Lietuvos krepšinio treneris Kazys Maksvytis, archyvinė nuotrauka

Atsirado kandidatas į Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės trenerio vietą

24
(atnaujinta 12:31 2019.09.18)
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) pakvietė Kazį Maksvytį vadovauti nacionalinei rinktinei. Matyt, LKF, iškart po Adomaičio sprendimo atsistatydinti, pradėjo ieškoti naujo nacionalinės komandos trenerio

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Ankstesnis Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis atsistatydino iškart po paskutinių Kinijoje vykusių Pasaulio krepšinio taurės rungtynių. Primename, kad Lietuvos komanda ten užėmė devintąją vietą ir negavo tiesioginio kelialapio į 2020 metų Olimpines žaidynes, praneša "Krepsinis.net".

"Turiu pasiūlymą treniruoti rinktinę. Atsakymą turėčiau duoti artimiausiu metu, nes posėdis bus spalio pabaigoje, kai bus skiriami treneriai. Turiu pasikalbėti su klubu, nes sutartyje nėra jokių punktų, kalbančių apie rinktinės treniravimą. Žinoma, kad norėčiau eiti į stabilesnę situaciją, ilgesnį ciklą, taip pat kitąmet ir pokyčiai federacijoje turėtų įvykti. Vis dėlto, manau, kad tai yra geras šansas, nes rinktinėje yra daug žaidėjų, kuriuos pats treniravau jaunimo rinktinėse", — sakė 42 metų specialistas.

Tik birželį Kazys Maksvytis tapo VTB Jungtinės lygos Permės "Parma" Rusijos klubo vadovu, pasirašęs sutartį pagal "1 + 1" schemą. Šis Lietuvos specialistas — vienas sėkmingiausių trenerių savo šalyje šiandien. Keletą metų jis dirbo klubuose "Sakalai" (Vilnius) ir "Litkabelis" (Panevėžys), pastaruosius penkis sezonus vadovavo Klaipėdos "Neptūnui", su kuriuo iškovojo šalies čempionato sidabro ir bronzos medalius.

Maksvytis taip pat turi didelę patirtį žaisdamas Europos turnyruose: Eurolygoje, Eurocup ir FIBA ​​Čempionų lygose. Jis turi labai ilgą darbo patirtį Lietuvos jaunimo komandose. Jis tris kartus laimėjo Europos čempionatą (su U16, U18, U20 komandomis), o kartu su U19 komanda 2011 metais laimėjo auksą pasaulio čempionate Rygoje.

Į paskutinę komandą tada pateko dabartinės Lietuvos rinktinės žaidėjai — Jonas Valančiūnas, Edgaras Ulanovas, Arnas Butkevičius ir Rokas Giedraitis.

24
Tegai:
treneris, Lietuvos krepšinio federacija (LKF), Lietuvos krepšinio lyga, Lietuva
Temos:
Sporto naujienos (76)
Dar šia tema
FIBA pristatė oficialaus pasaulio krepšinio čempionato himno vaizdo įrašą
Lietuvoje paauglys buvo pašautas krepšinio aikštelėje
Buvęs krepšinio klubo direktorius kaltinamas pasisavinęs didelę pinigų sumą