Rūkymas

Lietuvoje rūko kas ketvirtas gyventojas

(atnaujinta 15:16 2021.04.27)
Pagal rūkymo paplitimą šalis užima antrą vietą tarp Baltijos šalių. Latvijoje rūko daugiausiai žmonių

VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Lietuvoje rūko 28 procentai gyventojų, tai yra penkiais procentais daugiau nei visoje ES. Tai įrodo "Eurobarometro" tyrimo duomenys.

Latvijoje šis rodiklis siekia 32 proc., Estijoje — 18 proc. Lenkijoje 26 proc.

Be to, Lietuva yra tarp tų ES šalių, kurių gyventojai rečiau rūko suktines nei kiti europiečiai. Lietuvių, rūkančių suktines, dalis yra tik šeši procentai. Žemesni rodikliai yra tik Bulgarijoje (5 proc.) ir Rumunijoje (3 proc.).

Vidutinis amžius, kai respondentai pradėjo rūkyti, yra vienodas visose šalyse, skirtumas tarp mažiausios ir didžiausios amžiaus ribos yra tik apie trejus metus. Jauniausi rūkyti pradeda Danijos (16,5 metų), Maltos (16,9) ir Didžiosios Britanijos (17,1) gyventojai. Tyrimo duomenimis, vyresni nei 19 metų gyventojai pirmą kartą pradeda rūkyti Lietuvoje (19,5).

Nuo tabako rūkymo piko Lietuvoje 2003 metais 15–16 metų paauglių rūkymas nuolat mažėjo. 2003 metais šis rodiklis siekė 80 proc. 2014 metais. 54 proc. tyrimo dalyvių teigė, kad bent kartą gyvenime rūkė įprastas cigaretes.

Alternatyvaus  rūkymo rūšių  žala
© Sputnik
Alternatyvaus rūkymo rūšių žala
Tegai:
Lietuva, rūkymas
JAV kariai, archyvinė nuotrauka

JAV desantininkai gavo traumas pratybose Estijoje

(atnaujinta 10:39 2021.05.10)
Pažymėta, kad dauguma desantininkų pradėjo pratybas iškart po dešimties valandų skrydžio iš  karinės bazės "Fort Bragg" Šiaurės Karolinoje

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Dešimt JAV desantininkų pateko į ligoninę su nedideliais sužeidimais po nesėkmingo nusileidimo per pratybas "Swift Response" Estijoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Postimees".

Šeštadienio naktį maždaug 600 JAV kariuomenės 82-osios oro desantininkų divizijos parašiutininkų nusileido Nurmsi aerodrome Järvos apskrityje. Taip pat buvo numesta įrangos ir sunkiosios technikos. Amerikos ambasados ​​Taline spaudos atašė Markas Nailoras patvirtino incidentą leidiniui. Pasak jo, tai yra įprasta oro operacijų dalis.

"Nė vienas iš sužeidimų nekelia pavojaus gyvybei, dauguma karių grįžo į tarnybas", - sakė jis "Postimees".

Estijos kariškiai pažymi, kad dauguma desantininkų pradėjo pratybas iškart po dešimties valandų skrydžio iš  karinės bazės "Fort Bragg" Šiaurės Karolinoje. Nusileidimą stebėjo į Nurmsi atvykusi Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

"Swift Response" pratybos Estijoje prasidėjo gegužės 5 dieną ir truks dešimt dienų. Pratybose dalyvaus apie 2500 tūkstančių Estijos, JAV ir Didžiosios Britanijos gynybos pajėgų karių.  Manevruose taip pat dalyvauja daugiau nei 20 orlaivių ir 25 sraigtasparniai.

Pratybos yra "Defender Europe" - didžiausio JAV manevro Europoje per 25 metus dalis. Pratybų geografija apima 16 Europos šalių, jose dalyvauja 28 tūkst. karių.

Tegai:
Estija, JAV
Dar šia tema
"Trūksta PKM": JAV kariuomenė susiduria su nauja problema
Amerikos istorikas išvardijo penkis mitus apie Antrąjį pasaulinį karą
"Global Times": JAV konflikte su Rusija ir Kinija laukia "absoliutus košmaras"
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą
Pasienietis

Pasieniečiai prie sienos su Rusija aptiko karo laikų artilerijos sviedinį

Nustatyta, kad pasieniečių radinys buvo pavojų kėlęs 76 mm artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Pasieniečiai, patruliuodami prie sienos su Rusija, aptiko karo laikų artilerijos sviedinį. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Sekmadienį VSAT pareigūnai patruliavo pasienio su Rusija ruože, Vilkaviškio rajono Lauckaimio kaimo ribose. Čia esančiame lauke pasieniečiai pastebėjo artilerijos sviedinį.

Pasieniečiai atitvėrė vietovę ir ėmėsi jos apsaugos. Apie sprogmenį buvo pranešta Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojams.

Nustatyta, kad pasieniečių radinys buvo pavojų kėlęs 76 mm artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo.

Atvykę išminuotojai sprogmenį sunaikino vietoje.

Tegai:
artilerijos sviedinys, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Baltarusijos pilietis Medininkuose pasieniečiams pateikė vairuotojo pažymėjimo klastotę
Vagone su trąšomis rastas slaptas 112 tūkst. eurų vertės krovinys
Purvėnų tvenkinyje žvejoję Lietuvos piliečiai su valtimi nuplaukė į Baltarusiją