Lietuvos krepšinio treneris Kazys Maksvytis, archyvinė nuotrauka

"Parma" papasakojo apie požiūrį į galimą Maksvyčio išvykimą į Lietuvą

26
(atnaujinta 10:45 2019.09.20)
Ar "Parma" leis jų treneriui Kaziui Maksvyčiui pritarti siūlymui vadovauti Lietuvos nacionalinei krepšinio komandai, krepšinio gerbėjai sužinos jau greitai

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Pasirodžius informacijai, kad Permės "Parma" treneris iš Lietuvos Kazys Maksvytis gavo pasiūlymą vadovauti savo šalies vyrų nacionalinei komandai, Sputnik Lietuva pavyko užmegzti ryšius su Rusijos klubo vadovybe ir išsiaiškinti, kas garsaus trenerio laukia ateityje.

"Pradėjome diskutuoti dėl šio klausimo. Ir Kazys, ir mes. Sveriame visus "už" ir "prieš". Kol kas sprendimas nepriimtas, jis nėra skubotas. Tačiau artimiausiu metu bus kažkoks sprendimas", — teigė "Parmos" klubo direktorius Aleksandras Bašminovas.

Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Maksvyčio sutartyje su Rusijos klubu nebuvo jokios išlygos dėl galimo postų derinio.

"Tai ir yra, sutartyje tokios sąlygos nėra. Kaziui pasirašant sutartį staiga atsirado galimybė vadovauti kitai nacionalinei komandai. Tačiau jis atsisakė, sakydamas, kad nori sutelkti dėmesį į darbą klube", — teigė Bašminovas.

"Parmos" vadovybė pažymi kvietimo statusą Lietuvos specialistui, jį kviečia į tėvynę.

"Dabar pasiūlymas yra šiek tiek kitokio pobūdžio — vadovauti gimtosios šalies nacionalinei komandai. Todėl sprendimas nebus skubotas. Visi galvoja, ir klubas galvoja, ir treneris galvoja. Manau, kad sprendimas bus priimtas per savaitę", — pridūrė pašnekovas Sputnik Lietuva.

Maksvytis taip pat turi didelę patirtį Europos turnyruose: Eurolygoje, Eurocup ir FIBA ​​Čempionų lygose. Jis turi labai ilgą darbo patirtį Lietuvos jaunimo komandose. Jis tris kartus laimėjo Europos čempionatą (su U16, U18, U20 komandomis), o kartu su U19 komanda 2011 metais laimėjo auksą pasaulio čempionate Rygoje.

Ankstesnis Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis atsistatydino po komandos nesėkmės Kinijoje pasaulio taurės varžybose, Lietuvos komanda ten užėmė devintąją vietą.

26
Tegai:
nuosprendis, treneris, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje paauglys buvo pašautas krepšinio aikštelėje
Buvęs krepšinio klubo direktorius kaltinamas pasisavinęs didelę pinigų sumą
Paženklintas auksu: pirmojo krepšininko — čempiono iš Lietuvos istorija
Artūras Milaknis

Milaknis Kaune išlieka vienuoliktą sezoną

(atnaujinta 10:29 2020.08.04)
Puolėjas Artūras Milaknis toliau gins Kauno "Žalgirio" spalvas, rašoma oficialioje klubo svetainėje

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. 34 metų Artūras Milaknis pasirašė naują dvejų metų sutartį su "Žalgiriu" ir toliau džiugins "žaliųjų" gerbėjus.

Artūras Milaknis prie "Žalgirio" prisijungė dar 2006 metais. Nuo 2007 metų žaidėjas pamažu tapo pagrindinės Lietuvos krepšinio komandos dalimi, kur dešimt sezonų žaidė su pertraukomis. Praėjusioje (2019/2020) Eurolygoje jis vidutiniškai surinko po 7,4 taško per rungtynes, vidutinis žaidimo laikas — 22 minutės. Nacionaliniame čempionate "Žalgirio" gynėjas per rungtynes ​​vidutiniškai surinko po 7,6 taško su 44 procentų tolimojo metimo tikslumu.

Milaknis yra iškovojęs devynis šalies lygos titulus ir tris Lietuvos taures. Per savo karjerą Artūras tik vieną sezoną praleido užsienyje (2015/2016), kai žaidė Kazanės "Unics".

"Kaunas yra mano namai, o "Žalgiris" — mylimiausia komanda. Esu laimingas, kad dar dvejus metus galėsiu vilkėti žaliai baltus marškinėlius. Artėjančiame sezone mūsų laukia nauji iššūkiai — bus įdomu juos pasitikti", — oficialioje klubo svetainėje cituojamas Milaknis.

Tegai:
Kauno "Žalgiris", krepšinis
Temos:
Sporto naujienos
Dar šia tema
Čiuožėja Zagitova pasidalino nuotrauka iš treniruotės
Disko metikė, ieties metikė ir eksperimentinis Antipovas
Valstybinio televizijos ir radijo laidų komiteto Ostankino televizijos ir radijo kompleksas, XXII vasaros olimpinės žaidynės

Kaip lietuvis tapo sovietmečio televizijos legenda

(atnaujinta 13:07 2020.07.31)
Kai TSRS gavo teises organizuoti XXII vasaros olimpines žaidynes, iškilo klausimas dėl tokio reikšmingo įvykio sporto pasaulyje transliavimo per televiziją

Visam procesui vadovavo Henrikas Algirdas Juškevičius, kuris tuo metu ėjo TSRS valstybinio radijo ir televizijos komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas.

Заместитель Председателя Государственного комитета СССР по телевидению и радиовещанию Генрих Юшкявияюс
© Sputnik / Борис Приходько
Henrikas Algirdas Juškevičius

Juškevičius gimė 1935 metais Šiauliuose. Po Antrojo pasaulinio karo jis išvyko studijuoti į Leningrado elektrotechnikos ryšių institutą, kurį baigė būdamas 23 metų, vėliau dirbo Lietuvos TSR televizijos ir radijo komitete, kur nuo pat pradžių sukūrė tuo metu moderniausią infrastruktūrą. Būdamas 31 metų jis jau buvo paskirtas Tarptautinės televizijos ir radijo organizacijos (Intervizija) Prahoje techninio centro direktoriumi. Ir dar po penkerių metų Juškevičius iš esmės tapo sovietinės televizijos vadovu, tiesiogiai atsakingu už spalvotosios televizijos plėtrą šalyje. Būtent jis kovojo ir galiausiai pasiekė, kad iki 1980 metų Olimpinių žaidynių Sovietų Sąjunga būtų aprūpinta moderniausia įranga ir tokiu būdu visa TSRS televizija tapo spalvota.

Nuosavi ištekliai

Iš daugybės interviu su Juškevičiumi matyti, kad aštuntajame dešimtmetyje buvo praktiškai neįmanoma įsigyti įrangos. Daug dalykų teko daryti savarankiškai. Netgi teko pasitelkti TSRS karinio-pramoninio komplekso pajėgas. Ir tai jau paskatino gaminti savo pačių magnetinę juostą, spalvotą plėvelę. Be abejo, ji nebuvo tokios kokybės kaip analogai užsienyje, tačiau, nepaisant to, buvo imtasi pirmųjų žingsnių siekiant panaikinti deficitą. Pavyzdžiui, Nalčike Telemechaninės įrangos gamykla pradėjo dirbti atnaujintu pajėgumu, Juškevičiaus tėvynėje, Šiauliuose ir Kaune, vietinės gamyklos pradėjo gaminti daug dalykų spalvotai televizijai šalyje.

Tuo pat metu Juškevičius pripažino, kad sovietai klaidingai pasirinko Prancūzijos SECAM signalo perdavimo sistemą. Tiesa, tai buvo padaryta dar prieš Henrikui pradėjus vadovauti sovietinei televizijai. Faktas tas, kad septintojo dešimtmečio viduryje TSRS ir Prancūzijos santykiai pradėjo gerėti, todėl TSRS nusipirko SECAM sistemą, o Prancūzijos vadovas Šarlis de Golis (Charles de Gaulle) iš Prancūzijos pašalino visas NATO bazes. Na, reikia pridurti, kad SECAM išliko pagrindine spalvotos analoginės antžeminės televizijos transliavimo sistema TSRS, o vėliau ir Rusijoje — iki 2019 metų.

Pasiruošimas žaidynėms

Jei iki 1970-ųjų pradžios tik Maskva ir Leningradas galėjo dirbti spalvotai, tai 1978 metais visos TSRS studijos transliavo spalvotai. Spalvotų televizorių paklausa iškart padidėjo ir dabar jų buvo parduota iki aštuonių milijonų vienetų per metus. Buvo pagaliau nustatytos transliavimo zonos, nes anksčiau įdomios programos Tolimuosiuose Rytuose prasidėdavo ketvirtą ar penktą ryto.

Aukštos kokybės 1980 metų Olimpinių žaidynių transliacijai šalia Ostankino buvo pastatytas Olimpinis televizijos ir radijo centras. Iš pradžių buvo numatyta ten pastatyti aštuonis aukštus, tačiau apsistota ties keturiais. Be to, reikėjo daugybės techninių priemonių: 70 radijo ir 20 televizijos studijų, mobiliųjų televizijos stočių (MTS) visiems stadionams. Remiantis Juškevičiaus prisiminimais, tuo metu jis eidavo miegoti ketvirtą ryto, o aštuntą valandą jis jau būdavo būsimo centro statybvietėje.

Įsigyti MTS buvo vienas dalykas, kitas dalykas — išmokyti žmones rodyti visas sporto rūšis. Sovietų televizija neturėjo didelių varžybų transliavimo patirties. Todėl Maskvos olimpinių žaidynių išvakarėse buvo nuspręsta: lietuviai parodys savo antrąją religiją — krepšinį, Kazanei atiteko jojimo sportas, ukrainiečiams — lengvosios atletikos varžybos, ir panašiai. Visi darė bandomąsias laidas, kurias pristatydavo į Maskvą, kur jau vertino užsienio ekspertai.

Pasirengti žaidynėms-80 labai padėjo 1979 metų TSRS tautų spartakiada, tapusi savotiška generaline repeticija visoms paramos tarnyboms, susijusioms su žaidynių-80 organizavimu, įskaitant televiziją. Tada Juškevičiui pavyko susitarti su CBS dėl keletos valandų "Spartakiados" transliacijos JAV.

Teisių pardavimas

Iš pradžių trys Amerikos kompanijos — ABC, NBC, CBS — kreipėsi dėl teisių transliuoti žaidynes-80. Visi jie atvyko į Maskvą, o tada mažai žinomas Vladimiras Pozneris per šias derybas dirbo vertėju.

Журналист  Владимир Познер
© Sputnik / Хоменко
Vladimiras Pozneris

Iš Juškevičiaus atsiminimų: "Viena įmonė sako: "Henrikai, įvardykite sąskaitą, mes atiduodame 30 milijonų šaliai ir dar du patenka į jūsų sąskaitą!" Aš jiems atsakau: "Vaikinai, pas mus už tokius dalykus šaudo!" Ir tai buvo tiesa. Dėl to visi atvyko į aukcioną, apsistojo viešbutyje "Sovetskaja", žaidynių organizacinio komiteto pirmininku buvo Ignatas Novikovas, jo pavaduotoju Vitalijus Smirnovas. Naktį skambina vienas iš CBS atstovų: "Henrikai, mes susitarėme, visos trys įmonės: daugiau nei 34 milijonų dolerių jums nemokėsime".

Kažkuriuo metu konsorciumas nusprendė Novikovui padidinti normą iki 40 milijonų, tačiau Juškevičius sakė: "Ne!"

"Aš jiems patariau grįžti namo ir pažadėjau pateikti ieškinį dėl Antimonopolinio įstatymo pažeidimo. Jie išvyko. Tada mes juos priėmėme po vieną, — prisimena Juškevičius keturiasdešimties metų senumo įvykius. — Buvo dar vienas vokietis, kuris Vakaruose pardavinėjo Maskvos didžiojo teatro baleto spektaklius. Jis turėjo daug ryšių, jis padėjo siūlydamas tarpininko paslaugas. Mes išsakėme jam savo sąlygas — 73 milijonai dolerių. Ir jis susitarė su NBC, ir netrukus sutartis buvo pasirašyta mūsų sąlygomis!"

Apskritai Juškevičiui pavyko parduoti olimpinių žaidynių transliaciją dvigubai brangiau, nei amerikiečiai iš pradžių norėjo mokėti. Ir, beje, atkreipkite dėmesį, kaip išaugo skaičius: ankstesnių žaidynių Monrealyje-76 transliavimo teisės "buvo parduotos" už 16 milijonų dolerių. TSRS šis sandoris buvo puiki pergalė, o tas vokietis už tarpininkavimą gavo milijoną, jo gyvenimas buvo sėkmingas.

Председатель Оргкомитета ОИ-80 Игнат Новиков
© Sputnik / Лев Иванов
Ignatas Novikovas

Pagal pasirašytą susitarimą sovietai įsipareigojo paruošti atskiras komentatorių vietas stadionuose amerikiečių televizijos atstovų darbui, aprūpinti juos kameromis ir išmokyti 500 žmonių anglų kalbos pagrindų.

Kai tapo aišku, kad bus boikotas, labai pravertė "Spartakiada-79" patirtis, kur jau buvo rengiamos televizijos transliacijos. Ir visą Maskvos olimpiadą galiausiai parodė sovietų televizijos darbuotojai. Be to, sovietai taip pat gavo pajamų iš televizijos laidų pardavimo: pavyzdžiui, už dešimt milijonų dolerių teises į žaidynių Japonijoje transliavimą įgijo, pavyzdžiui, "TV Asahi".

Baigiamasis žodis

Po to, kai socialistinio bloko šalys nepateko į olimpines žaidynes-84 Los Andžele, Henrikas Juškevičius kartu su Tedu Terneriu (Ted Turner) (CNN įkūrėjas) sugalvojo Geros valios žaidynes, kurios pirmą kartą buvo surengtos 1986 metais ir vyko iki 2001 metų.

Paskutiniais TSRS gyvavimo metais Juškevičiui buvo pasiūlyta vadovauti valstybinei televizijai ir radijui. Tačiau Henrikas jau gavo įdomesnį pasiūlymą — iš UNESCO generalinio direktoriaus Federiko Majoro (Federico Mayor). Jis pakvietė 55-erių Juškevičių į generalinio direktoriaus pavaduotojo postą tarptautinės televizijos transliacijos reformos vykdyti. Po 20 metų darbo sovietinėje televizijoje Juškevičius pasirinko UNESCO.

Tegai:
sportas, TSRS, Maskva, Olimpinės žaidynės
Temos:
Sporto naujienos
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa