Pfizer/BioNTech, archyvinė nuotrauka

Vilniuje kviečiami skiepytis visi vyresni nei 55 metų gyventojai

(atnaujinta 15:09 2021.04.28)
Vilnius šiuo metu yra paskiepijęs apie 125 tūkst. sostinėje registruotų asmenų, senjorų kategorijoje sostinė jau paskiepijo apie 62 proc. gyventojų

VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė kviečia visus vyresnius nei 55 metų gyventojus pasiskiepyti nuo koronaviruso. 

Pastaruoju metu Vilniaus regione stebima sunki epidemiologinė situacija — nuolat auga užsikrėtimo skaičius, vietos ligoninėse senka laisvų COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičiai.

Šią savaitę juodojoje zonoje esantis Vilnius gavo keliasdešimt tūkstančių "Comirnaty" (gamintojas "Pfizer/Biontech") vakcinų. Skiepytis kviečiami visi vyresni nei 55 m. asmenys, taip pat švietimo srities darbuotojai, abiturientai, kontaktinį darbą mažmeninėje prekyboje dirbantys asmenys bei sergantieji lėtinėmis ligomis.

"Deja, vyresniems nei 55 metų asmenims COVID-19 sukelia didžiulę riziką, todėl esame dėkingi Vyriausybei už didesnį vakcinų kiekį, kurį galime paskirti šios prioritetinės grupės apsaugojimui. Atidarėme vakcinacijos centrą "Litexpo" patalpose, galime skiepyti daug ir greitai, dabar svarbiausia, kad visi norintys kuo greičiau registruotųsi vakcinacijai skirtoje svetainėje", — sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilnius šiuo metu yra paskiepijęs apie 125 tūkst. sostinėje registruotų asmenų, taip pat čia pasiskiepijo ir dalis kituose miestuose registruotų, bet Vilniuje gyvenančių žmonių. Senjorų (65+ m.) kategorijoje sostinė jau paskiepijo apie 62 proc. gyventojų.

Anksčiau Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie vakcinų perskirstymą sostinės naudai dėl sunkios epidemiologinės padėties. Buvo nuspręsta 44 proc. visų per savaitgalį ir pirmadienį gautų vakcinų, tai yra 46 512 dozių, skirti vakcinacijos centrams Vilniuje. Tuo pat metu 19,8 tūkst. dozių buvo numatytos skirti kitoms savivaldybėms.

Tegai:
vakcinacija, Vilnius
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)
Dar šia tema
Dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos Vilnius gaus daugiau vakcinos dozių
Paaukojo visa Lietuva: Klaipėdos meras pasipiktino vakcinų Vilniui kiekiu
EVA baigtas pirmasis Rusijos "Sputnik V" vakcinos ekspertizės etapas
Lietuva gavo dvyliktą "AstraZeneca" vakcinų siuntą
Sutrikus "Modernos" vakcinos tiekimui daliai kauniečių bus atidėti skiepai antrąja doze
Pasienietis

Pasieniečiai prie sienos su Rusija aptiko karo laikų artilerijos sviedinį

Nustatyta, kad pasieniečių radinys buvo pavojų kėlęs 76 mm artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Pasieniečiai, patruliuodami prie sienos su Rusija, aptiko karo laikų artilerijos sviedinį. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Sekmadienį VSAT pareigūnai patruliavo pasienio su Rusija ruože, Vilkaviškio rajono Lauckaimio kaimo ribose. Čia esančiame lauke pasieniečiai pastebėjo artilerijos sviedinį.

Pasieniečiai atitvėrė vietovę ir ėmėsi jos apsaugos. Apie sprogmenį buvo pranešta Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojams.

Nustatyta, kad pasieniečių radinys buvo pavojų kėlęs 76 mm artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo.

Atvykę išminuotojai sprogmenį sunaikino vietoje.

Tegai:
artilerijos sviedinys, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Baltarusijos pilietis Medininkuose pasieniečiams pateikė vairuotojo pažymėjimo klastotę
Vagone su trąšomis rastas slaptas 112 tūkst. eurų vertės krovinys
Purvėnų tvenkinyje žvejoję Lietuvos piliečiai su valtimi nuplaukė į Baltarusiją
COVID-19

Lietuvoje per parą nustatyti 786 nauji COVID-19 atvejai, mirė 10 žmonių

(atnaujinta 09:57 2021.05.10)
Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje patvirtinti 258 623 užsikrėtimo atvejai, statistiškai pasveiko 232 219 žmonių

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 786 nauji COVID-19 atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Per pastarąją parą nuo COVID-19 ligos mirė dar 10 žmonių, bendras mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius Lietuvoje yra 4 045. Po vieną žmogų mirė iš 40–49, 50–59, 70-79 metų amžiaus grupėse, dar trys aukos iš 60–69 metų amžiaus grupės. Ir keturi senoliai iš 90–99 metų amžiaus grupės.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta 258 623 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 232 219 žmonių. 

Šiuo metu bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 52 627.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuotas 5 581 asmuo, antrą skiepo dozę gavo 41. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuota 384 272 asmenys. Iš viso panaudota 1 161 291 vakcina.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje