Medicinos darbuotojai

Lietuvoje imunitetą nuo koronaviruso turi jau per 30 proc. asmenų

(atnaujinta 19:16 2021.04.27)
Vilniaus apskrityje yra tik pavienės seniūnijos, kuriose persirgę mažiau nei 7 proc. gyventojų, tuo tarpu Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje situacija geresnė

VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Lietuvoje imunitetą nuo koronaviruso šiuo metu, tikėtina, turi jau daugiau kaip 30 proc. asmenų, o naujų atvejų augimas pastarąsias 10 dienų buvo nedidelis, praneša Vyriausybės tinklalapis, skirtas kovai su koronavirusu.

Pažymima, kad lovų užimtumas taip pat didėja ir Kauno regione — kartu abiejuose regionuose nustatyta daugiau nei 80 proc. visų Lietuvoje atsiradusių naujų atvejų. Lietuvoje jau kurį laiką dominuoja britiškoji viruso atmaina, o tiksliau — unikaliai Lietuvoje aptinkama jos linija, kuri anksčiausiai pastebėta Vilniaus apskrityje, bet dabar jau pasklidusi po visą šalį ir sudaro daugiau nei 50 proc. visų nuskaitytų britiškųjų genomų.

Ataskaitoje atskleidžiama, kad atvejų skaičiaus šiek tiek apstojo kilęs — per du mėnesius 7 dienų atvejų vidurkis padidėjo du kartus ir dabar laikosi apie 1 100, o 14 dienų sergamumo rodiklis svyruoja apie 540 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Pandemijos pagreitis praeitą savaitę buvo apie +5 %, tad atvejų augimas yra sulėtėjęs. Vertinant visą augimo periodą nuo kovo pradžios, pavasarinės bangos metu jis nebuvo pasiekęs pusės augimo tempo, kuris Lietuvoje buvo rudenį, kai spalio gale — lapkričio pradžioje atvejų skaičius dvigubinosi kas savaitę.

Taip pat pabrėžiama, jog Vilniaus ir Alytaus COVID-19 klasteryje dabar užimtų reanimacijos lovų skaičius siekia gruodžio pabaigos lygį, Kauno ir Marijampolės klasteryje — lapkričio vidurio.

Pastarąsias 7 dienas lovų užimtumas didėjo visuose regionuose, tačiau absoliutūs skaičiai šiuo metu yra nedideli, palyginus su Vilniaus ar Kauno regionais.

Tuo tarpu, ligoninių užimtumo augimas išlieka proporcingas nustatomų naujų atvejų skaičiui, o didžiausias jis buvo Vilniaus ir Kauno regionuose — daugiau nei 80 proc. visų nustatytų naujų COVID-19 atvejų Lietuvoje.

Pažymima jog, tris savaites Lietuvoje miršta apie 10 % daugiau asmenų, nei mirė 2019 ir 2020 metais. Taip pat teigiama, kad apie 90 % mirčių sudaro 60 metų ir vyresnių asmenų mirtys.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Vakcinavimo tempai išlieka stabilūs. Praeitą savaitę apie trečdalis skiepų buvo skirta antrai vakcinos dozei ir ketvirtadalis — 65 ir vyresnių amžiaus grupei. Likusiomis vakcinomis buvo skiepijami kitų prioritetų asmenys — lėtinėmis ligomis sergantys ir taip pat kitas svarbias funkcijas atliekantys asmenys.

Imunitetą Lietuvoje jau turi daugiau nei 30 proc. gyventojų. Pagal persirgusių žmonių skaičių pirmauja Rytų Lietuva.

Vilniaus apskrityje yra tik pavienės seniūnijos, kuriose persirgę mažiau nei 7 proc. gyventojų, tuo tarpu Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje situacija geresnė. Vakcinuotų asmenų skaičius pasiskirstęs gana tolygiai.

Nurodoma, kad šalyje visose apskrityse šiuo metu dominuoja britiškoji SARS-CoV-2 viruso atmaina, kurios jau turime ir vietinį "nugalėtoją" — B.1.1.7.LTU — britiškosios atmainos unikaliai Lietuvoje aptinkama linija, kuri pirmiausia fiksuota Vilniaus apskrityje, bet vėliau ėmė dominuoti visoje Lietuvoje.

Taip pat matome, kad pavasario bangos metu B.1.177.60 atmainos, kuri vyravo per rudenio bangą, atvejų skaičius išliko stabilus, o kilimą lėmė būtent britiškosios atmainos atvejai.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Lietuva
Dar šia tema
Paaukojo visa Lietuva: Klaipėdos meras pasipiktino vakcinų Vilniui kiekiu
EVA baigtas pirmasis Rusijos "Sputnik V" vakcinos ekspertizės etapas
Lietuva gavo dvyliktą "AstraZeneca" vakcinų siuntą
JAV kariai, archyvinė nuotrauka

JAV desantininkai gavo traumas pratybose Estijoje

(atnaujinta 10:39 2021.05.10)
Pažymėta, kad dauguma desantininkų pradėjo pratybas iškart po dešimties valandų skrydžio iš  karinės bazės "Fort Bragg" Šiaurės Karolinoje

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Dešimt JAV desantininkų pateko į ligoninę su nedideliais sužeidimais po nesėkmingo nusileidimo per pratybas "Swift Response" Estijoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Postimees".

Šeštadienio naktį maždaug 600 JAV kariuomenės 82-osios oro desantininkų divizijos parašiutininkų nusileido Nurmsi aerodrome Järvos apskrityje. Taip pat buvo numesta įrangos ir sunkiosios technikos. Amerikos ambasados ​​Taline spaudos atašė Markas Nailoras patvirtino incidentą leidiniui. Pasak jo, tai yra įprasta oro operacijų dalis.

"Nė vienas iš sužeidimų nekelia pavojaus gyvybei, dauguma karių grįžo į tarnybas", - sakė jis "Postimees".

Estijos kariškiai pažymi, kad dauguma desantininkų pradėjo pratybas iškart po dešimties valandų skrydžio iš  karinės bazės "Fort Bragg" Šiaurės Karolinoje. Nusileidimą stebėjo į Nurmsi atvykusi Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

"Swift Response" pratybos Estijoje prasidėjo gegužės 5 dieną ir truks dešimt dienų. Pratybose dalyvaus apie 2500 tūkstančių Estijos, JAV ir Didžiosios Britanijos gynybos pajėgų karių.  Manevruose taip pat dalyvauja daugiau nei 20 orlaivių ir 25 sraigtasparniai.

Pratybos yra "Defender Europe" - didžiausio JAV manevro Europoje per 25 metus dalis. Pratybų geografija apima 16 Europos šalių, jose dalyvauja 28 tūkst. karių.

Tegai:
Estija, JAV
Dar šia tema
"Trūksta PKM": JAV kariuomenė susiduria su nauja problema
Amerikos istorikas išvardijo penkis mitus apie Antrąjį pasaulinį karą
"Global Times": JAV konflikte su Rusija ir Kinija laukia "absoliutus košmaras"
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą
Pasienietis

Pasieniečiai prie sienos su Rusija aptiko karo laikų artilerijos sviedinį

Nustatyta, kad pasieniečių radinys buvo pavojų kėlęs 76 mm artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Pasieniečiai, patruliuodami prie sienos su Rusija, aptiko karo laikų artilerijos sviedinį. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Sekmadienį VSAT pareigūnai patruliavo pasienio su Rusija ruože, Vilkaviškio rajono Lauckaimio kaimo ribose. Čia esančiame lauke pasieniečiai pastebėjo artilerijos sviedinį.

Pasieniečiai atitvėrė vietovę ir ėmėsi jos apsaugos. Apie sprogmenį buvo pranešta Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojams.

Nustatyta, kad pasieniečių radinys buvo pavojų kėlęs 76 mm artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo.

Atvykę išminuotojai sprogmenį sunaikino vietoje.

Tegai:
artilerijos sviedinys, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Baltarusijos pilietis Medininkuose pasieniečiams pateikė vairuotojo pažymėjimo klastotę
Vagone su trąšomis rastas slaptas 112 tūkst. eurų vertės krovinys
Purvėnų tvenkinyje žvejoję Lietuvos piliečiai su valtimi nuplaukė į Baltarusiją