtimi nuplaukė į Baltarusiją
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja Baidenas

(atnaujinta 11:09 2021.05.10)
Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas "Telegram" papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja JAV prezidentas DŽo Baidenas.

"Baidenas svajoja apie 90-ųjų Rusiją, tai yra apie priklausomą ir paklusnią Rusiją, panašią į Ukrainą. Tačiau Rusijos ten nesugrąžinti: tai praeitis", — sakė Puškovas.

Senatorius paragino Amerikos lyderį "nustoti svajoti" ir pabrėžė, kad Baideno viltys nepasiteisins.

Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas Ilyas Kemaloglu rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus.

Dar šia tema
"Akivaizdus melas": karo ekspertas apie NATO signalą Rusijai
Ekspertas įvertino Suomijos žvalgybos pranešimą apie Rusijos veiklą Europoje
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą