Euro-2016 rengimas Prancūzijoje. Archyvinė nuotrauka

Prancūzija užtikrina EURO 2016 saugumą

90
(atnaujinta 14:15 2017.09.12)
Prancūzija ketvirtadienį pradėjo Europos futbolo čempionato atidarymo iškilmes didžiuliu koncertu po atviru dangumi.

VILNIUS, bir 10 — Sputnik. Prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) pažadėjo, kad šis renginys vyks sklandžiai, nors šalyje tęsiasi streikų banga ir tvyro nerimas dėl teroro išpuolių grėsmės, praneša BNS.

Vyriausybė nori užtikrinti, kad čempionatas įvyktų be jokių nesklandumų.

Tvyrant dideliam susirūpinimui dėl galimų naujų atakų, vyriausybė pasiųs budėti apie 90 tūkstančių policininkų ir privačių saugos tarnybų darbuotojų.

Buvo imtasi griežtų saugumo priemonių, kai prancūzų elektroninės muzikos žvaigdždė Davidas Guetta (Davidas Geta) surengė pasirodymą maždaug 80 tūkstančių gerbėjų prie Paryžiaus simboliu tapusio Eiffelio (Eifelio) bokšto, o šis renginys tapo pirmu dideliu išbandymu saugumo tarnyboms.

Koncertas buvo surengtas nacionaliniame stadione "Stade de France", kur įvyks pirmos rungtynės tarp Prancūzijos ir Rumunijos komandų. Pernai lapkritį stadionas tapo vienu iš taikinių, kuriems buvo smogta per koordinuotas džihadistų judėjimo "Islamo valstybė" (IS) atakas, nusinešusias 130 žmonių gyvybių.

Į Guettos koncertą atvykę žmonės įsitikino, kad saugumo priemonės buvo itin sugriežtintos: jie turėjo praeiti dvi patikras, kad patektų į renginio vietą.

Prieš EURO 2016 nacionalinis stadionas buvo apjuostas nauja apsaugine tvora, o žiūrovai bus kruopščiau tikrinami, prieš įeidami.

Vidaus reikalų ministras Bernard'sa Cazeneuve'as (Bernaras Kazenevas) trečiadienį sakė, kad 300 žmonių buvo neleista dirbti privačių apsaugininkų komandose, kai buvo nustatyta, jog tie asmenys buvo radikalizuoti.

90
Temos:
Europos futbolo čempionatas 2016 (20)
Dar šia tema
Lietuvos futbolo rinktinė išvykoje nusileido latviams
Discussion