Kalėjimas

Sulaikyti narkotikus Alytaus pataisos namų nuteistiesiems platinę asmenys

(atnaujinta 01:20 2021.04.20)
Įtariamieji sulaikyti su įkalčiais ir uždaryti į areštinę. Jiems gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Lietuvos kriminalistai sulaikė narkotines ir psichotropines medžiagas platinančius asmenis Alytaus pataisos namų nuteistiesiems, praneša Kalėjimų departamento spaudos tarnyba.

Vykdydami tyrimus dėl narkotinių medžiagų patekimo į Alytaus pataisos namus, Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai, su įkalčiais sulaikė du asmenis, kaip įtariama, platinusius narkotines, psichotropines medžiagas Alytaus pataisos namuose esantiems nuteistiesiems. Jų gyvenamosiose vietose atliktos kratos, įtariamieji sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Jiems paskirtos griežčiausios kardomosios priemonės — suėmimai 3 mėnesiams.

Dėl šių įvykių atliekami ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Tegai:
Alytaus pataisos namai, pataisos namai, nuteistieji, narkotikai
Ugniagesiai, archyvinė nuotrauka

Kaune užsiliepsnojo didelė metalo krūva

(atnaujinta 14:49 2021.05.07)
Teritorijoje, kur įvyko gaisras, yra įsikūrusi UAB "Baltic metal", užsiimanti metalo laužo supirkimo ir tvarkymo veikla

VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Penktadienį gautas pranešimas, kad Kaune atvira liepsna dega didelė metalo krūva. Apie tai pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Pažymima, jog incidentas įvyko R. Kalantos gatvėje 49. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuvyko į įvykio vietą. Aplinkosaugininkai dirba, kiek leidžia dabartinės aplinkybės, ir aiškinasi situaciją.

Taip pat į gaisro vietą išsiųsta mobili laboratorija. Bus atliekami kietųjų dalelių, anglies monoksido, azoto oksidų ir kt. tyrimai.

Departamento duomenimis, teritorijoje, kur įvyko gaisras, yra įsikūrusi UAB "Baltic metal", užsiimanti metalo laužo supirkimo ir tvarkymo veikla.

Aplinkos apsaugos departamentas šių metų sausį–kovą atliko neplaninį įmonės patikrinimą. Už nustatytus pažeidimus buvo pritaikytos sankcijos, pažeidimai pašalinti.

Tegai:
Aplinkos apsaugos departamentas, gaisras, Kaunas
Dar šia tema
Ugniagesiai gelbėtojai išgelbėjo katę iš medžio, kuriame ji išbuvo dvi paras
Klaipėdoje į iškvietimą atvykusį ugniagesį užpuolė vyras
Šiauliuose dėl netikėtai iškritusio sniego kilo chaosas
Lietus

Šiauliuose pirmadienį buvo pakartotas kritulių rekordas

(atnaujinta 12:17 2021.05.07)
Kaip pabrėžiama, lygiai tiek pat lietaus iškrito lygiai prieš 29 metus, tą pačią gegužės 3 dieną

VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Sekmadienio nakties ir pirmadienio krituliai kai kur buvo ne tik stiprūs, bet ir rekordiniai, rašo "Orai ir klimatas Lietuvoje" savo Facebook paskyroje.

Šiauliuose per 24 valandas iškrito 48 mm. įvairių kritulių. Tai didžiausias kiekis užfiksuotas per vieną gegužės mėnesio parą šiame mieste bent jau nuo 1966 metų.

Kaip pažymima, rekordas buvo pakartotas, bet ne viršytas. Lygiai tiek pat lietaus iškrito lygiai prieš 29 metus, tą pačią gegužės 3 dieną.

Iki absoliutaus gegužės paros kritulių kiekio rekordo trūko labai daug. Tuo tarpu, 1985 metais gegužės 31 dieną Aunuvėnuose (Kelmės rajone) iškrito net 110,8 mm.

Tegai:
orai, krituliai, Šiauliai
Dar šia tema
Lietuviai perspėjami apie "labai sudėtingas orų sąlygas" ir sniegą
VU mokslininkė patarė, kaip sumažinti alergenų poveikį augalų žydėjimo metu
Sniegas gegužės mėnesį: gyventojai pasidalino "žiemiškomis" nuotraukomis