(1:01 / 6.30Mb / просмотров видео: 766)

Fejerverkai ištrūko į laisvę pirotechnikos sprogimas Meksikoje

104
Įvykio metu turguje buvo apie du tūkstančius žmonių, nes daugelis lankytojų perka fejerverkus Kalėdoms.

Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto (Enrikė Penja Njetas) pareiškė užuojautą dėl žmonių žūties pirotechnikos sprogimo metu.

"Reiškiu užuojautą šeimoms, šio incidento metu netekusioms artimųjų ir linkiu kuo greičiau pasveikti sužeistiesiems", — parašė Penja Njetas Twitter.

San Pablito pirotechnikos turgus, kur įvyko sprogimas, yra didžiausias tokio pobūdžio turgus, kuriame yra daugiau nei 300 parduotuvių.

104
Tegai:
pirotechnika, sprogimas, Meksika
Dar šia tema
Kadrai iš dvigubo išpuolio vietos centriniame Stambulo rajone
Kadrai iš sprogimo vietos prie autobusų stotelės Stambulo centre
Turkijoje sprogo užminuotas sunkvežimis: žuvo 11 žmonių

Buivolas, gelbėdamasis nuo liūtų gaujos, rėžėsi į džipą su turistais video

(atnaujinta 10:53 2020.10.31)
Turistai tapo aršios buivolo kovos su liūtais liudininkais. Žiūrėkite vaizdo įrašą apie tai, kaip buivolas per stebuklą išsigelbėjo nuo plėšrūnų

Incidentas įvyko Kriugerio nacionaliniame parke, Pietų Afrikoje. Turistai nufilmavo buivolo kovą su liūtais.

"Sustojome stebėti liūtę ir tris jos jauniklius. Tolumoje pamatėme du buivolus. Kitoje pusėje pastebėjome dar vieną liūtę ir kažkur bėgantį liūtą", — papasakojo Ličenas Tolkinas, tapęs liūtų medžioklės liudininku.

Netrukus turistai suprato, kad liūtai vijosi buivolą, kuris pribėgo iki pat automobilio su žmonėmis. Plėšrūnas įsikando į savo auką ir nepaleido jos. Buivolas bandė išsigelbėti iš paskutiniųjų. Sumišęs gyvūnas, iš visų pusių apsuptas liūtų, rėžėsi į automobilį. Išsigandę dundesio, liūtai pabėgo, buivolas taip pat suskubo slėptis.

Tegai:
liūtas, gyvūnas, Afrika
Temos:
Juokingi, mieli ir jaudinantys vaizdo įrašai su gyvūnais

Nufilmuoti cunamio, kurį sukėlė žemės drebėjimas, padariniai Graikijoje

(atnaujinta 17:15 2020.10.31)
Dabar Graikijos Samo saloje šešiems mėnesiams dėl siaučiančių stichijų paskelbta nepaprastoji padėtis. Ji truks iki balandžio pabaigos

Graikijos Samo saloje šešiems mėnesiams paskelbta nepaprastoji padėtis dėl žemės drebėjimo, pranešė Civilinės saugos generalinis sekretoriatas.

"Civilinės saugos ir krizių valdymo viceministro Nikos Chardalias įsakymu ir civilinės saugos generalinio sekretoriaus Vasilioso Papageorgiou sprendimu Rytų ir Vakarų Samo savivaldybėse paskelbta nepaprastoji padėtis", — cituoja pranešimą RIA Novosti.

Nepaprastosios padėties įvedimas būtinas, siekiant pašalinti stipraus žemės drebėjimo pasekmes, nes tai supaprastina sprendimų priėmimą.

Padėtis galios šešis mėnesius, iki kitų metų balandžio 30 dienos.

Penktadienį Egėjo jūroje, netoli Graikijos Samo salos ir Turkijos vakarinėje Izmiro provincijoje, įvyko galingas žemės drebėjimas. Graikijos seismologai įvertino, jog tai buvo 6,9 balo žemės drebėjimas. Jis taip pat sukėlė nedidelį cunamį, kuris užliejo pakrančių gatves Seferichisare.

Naujausiais duomenimis, iš viso žuvo 25 žmonės, daugiau kaip 800 sužeisti.

Tegai:
žemės drebėjimas, cunamis, Graikija
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 1-osios šventės

(atnaujinta 19:14 2020.10.31)
Nuo lapkričio 1 dienos iki metų galo lieka 60 dienų, dienos ilgis — 09 val. 26 min. Savo vardadienį švenčia Andrius, Emerikas, Floribertas, Milvydė, Žygaudas

Lapkričio 1 yra 305-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 306-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 60 dienų.

2020 metų lapkričio 1 dieną saulė teka 07:19, leidžiasi 16:45, dienos ilgis — 09 val. 26 min.

Visų šventųjų diena

Visoje Europoje žmonės nuo senų laikų tikėjo gyvųjų ir mirusiųjų bendravimu, pastarųjų pagalba savo artimiesiems. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės lanko žmones vėlyvą rudenį. Tad ne veltui lapkričio pradžioje minimos net dvi vėlių minėjimo šventės. Lapkričio 1-ąją — Visų šventųjų diena, lapkričio 2-ąją — Vėlinės.

Pirmoji šventė skirta paminėti žmonėms, po mirties paskelbtiems šventaisiais. Tikima, kad šventieji padeda žmonėms, jei jiems meldiesi.

Lapkričio 1 d. Bažnyčia visada skelbė privaloma švente, Vėlinės kai kur Europoje yra darbo, kai kur — nedarbo diena. Prasidėjus Atgimimui, Lietuvoje 1990 m. vasario 9 d. priimtas įstatymas, pagal kurį lapkričio 1-oji paskelbta nedarbo diena. Vėlinės minėtina švente (tačiau darbo diena) paskelbtos 1990 m. spalio 23 d.

Pasaulinė veganų diena

Lapkričio 1-oji paskelbta Pasauline veganų diena. 1994 metais Didžiosios Britanijos veganų bendruomenei suėjo 50 metų.

Veganai — žmonės, kurie maitinasi vien augalinės kilmės maistu. Nuo vegetarų jie skiriasi tuo, kad nevalgo netgi žuvies, kiaušinių, pieno. Jų maisto racioną sudaro vaisiai, uogos, daržovės, grūdai, riešutai, grybai. Tiesa, gydytojai diskutuoja apie tai, ar tokia mityba yra visavertė, jų manymu, veganams vertėtų vartoti įvairių maisto papildų, nors šie teigia, kad tai tikrai nereikalinga.

Tarptautinė kovos su narkomanija diena

1987 m. Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė birželio 26-ąją Tarptautinė kovos su narkomanija diena.

Ši diena skirta paskatinti kovą su narkomanija, išlaisvinti visuomenę iš priklausomybės nuo kvaišalų. Kasmet narkotikus vartojančių žmonių amžius vis jaunėja.

Narkotikai — tai cheminės medžiagos, sukeliančios centrinės nervų sistemos intoksikaciją (apnuodijimą) ar panašų psichinių funkcijų pokytį. Narkomanija — tai liga, kuri atsiranda dėl trumpalaikio ar sistemingo narkotinių medžiagų vartojimo.

Šiandien savo vardadienį švenčia Andrius, Emerikas, Floribertas, Milvydė, Žygaudas.

Ši diena istorijoje

1512 metais pirmą kartą Vatikane viešai eksponuoti Mikelandželo kūriniai.

1695 — veiklą pradėjo pirmasis bankas Škotijoje — "The Bank of Scotland".

Šią dieną 1755 metais žemės drebėjimo aukomis Lisabonoje tapo mažiausiai 60 000 gyventojų; stichijos metu buvo sugriauti du trečdaliai miesto.

1894 — mirė Rusijos caras Aleksandras III, šalies monarchu tapo Nikolajus II.

1936 — Benitas Musolinis paskelbė Romos-Berlyno sąjungą.

1945 metais britai pranešė, kad nacių lyderis Adolfas Hitleris nusižudė savo bunkeryje Berlyne.

1979 — gimė lenkų kilmės Lietuvos krepšininkai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.

Šią dieną 1993 metais įsigaliojo Mastrichto sutartis, sukūrusi Europos Sąjungą.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai