Vestuviniai žiedai dėžutėje

Gera žinia jaunavedžiams: galima teikti prašymus santuokoms atviroje erdvėje

(atnaujinta 20:13 2021.05.03)
Šiuo metu populiariausi vasaros laikai jau užimti, o prašymų susituokti vasarą skaičius išlieka panašus, kaip ir kiekvienais metais tokiu pat laikotarpiu

VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Pirmojo ir antrojo karantino metu santuokos atviroje erdvėje negalėję registruoti jaunieji gali vėl teikti prašymus, praneša Vilniaus savivaldybė.

Šiuo metu registruoti išvykstamas santuokas atviroje erdvėje iki rugpjūčio gauti 52 prašymai.

"Net ir labai norėdami registruoti santuoką pasirinktoje vietoje, jaunieji karantino metu susituokti galėjo tik Civilinės metrikacijos skyriuje. Laisvėjant karantinui, laikantis saugaus atstumo ir visų būtinų reikalavimų, vėl pradėjome registruoti santuokas atviroje erdvėje — lauke", — sako Jolanta Kuzmienė, Vilniaus miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja.

Tačiau Kuzmienė pažymėjo, kad šiuo metu populiariausi vasaros laikai jau užimti, o prašymų susituokti vasarą skaičius išlieka panašus, kaip ir kiekvienais metais tokiu pat laikotarpiu.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Išvykstamas santuokas dažniausiai renkasi 25 ar 35 metų poros. Tarp populiarių registracijos vietų — Vilniaus miesto rotušė, Botanikos sodas, Verkių rūmai, muziejai, labai dažnai — viešbučių, restoranų terasos, salės.

Antrojo karantino metu Vilniaus miesto Civilinės metrikacijos skyriuje per mėnesį susituokdavo 100 porų. Vasaros rudens laikotarpiu per mėnesį Civilinės metrikacijos skyriuje sutuokiama iki 290 porų jaunųjų.

Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, 2018 m. Vilniaus mieste pasirinktoje vietoje santuoką įregistravo 273 poros, 2019 m. — 261 pora, 2020 m. — 237 poros. Bendrai 2018 metais Civilinės metrikacijos skyriuje susituokė 2 837 poros, 2019 m. — 2 721 pora, 2020 m. — 2 306 poros. 

Pirmojo karantino metu jaunieji santuokos sudarymą nukeldavo vėlesniam laikotarpiui, per antrąjį atšaukimų ar perkėlimų vėlesniam laikui beveik nebuvo.

Tegai:
santuoka
Dar šia tema
Kaltas ne tik karantinas: pernai įvaikinimo atvejų Lietuvoje sumažėjo perpus
Mauricas teigia, kad per antrąjį karantiną Lietuvos ekonomika nepatyrė nuosmukio
Sušvelninus karantino sąlygas Lietuvoje didėja mažmeninė apyvarta
Atminimo ordinas ant Didžiojo Tėvynės karo veterano atlapo

Lietuvoje gyvenantys Didžiojo Tėvynės karo dalyviai ir invalidai gavo išmokas

(atnaujinta 08:39 2021.05.08)
Pagal Rusijos prezidento dekretą išmokas gavo 32,8 tūkst. Antrojo pasaulinio karo dalyvių ir invalidų. Rusijoje Pergalės diena švenčiama gegužės 9 dieną

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Kasmetinę išmoką Pergalės dienai gavo 32,8 tūkst. Didžiojo Tėvynės karo dalyvių ir neįgaliųjų, pranešė Rusijos pensijų fondo spaudos tarnyba.

"Rusijos pensijų fondas baigė kasmetį mokėjimą Didžiojo Tėvynės karo veteranams Pergalės dienai. Lėšas, kurios pagal prezidento dekretą siekia dešimt tūkstančių rublių (daugiau nei 111 eurų), gavo 32,8 tūkst. Antrojo pasaulinio karo dalyvių ir neįgalių žmonių, gyvenančių Rusijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje", - teigiama pranešime.

Pažymima, kad pinigai visiems veteranams buvo pristatyti balandžio mėnesį, kartu su kitais išmokomis: pensija (vidutinis Didžiojo Tėvynės karo dalyvių pensijos dydis - 468 eurai, Antrojo pasaulinio karo invalido - 363 eurai), mėnesine įšmoka (78 eurai) ir materialine parama (11 eurų).

Pergalės diena Rusijoje minima gegužės 9 dieną. Šią dieną šalies miestuose vyksta tradiciniai šventiniai renginiai: paradai, eisenos, prie memorialų dedamos gėlės, rengiami koncertai. Dauguma renginių baigiasi fejerverkais. Daugelyje šalių šią dieną taip pat vyksta atminimo renginiai.

Tačiau Lietuva oficialiai švenčia Pergalės prieš fašizmą dieną gegužės 8 dieną, valdžia savo sprendimą motyvuoja tuo, kad būtent šią dieną buvo pasirašytas nacistinės Vokietijos besąlyginės kapituliacijos aktas.

Interviu Sputnik Lietuva politologas, Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto Istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Šapovalovas pabrėžė, kad Europos šalyse, tarp jų ir Baltijos, atmintis apie Antrąjį pasaulinį karą yra "išgraužta".

Tegai:
Didysis Tėvynės karas, Lietuva
Dar šia tema
Netoli Kaliningrado rastas bendras sovietų karių kapas
Ekspertas: Lietuva pasinaudojo galimybe be gėdos uždaryti "Misiją Sibiras"
Naktinė Pergalės dienos parado repeticija Raudonojoje aikštėje — video
Lagaminas, archyvinė nuotrauka

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: izoliacijos pokyčiai laukia atvykstančių 5 šalių

(atnaujinta 14:07 2021.05.08)
Griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems iš Kosta Rikos, Maldyvų ir Mongolijos, o atvykstantiems iš Serbijos ir Bermudos galios įprasti izoliacijos reikalavimai

VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Nuo pirmadienio, gegužės 10 dienos, griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Kosta Rikos, Maldyvų ir Mongolijos, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Tuo tarpu atvykstantiems iš Serbijos ir Bermudos galios įprasti izoliacijos reikalavimai.

Izoliacijos tvarkos pakeitimų nėra numatyta, tai reiškia, kad lieka galioti tos pačios taisyklės. 

Prieš atvykstant į Lietuvą būtina turėti ne seniau nei prieš tris paras atlikto COVID-19 testo neigiamą atsakymą. Testą dėl COVID-19 privaloma turėti asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai.

Užsieniečiams į Lietuvą atvykti draudžiama, išskyrus Vyriausybės numatytas išimtis. Draudimas netaikomas ES, EEE, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Andoros, Monako, San Marino ir Šventojo Sosto gyventojams, Lietuvoje gyvenantiems užsieniečiams ir t.t.

Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę.

Tegai:
COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vilniaus mieste nustatyta 20 protrūkių, siejamų su ugdymo įstaigomis
Lietuvos profesorius papasakojo, kaip vakcinacija paveikia užkrėtimą COVID-19
Nausėda papasakojo, kokios vakcinos turėtų būti ES "žaliajame pase"
Vilniuje vyko mitingas prieš "sveikų" mokinių testavimą