vaistinė, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, gyventojai pirko vaistinėse pandemijos metu

(atnaujinta 15:12 2021.04.26)
Per pirmuosius tris šių metų mėnesius šalies gyventojai vaistinėse daugiausia pirko maisto papildų, kraujospūdžio matuoklių bei kosmetikos

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Nors viršutinių kvėpavimo takų ligos žiemos sezono metu yra įprastos, vaistų nuo peršalimo ir gripo Lietuvos gyventojai šiemet pirko mažiau, nes saugantis nuo COVID-19 pavyko išvengti ir kitų virusų. 

Kaip rodo BTA draudimo bendrovės atlikta analizė, savo sveikatos draudimo krepšelį šių metų sausio, vasario ir kovo mėnesiais žmonės dažniausiai naudojo maisto papildams ir kraujospūdžio matuokliams.  

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Draudikų duomenimis, palyginti 2020 ir 2021 metų pirmuosius tris mėnesius, sveikatos draudimo krepšelio naudojimas pirkiniams vaistinėje sumažėjo perpus — 50 proc. 

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius gyventojai vaistinėse daugiausiai pirko maisto papildų — jiems teko 69,6 proc. visų sveikatos draudimo išmokų dalies, taip pat kraujospūdžio matuoklių (10,8 proc.), gydomosios kosmetikos (5,7 proc.), ibuprofeno (3,5 proc.).

Pernai gyventojų krepšelyje dominavo maisto papildai (44,9 proc.), gydomoji kosmetika (18,6 proc.), kraujospūdžio matuokliai (12,4 proc.), burnos higienos prekės (6,6 proc.).

"Gintarinės vaistinės" atstovės Robertos Janulytės teigimu, pirmųjų 2021 metų mėnesių pirkinių krepšelis vaistinėje tikrai gerokai skiriasi nuo to, kas buvo pernai.

"Anksčiau populiariausiais šaltuoju metų sezonų buvę vaistiniai preparatai peršalimo ir gripo simptomams lengvinti užleido vietą kitoms prekėms. Natūralu, kad saugodamiesi nuo COVID-19, apsisaugojome ir nuo ūminių viršutinių kvėpavimo takų ligų, todėl gyventojams reikėjo mažiau tablečių ir gėrimų nuo peršalimo bei karščiavimo, priemonių gerklės skausmui malšinti. Tačiau pagal naujausius mūsų duomenis, situacija krypsta į kitą pusę — panašu, kad laisvėjant karantinui ir dažnai besikeičiant oro sąlygoms, daugiau peršalimo ligų turėsime įpusėjus pavasariui", — aiškina vaistininkė.  

Vaistinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Ji priduria, kad žmonės nuolat perka vaistus nuo skausmo ir uždegimo ar virškinimo sutrikimų — tai kiekvienos namų vaistinėlės pagrindas. Tačiau atėjus COVID-19 pandemijai, neregėto populiarumo sulaukė maisto papildai.

Lietuvoje nuo lapkričio pradžios galioja antrasis karantinas. Šalies valdžia jį pratęsė iki vasaros pradžios. Tuo pat metu buvo nuspręsta sušvelninti kai kuriuos apribojimus, numatant išimtis asmenims, turintiems imunitetą COVID-19. Tarp jų yra persirgę COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR arba antigeno testu, taip pat žmonės, kurie gavo vakciną nuo COVID-19, užregistruotą EVA.

Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,3 procento. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 240 tūkst. 522 žmonės.

Statistiškai šiuo metu serga 14 tūkst. 132 asmenys.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuota 15 386 žmonės, antra — 7 385, šeštadienį skelbia Statistikos departamentas. Iš viso iki šiol vakcinuota dviem skiepo dozėmis 246 313 žmonių.

Tegai:
pandemija, vaistinės, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1946)
Dar šia tema
Kovas tapo rekordiniu prekybos internete mėnesiu nuo pat pandemijos pradžios
"Bloomberg": pandemijos metu sukauptas naftos perteklius beveik išnaudotas
Nuo pandemijos labiausiai nukentėjo smulkiosios transporto įmonės
JAV kariai, archyvinė nuotrauka

JAV desantininkai gavo traumas pratybose Estijoje

(atnaujinta 10:39 2021.05.10)
Pažymėta, kad dauguma desantininkų pradėjo pratybas iškart po dešimties valandų skrydžio iš  karinės bazės "Fort Bragg" Šiaurės Karolinoje

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Dešimt JAV desantininkų pateko į ligoninę su nedideliais sužeidimais po nesėkmingo nusileidimo per pratybas "Swift Response" Estijoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Postimees".

Šeštadienio naktį maždaug 600 JAV kariuomenės 82-osios oro desantininkų divizijos parašiutininkų nusileido Nurmsi aerodrome Järvos apskrityje. Taip pat buvo numesta įrangos ir sunkiosios technikos. Amerikos ambasados ​​Taline spaudos atašė Markas Nailoras patvirtino incidentą leidiniui. Pasak jo, tai yra įprasta oro operacijų dalis.

"Nė vienas iš sužeidimų nekelia pavojaus gyvybei, dauguma karių grįžo į tarnybas", - sakė jis "Postimees".

Estijos kariškiai pažymi, kad dauguma desantininkų pradėjo pratybas iškart po dešimties valandų skrydžio iš  karinės bazės "Fort Bragg" Šiaurės Karolinoje. Nusileidimą stebėjo į Nurmsi atvykusi Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

"Swift Response" pratybos Estijoje prasidėjo gegužės 5 dieną ir truks dešimt dienų. Pratybose dalyvaus apie 2500 tūkstančių Estijos, JAV ir Didžiosios Britanijos gynybos pajėgų karių.  Manevruose taip pat dalyvauja daugiau nei 20 orlaivių ir 25 sraigtasparniai.

Pratybos yra "Defender Europe" - didžiausio JAV manevro Europoje per 25 metus dalis. Pratybų geografija apima 16 Europos šalių, jose dalyvauja 28 tūkst. karių.

Tegai:
Estija, JAV
Dar šia tema
"Trūksta PKM": JAV kariuomenė susiduria su nauja problema
Amerikos istorikas išvardijo penkis mitus apie Antrąjį pasaulinį karą
"Global Times": JAV konflikte su Rusija ir Kinija laukia "absoliutus košmaras"
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą
Pasienietis

Pasieniečiai prie sienos su Rusija aptiko karo laikų artilerijos sviedinį

Nustatyta, kad pasieniečių radinys buvo pavojų kėlęs 76 mm artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Pasieniečiai, patruliuodami prie sienos su Rusija, aptiko karo laikų artilerijos sviedinį. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Sekmadienį VSAT pareigūnai patruliavo pasienio su Rusija ruože, Vilkaviškio rajono Lauckaimio kaimo ribose. Čia esančiame lauke pasieniečiai pastebėjo artilerijos sviedinį.

Pasieniečiai atitvėrė vietovę ir ėmėsi jos apsaugos. Apie sprogmenį buvo pranešta Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojams.

Nustatyta, kad pasieniečių radinys buvo pavojų kėlęs 76 mm artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo.

Atvykę išminuotojai sprogmenį sunaikino vietoje.

Tegai:
artilerijos sviedinys, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Baltarusijos pilietis Medininkuose pasieniečiams pateikė vairuotojo pažymėjimo klastotę
Vagone su trąšomis rastas slaptas 112 tūkst. eurų vertės krovinys
Purvėnų tvenkinyje žvejoję Lietuvos piliečiai su valtimi nuplaukė į Baltarusiją