Gėlės

Lietuvos politikai ir pareigūnai sveikina gyventojus Motinos dienos proga

(atnaujinta 00:09 2021.05.03)
Visoms moterims reiškiama padėka už sunkiausią ir atsakingiausią pareigą pasaulyje ir linkima būti sveikoms ir laimingoms, kad jas suptų nuoširdžiausi padėkos žodžiai ir margiausi pavasario žiedai

VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Motinos dienos proga Lietuvos gyventojams nuoširdžius sveikinimus siunčia politikai, pareigūnai ir departamentai.

Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė visoms mamoms palinkėjo sveikatos ir stiprybės.

"Nuoširdžiausi sveikinimai ir begalinis dėkingumas už jūsų meilę, rūpestį, namų ir rankų šilumą. Už nežinia iš kur semiamą kantrybę ir išmintį. Būkite laimingos", — parašė Grybauskaitė savo Facebook paskyroje.

Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė palinkėjo sveikatos ir gerovės visoms mamoms ir jų vaikams.

"Kiekvieno iš mūsų gyvenimo kelionė prasideda nuo Motinos, tad sunku pervertinti šios dienos svarbą. Tai proga dar stipriau jas apkabinti, padėkoti už suteiktą gyvybę ir atsidavimą. Ne mažiau svarbu širdyje apglėbti ir jau iškeliavusias, savo žemiškąją kelionę baigusias Mamas. Kviečiu branginti ir tausoti savo Mamas, su kuriomis dar galite dalytis išgyvenimais, būti kartu. Atsakydami tuo pačiu į jų besąlygišką meilę ir rūpestį, saugokime jas šiuo pandemijos laikotarpiu. Nuoširdžiai tikiuosi, kad jau greitai nebeliks nepaskiepytų ir neapsaugotų Mamų", — sakoma premjerės sveikinime.

Buvęs premjeras, Seimo deputatas Saulius Skvernelis palinkėjo, kad šį gražų mamų sekmadienį visas mamas suptų nuoširdžiausi padėkos žodžiai ir margiausi pavasario žiedai.

"Brangios mamos, savo vaikų pasaulyje, jūs esat jiems viskas: pačio skaniausio maisto kulinarės, skaudžiausių žaizdų gydytojos, didžiausių nuoskaudų guodėjos, kantriausios mokytojos ir geriausios patarėjos. Jūsų "profesija" — sunkiausias ir atsakingiausias darbas pasaulyje, tačiau jūs niekada nesiilsite, niekada nesiskundžiate ir niekada nenustojate buvusios mamomis", — parašė Skvernelis Facebook.

"Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" lyderis Ramūnas Karbauskis visoms mamoms palinkėjo būti sveikoms ir laimingoms.

"Nesvarbu, kokio amžiaus bebūtume, mamos meilė ir rūpestis mus lydi kiekviename žingsnyje. Ir nors už tai turėtume mamoms dėkoti kiekvieną dieną, ši diena skirta ypatingai padėkai ir šilčiausiems žodžiams. Sveikinu visas mamas su Motinos diena! Būkite sveikos ir laimingos! Šiandien Jūsų diena ir visi pavasario žiedai skleidžiasi tik Jums!" — parašė jis Facebook.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) šventės proga pasveikino visas mamas ir pasidalijo nuotraukomis, kuriose pavaizduota VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Švenčionių pasienio užkardos pasieniečių Olgos ir Sergej šeimyna. Pažymima, jog 39-erių moteris — VSAT kinologė ir penkių vaikų mama. Pasienyje Olga tarnauja jau 8 metus. Tarnyboje jai talkina belgų aviganė Aira.

Lietuvos kariuomenė visų Lietuvos karių vardu pasveikino visas mamas kares, karių mamas ir visas Lietuvos mamas su Motinos diena ir paskelbė nuotrauką, kurioje Vilniaus senamiestyje, šalia Lietuvos kariuomenės kanceliarijos pastato, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys Motinos dienos proga įteikia gėles trijų (netrukus ir keturių) vaikų mamai Agnei. Agnė yra Lietuvos kariuomenės karininkė, savo šaliai tarnaujanti jau 20 metų, pažymima pranešime.

Gražios motinystės pavyzdžių netrūksta ir policijoje, pažymėjo Lietuvos policijos departamentas Facebook.

O Lietuvos statistikos departamentas šventės proga pateikė įdomius statistinius duomenis.

Tegai:
sveikinimai, Motinos diena, Lietuva
COVID-19

Lietuvoje per parą nustatyti 786 nauji COVID-19 atvejai, mirė 10 žmonių

(atnaujinta 09:57 2021.05.10)
Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje patvirtinti 258 623 užsikrėtimo atvejai, statistiškai pasveiko 232 219 žmonių

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 786 nauji COVID-19 atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Per pastarąją parą nuo COVID-19 ligos mirė dar 10 žmonių, bendras mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius Lietuvoje yra 4 045. Po vieną žmogų mirė iš 40–49, 50–59, 70-79 metų amžiaus grupėse, dar trys aukos iš 60–69 metų amžiaus grupės. Ir keturi senoliai iš 90–99 metų amžiaus grupės.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta 258 623 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 232 219 žmonių. 

Šiuo metu bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 52 627.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuotas 5 581 asmuo, antrą skiepo dozę gavo 41. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuota 384 272 asmenys. Iš viso panaudota 1 161 291 vakcina.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Koldūnai, archyvinė nuotrauka

Vokietijos žurnalistas atsisakė "gelbėti pasaulį" dėl Rusijos patiekalo

(atnaujinta 20:40 2021.05.09)
Vyras pašmaikštavo, jog pasaulis negali atsisakyti mėsos būtent dėl vieno rusiško patiekalo

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Vokietijos žurnalistas Danielis Hincas, kuris save vadina vegetaru, laikraščio "Frankfurter Allgemeine Zeitung" straipsnyje prisipažino dėl "veidmainystės" dėl priklausomybės nuo koldūnų.

Šašlykai
© Sputnik/ Андрей Богданов

"Mes klausiame savęs, ar normaliai vegetarams valgyti koldūnus.<…> Mėsa yra mėsa. O vegetarai mėsos nevalgo", — pažymėjo jis.

Hincas pasiskundė TSRS gimusių tėvų smerkimu: pasak jo, jie suvokė vegetarišką gyvenimo būdą kaip "kažkokią ligą". Nepaisant to, pats žurnalistas pabrėžė, kad jis negali atsisakyti motinos pagamintų koldūnų.

"Ar aš išgelbėsiu pasaulį, jei atsisakysiu koldūnų? <...> Aš tapau vegetaru ne tam, kad tariamai kovočiau su blogiu. Ir aš stengiuosi priprasti prie minties, kad nesugebėsiu išgelbėti pasaulio, pasirinkdamas visą plokštelę mano motinos rankomis pagaminto patiekalo", — ironiškai rašo jis.

Autorius padarė prielaidą, kad "visas pasaulis nesugebėjo atsisakyti mėsos" būtent dėl ​​koldūnų.

Tegai:
vegetaras, mėsa