Sunkvežimiai, archyvinė nuotrauka

Vežėjai pasiskundė dėl žeminamų Majausko pasisakymų

(atnaujinta 17:43 2021.04.23)
Asociacija tvirtina, kad politikas nepagrįstai ir neetiškai Lietuvos vežėjus vadino nusikaltėliais ir kaltino veikiant neteisėtai

VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija "Linava" kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų bei į TS-LKD etikos komisijas dėl Seimo nario Mykolo Majausko pareiškimų, kuriuos sektoriaus atstovai laiko žeminamais.

Asociacijos atstovai teigia, kad politikas nepagrįstai ir neetiškai Lietuvos vežėjus vadino nusikaltėliais ir kaltino veikiant neteisėtai. Teisininkų vertinimu, tokie politiko veiksmai nesuderinami su etikos standartais ir šalyje galiojančiais teisės aktais bei daro didžiulę žalą vienam didžiausių šalies verslo sektorių.

Vilkikas
© Sputnik / Александр Липовец

"Linavos" duomenimis, Majausko pareiškimas buvo padarytas balandžio 14 dieną Seimo Biudžeto ir finansų komitete bei viešoje erdvėje, kuriuose jis šalies vežėjus vadina nusikaltėliais, taip melagingai ir tendencijai dezinformuodamas visuomenę, šmeiždamas šalies transporto įmones.

Šio posėdžio metu nepaisydamas nekaltumo prezumpcijos Majauskas nurodė, kad "<...> tie asmenys, kuriuos Jūs vadinate verslininkais, šiuo atveju aš matau, kad tai yra nusikaltėliai", <...> tie žmonės, kuriuos Jūs vadinate verslininkais, vykdo apgaulingą apskaitą, neteisėtas duomenų ir pajamų pateikimas, sukčiavimas, turto pasisavinimas, dokumentų klastojimas. Aš su dideliu malonumu pakartosiu šiuos dalykus, jeigu reikės ir skirtinguose formatuose", — asociacijos pateiktuose skunduose cituojamas parlamentaras.

Teisininkai pažymėjo, kad tokiais pasisakymais parlamentaras pažeidžia Lietuvos Konstituciją ir Valstybės politikų elgesio kodeksą. 

Lietuvoje veikia daugiau kaip 4 500 transporto bendrovių, kuriose dirba daugiau nei 77 000 vairuotojų.

"Linava" reguliariai praneša apie transporto sektoriaus problemas, kurias, viena vertus, sukelia pandemija, kita vertus, naujos mokestinės priemonės. Dėl to įmonės patiria nuostolių. Nuo pandemijos pradžios 172 įmonės, turinčios tarptautines transporto licencijas, nutraukė savo veiklą, dėl ko neteko daugiau nei 1,5 tūkstančio darbo vietų.

Tegai:
Mykolas Majauskas, vežėjai
Dar šia tema
Lietuvos valdžia įvertino naujos COVID-19 padermės atsiradimą
Vilniaus autobusų vairuotojai surengė piketą dėl eilinių darbuotojų atleidimo
Galvokite, ką šnekat. Lietuvos valdžia išsigando nepadorių žodžių
COVID-19

Lietuvoje per parą nustatyti 786 nauji COVID-19 atvejai, mirė 10 žmonių

(atnaujinta 09:57 2021.05.10)
Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje patvirtinti 258 623 užsikrėtimo atvejai, statistiškai pasveiko 232 219 žmonių

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 786 nauji COVID-19 atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Per pastarąją parą nuo COVID-19 ligos mirė dar 10 žmonių, bendras mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius Lietuvoje yra 4 045. Po vieną žmogų mirė iš 40–49, 50–59, 70-79 metų amžiaus grupėse, dar trys aukos iš 60–69 metų amžiaus grupės. Ir keturi senoliai iš 90–99 metų amžiaus grupės.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta 258 623 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 232 219 žmonių. 

Šiuo metu bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 52 627.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuotas 5 581 asmuo, antrą skiepo dozę gavo 41. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuota 384 272 asmenys. Iš viso panaudota 1 161 291 vakcina.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Koldūnai, archyvinė nuotrauka

Vokietijos žurnalistas atsisakė "gelbėti pasaulį" dėl Rusijos patiekalo

(atnaujinta 20:40 2021.05.09)
Vyras pašmaikštavo, jog pasaulis negali atsisakyti mėsos būtent dėl vieno rusiško patiekalo

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Vokietijos žurnalistas Danielis Hincas, kuris save vadina vegetaru, laikraščio "Frankfurter Allgemeine Zeitung" straipsnyje prisipažino dėl "veidmainystės" dėl priklausomybės nuo koldūnų.

Šašlykai
© Sputnik/ Андрей Богданов

"Mes klausiame savęs, ar normaliai vegetarams valgyti koldūnus.<…> Mėsa yra mėsa. O vegetarai mėsos nevalgo", — pažymėjo jis.

Hincas pasiskundė TSRS gimusių tėvų smerkimu: pasak jo, jie suvokė vegetarišką gyvenimo būdą kaip "kažkokią ligą". Nepaisant to, pats žurnalistas pabrėžė, kad jis negali atsisakyti motinos pagamintų koldūnų.

"Ar aš išgelbėsiu pasaulį, jei atsisakysiu koldūnų? <...> Aš tapau vegetaru ne tam, kad tariamai kovočiau su blogiu. Ir aš stengiuosi priprasti prie minties, kad nesugebėsiu išgelbėti pasaulio, pasirinkdamas visą plokštelę mano motinos rankomis pagaminto patiekalo", — ironiškai rašo jis.

Autorius padarė prielaidą, kad "visas pasaulis nesugebėjo atsisakyti mėsos" būtent dėl ​​koldūnų.

Tegai:
vegetaras, mėsa