Žiedai, archyvinė nuotrauka

Savaitgalio horoskopas: kas mūsų laukia balandžio 30–gegužės 2 dienomis

(atnaujinta 12:36 2021.04.30)
Savaitgalis nuostabus — tai gerų permainų, nusiraminimo dienos, kai apima džiaugsmas, ima pildytis norai... Tad daugiau planuokite ir laukite vilčių išsipildymo

Penktadienis — gera diena atsikratyti šlamšto. Itin romantiška diena, ją verta praleisti su pačiais artimiausiais, brangiausiais asmenimis.

Šeštadienį verta prisiminti neįvykdytus pažadus, neatliktus darbus.

Sekmadienį patartina susitikti su bendraminčiais, aplankyti bičiulius, tiesa, nederėtų bendrauti su svetimais žmonėmis.

Avinas (03 21–04 21). Savaitgalis žada bendravimo džiaugsmą. Nebūkite vieni, aplankykite draugus. Sekmadienį patirkite poilsio malonumą. Į romantiškus pasimatymus verta susiruošti ir šeštadienio vakarą, ir sekmadienį.

Penktadienį geras laikas pirkti vertingus daiktus namams ir buičiai.

Jautis (04 21–05 21). Nuo savaitgalio atsigausite. Penktadienis puikus įvairiems reikalams tvarkyti bei dalykiniams susitikimams. Šeštadienis padės ramiai išspręsti sudėtingą problemą, ypač susijusią su pinigais. Sekmadienis žada geras permainas.

Dvyniai (05 21–06 22). Penktadienį jūsų laukia nuostabūs įspūdžiai, įvairūs netikėtumai. Šeštadienio vakaras žada nepaprastas pažintis, ypatingus pasiūlymus. Tuo tarpu penktadienis tinkamas spręsti svarbius karjeros klausimus.

Vėžys (06 22–07 22). Savaitgalį būsite linkę pabūti vienumoje, vis dėlto tai dienos tinkamos bendrauti, susitikti su draugais. Numatomas tinkamas laikas romantiškiems pasimatymams. Savaitgalis palankus išvykoms. Penktadienis sėkmingas verslo kelionei.

Liūtas (07 22–08 23). Šeštadienį bus svarbu labiau derintis prie artimųjų valios. Sekmadienis geras susitaikymui. Sekmadienio vakarą būsite itin romantiški. Penktadienis tinkamas spręsti skolų, mokesčių problemas.

Mergelė (08 23–09 23). Penktadienį būsite itin darbingi. Tai ir puiki proga imtis didelio tvarkymosi namuose. Šeštadienį, ypač antrą dienos pusę, daugiau romantikos ir dėmesio skirkite antrajai pusei. Sekmadienį galite susitikti su žmogumi, kuris taps jūsų tikru draugu ar patikimu ilgalaikiu partneriu veikloje.

Svarstyklės (09 23–10 23). Puikiai nusiteikę būsite visą savaitgalį. Itin puikus bus penktadienis, žadantis nepaprastus susitikimus, ypatingus pasiūlymus. Šeštadienį geras laikas įvairioms sveikatingumo procedūroms. Sekmadienį tinkamas laikas kelionėms. 

Skorpionas (10 23–11 23). Romantiškos, ramios dienos, kurias geriausia leisti su šeima. Kelionės nepatartinos. Labiau pakluskite artimųjų, valiai, net jei jūsų nuomonė kita ir jūsų ketinimai skiriasi. Sekmadienio vakaras itin džiugus, palankus romantiškam pasimatymui!

Penktadienis sėkmingas ir tinkamas bet kokiems reikalams tvarkyti.

Šaulys (11 23–12 22). Savaitgalį sudėtinga problema gali išsispręst jums palankiu būdu. Šios dienos žada daug įdomių susitikimų – vertinkite išgirstus dalykus, gautus pasiūlymus. Tiesa, sekmadienio vakarą geriau praleisti namuose.

Ožiaragis (12 22–01 21). Šeštadienis, sekmadienis — ramios dienos, tiesa, žadančios malonių staigmenų, dovanų. Tiesa, dar penktadienio vakarą laukia dėmesys, ypatingi malonūs prisipažinimai.

Vandenis (01 21–02 20). Savaitgalis — jūsų dienos. Būkite ryžtingi, rizikuokite. Šiomis dienomis gali užsimegzti ir naujas romanas. Būkite jautresni, atidesni artimiesiems sekmadienį. 

Žuvys (02 20–03 21). Puikios dienos, vis dėlto šeštadienis netinkamas bendrauti — skirkite šią dieną vien sau. Palankus sekmadienis, sulauksite aistringų meilės prisipažinimų. Daugiau dėmesio skirkite penktadienį artimiesiems.

Tegai:
horoskopas
Amerikos kariuomenės išsilaipinimas Normandijoje, archyvinė nuotrauka

Amerikos istorikas išvardijo penkis mitus apie Antrąjį pasaulinį karą

(atnaujinta 17:48 2021.05.09)
Didžiausias mitas, kuriam istorikas skyrė didžiąją dalį savo karjeros, yra tai, kad 32-asis JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas žinojo apie išpuolį prieš Perl Harboro uostą ir vistiek leido jam įvykti

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Vyresnysis Nacionalinio Antrojo pasaulinio karo muziejaus istorikas Robas Sitino papasakojo "Time" apie populiarius, jo požiūriu, mitus apie Antrąjį pasaulinį karą.

Sitino pareiškė, kad daug laiko praleido siekdamas įrodyti, kad JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas iš anksto nežinojo apie Perl Harborą. Istorikas mano, kad panašios prielaidos yra "beprotiška sąmokslo teorija", ir nėra dokumento, kuris galėtų tai patvirtinti.

Kitas klydimas, pasak Sitino, yra pareiškimai, kuriuos Ervinas Romelis buvo geriausias vokiečių generolas. Istorikas mano, kad karininkas buvo blogai žinojo administravimą ir jam visiškai nerūpėjo logistika.

"Jo paskutinė užduotis buvo bandymas užkirsti kelią išsilaipinimui Normandijoje, Vakarų sąjungininkų invazijai birželio šeštąją ir jam nepavyko šimtu procentų", — paaiškino jis.

Dar vienas populiarus, pasak amerikiečių eksperto, mitas tas, kad visa Vokietijos pralaimėjimo Antrajame pasauliniame kare kaltė sumesta ant Adolfo Hitlerio pečių. Sitino sako, kad "norėtų apkaltinti Hitlerį viskuo", tačiau, pasak istoriko, vienas asmuo negali būti atsakingas už kiekvieną blogą Vokietijos kariuomenės priimtą sprendimą.

"Aukščiausiojo lygio Vokietijos pareigūnams, generolams, tenka didelė atsakomybė už karo pradžią, už karo vykdymą ir dėl to, kad karas tęsėsi tol, kol neliko jokių šansų laimėti", — sakė jis.

Be to, Sitino išsklaidė, jo požiūriu, klaidingą pareiškimą, kad Japonija galėtų laimėti karą, jei Japonijos orlaiviai sugebėtų per išpuolį prieš Pearl Harbor sunakintiAmerikos naftos saugyklas. Pasak istoriko, toks Japonijos kariuomenės veiksmas geriausiu atveju tik atitrauktų pergalę kelis mėnesius.

Be to, specialistas išreiškė nuomonę, kad karo metu nebuvo lemtingų momentų, kurie galėtų smarkiai pakeisti istorijos eigą.

Tegai:
Antrasis pasaulinis karas
Dar šia tema
Moteris namo rūsyje rado slaptą bombų slėptuvę nuo Antrojo pasaulinio karo
"Prikaldavo kuolais prie žemės": paskelbti unikalūs dokumentai apie nacių žiaurumus
Rusijos vėliava, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasada Lietuvoje prisijungė prie "Nemirtingojo pulko" akcijos

(atnaujinta 16:54 2021.05.09)
Taip pat Pergalės dieną diplomatinės atstovybės darbuotojai padėjo vainikus prie sovietų karių kapų

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksejus Isakovas ir diplomatinės misijos darbuotojai paminėjo Pergalės dieną.

Jie dalyvavo tarptautinėse akcijose "Nemirtingasis pulkas" ir "Atminties sodas". Ambasada nuotraukas paskelbė socialiniuose tinkluose.

Taip pat gegužės 9 dieną Vilniuje, Antakalnio karių kapinėse, vyko akcija žuvusiems Didžiajame Tėvynės kare kariams atminti. Ambasados ​​darbuotojai, taip pat veteranai, Afganistano karo kariai, sovietų karių palikuonys padėjo vainikus prie memorialo ir kitų laidojimų vietų.

Anksčiau Isakovas pasveikino veteranus ir tautiečius minint 76-ąsias Pergalės Didžiajame Tėvynės kare metines. Jis teigė, kad niekada nebus pamiršta, jog "mūsų šalis patyrė didžiausias aukas tais baisiais metais, vaidindama lemiamą vaidmenį nugalint nacizmą, sužlugdant planus užkariauti visą pasaulį, išvaduoti ne tik mūsų Tėvynę, bet ir Europą".

Pergalės diena Rusijoje minima gegužės 9 dieną. Šią dieną šalies miestuose vyksta tradiciniai šventiniai renginiai: paradai, procesijos, gėlių padėjimas prie memorialų, koncertai. Didžioji dalis švenčių baigiasi fejerverkais. Daugelyje šalių šią dieną taip pat vyksta atminimo renginiai.

Lietuva kartu su Europa Pergalės dieną oficialiai gegužės 8 dieną, toks sprendimas motyvuojamas tuo, kad būtent šią dieną buvo pasirašytas Nacių Vokietijos besąlygiško pasidavimo aktas.

"Nemirtingojo pulko" akcija šiais metais vykdoma internete.

Tegai:
Rusijos ambasada Lietuvoje, Rusijos ambasada, Vilnius, Nemirtingasis pulkas
Parduotuvė

Europoje pripažintas pavojingu populiarus maisto dažiklis

(atnaujinta 10:17 2021.05.09)
Šis maisto dažiklis yra titano dioksidas, jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Europos maisto saugos agentūra (EFSA) nebelaiko paplitusio dirbtinio dažiklio E-171 saugiu maisto priedu. Api tai teigiama agentūros pranešime spaudai.

E-171 yra titano dioksidas. Jis suteikia produktams patrauklią išvaizdą ir prailgina galiojimo laiką. Be to, titano dioksidas naudojamas lakų ir dažų, keramikos, stiklo, gumos, popieriaus ir plastiko, kosmetikos, vaistų ir higienos produktų gamybai.

"Atsižvelgusi į visus turimus mokslinius tyrimus ir duomenis, ekspertų grupė padarė išvadą, kad titano dioksidas nebegali būti laikomas saugiu kaip maisto papildas. Svarbiausiu veiksniu šiose išvadose tapo tai, kad mes negalėjome atmesti būgštavimus apie genotoksiškumą (medžiagos gebėjimą pažeisti DNR — Sputnik) po titano dioksido dalelių suvartojimo. Praryjant titano dioksido dalelių įsavinimas yra mažas, tačiau jis gali kauptis organizme", — pasakė pagrindinis ekspertas Madžedas Junesas.

EFSA taip pat pažymėjo, kad nebegali nustatyti leistinos E-171 dienos normos.

Anksčiau Prancūzijoje buvo uždrausta parduoti produktus su titano dioksidu. Europos Komisija ir valstybės narės ketina peržiūrėti EMST išvadas ir priimti sprendimą dėl rekomendacijų vartotojams ir taisyklių.

Tegai:
sveikata, Europa, maistas