Muitininkų šuo aptiko 75 kg hašišo 750 tūkst eurų

55
(atnaujinta 17:48 2017.08.25)
"Nissan Qashqai" grindyse rastos dvi specialiai įrengtos slėptuvės, kuriose muitininkai aptiko daugiau nei 75 kg kanapių hašišo

Rugpjūčio 16 dieną Kauno teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai patruliuodami Zarasuose, sulaikė stambią kvaišalų siuntą. Narkotikus — 75 kilogramų hašišo — patikrinti sustabdytame į Latviją vykusio kauniečio automobilyje suodė Lietuvos muitinės kinologų augintinis — šuo Kvynis.

Kauno gyventojo R. R. vairuojamas automobilį "Nissan Qashqai" muitinės mobiliųjų grupių patrulis sustabdė 7:00 ryto pačiame Zarasų centre greta bažnyčios. Kad eilinis patikrinimas gali duoti reikšmingų rezultatų, muitinės kinologai suprato vos jų pagalbininkas, vokiečių aviganis pažymėjo porą automobilio vietų. Patikrinus atidžiau, po priekinėmis mašinos sėdynėmis, "Nissan Qashqai" grindyse rastos dvi specialiai įrengtos slėptuvės, kuriose muitininkai aptiko daugiau nei 75 kilogramų kanapių dervos — hašišo. Apytikslė tokio kiekio kvaišalų vertė juodojoje rinkoje — 750 tūkstančių eurų.

Automobilio vairuotojas, kuris sakėsi neįsivaizduojantis, iš kur pas jį mašinoje atsirado narkotikai, buvo sulaikytas. Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl labai didelio kiekio narkotinių medžiagų gabenimo. Sulaikytajam gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokurorai. Kauno miesto apylinkės teismo sprendimu R. R. buvo suimtas mėnesiui.

Lietuvos muitinėje šiuo metu dirba 14 kinologų ir 18 tarnybinių šunų. Pernai jie daugiau kaip 470 kartų aptiko neteisėtai gabenamų prekių, sulaikė beveik 7 kilogramus, narkotinių bei psichotropinių medžiagų, 200 tūkstančių vienetų kontrabandinių cigarečių.

Iš viso šiemet Lietuvos muitinės pareigūnai jau sulaikė 1 529 kilogramų narkotikų (daugiausia kokaino ir hašišo). Preliminari tokio kiekio kvaišalų vertė juodojoje rinkoje — apie 58 milijonų eurų.

55
Tegai:
tarnybiniai šunys, muitininkai, kontrabanda, narkotikai, Lietuvos muitinė, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (345)
Dar šia tema
Klaipėdoje aptikta narkotikų kontrabanda už 49 mln eurų
Šimtai kg narkotikų ir 64 mln cigarečių: muitinės "laimikis" per pusmetį
Konservai su kokainu 210 tūkst eurų sumai: Klaipėdoje sulaikyti narkotikų platintojai
Kaltinamųjų suole atsidūrė užsienyje platinti narkotikus ketinusi grupuotė

Rusijos gynybos ministerija parodė, kaip vyksta jūrų pėstininkų treniruotė

(atnaujinta 20:49 2020.09.19)
Kareiviai šoko iš skirtingų aukščių — nuo 600 iki 3000 metrų — naudodami parašiutus D-6 ir D-10, skirtus masiniam nusileidimui

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė Šiaurės laivyno jūrų pėstininkų mokymus ore. Vaizdo įrašas paskelbtas oficialiame ministerijos Facebook puslapyje.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip iš sraigtasparnio kariai šoka su parašiutu.

Mokymai vyko Murmansko srityje, Kolos rajone, kur yra nusileidimo vieta. Kariškiai šoko iš skirtingų aukščių nuo 600 iki 3000 metrų. Jie naudojo parašiutus D-6 ir D-10, skirtus masiniam nusileidimui.

RF Gynybos ministerija pažymi, kad patyrę desantininkai nusileido iš didžiausio aukščio ir specialiosioms pajėgoms naudojo sistemas "Arbalet-1" ir "Arbalet-2".

Be kita ko, kariškiai šuolių metu buvo su visa kovine apranga ir su standartiniais ginklais. Nusileidę jie užėmė ir laikė sąlyginius įtvirtintus šaudymo taškus.

Tegai:
desantininkai, oro desantas, Rusija

Naras plaukiojo su pavojingais krokodilais video

(atnaujinta 12:42 2020.09.19)
Amerikiniai krokodilai laikomi žmonėms pavojingais gyvūnais. Paprastai jų ilgis yra nuo 3 iki 4 metrų

Naras praplaukė šalia krokodilų netoli Banko Činčoro koralų rifo Meksikoje ir socialiniame tinkle paskelbė savo nardymo vaizdo įrašą, praneša "Lenta.ru".

Italijos gyventojas, užsiimantis nardymu, Bartolomeo Bove'as, gyvenantis JAV Floridos valstijoje, Instagram tinkle paskelbė vaizdo įrašą, padarytą per kelionę į Meksiką liepos pabaigoje, kuriame matyti, kaip jis nardo tarp mirtinai pavojingų žmonėms krokodilų.

"Štai neįtikėtino nardymo su krokodilais nepaliestuose Banko Činčoro, turtingiausio Meksikos koralų rifo, turinčio unikalią gamtą, vaizdo įrašas", — rašė jis.

Šiame rife gyvena apie 500 Amerikinių krokodilų. Jie gyvena atolo centrinės salos mariose, kartais išplaukia į atvirą jūrą ir priartėja prie ant polių pastatytų žvejų namų. "Krokodilai ir žvejai turi praktiškai simbiozę. Kai žvejai valo ir supjausto šviežią laimikį, jie išmeta vidurius į vandenį, o krokodilai juos greitai suvalgo", — paaiškino naras.

Kai kiti vartotojai paklausė, ar jis nebijojo dėl savo gyvybės, naras atsakė: "Jie galėtų bet kada mane užpulti, jei tik turėtų galimybę. Nors dauguma krokodilų yra didesni už žmones, iš tikrųjų jie atpažįsta suaugusį žmogų kaip per didelį ir ne itin patogų grobį, palyginti su tuo, kurį paprastai medžioja."

Jis pasidalijo patarimais, kaip tinkamai prieiti prie krokodilo. "Saugiausias būdas priartėti prie krokodilo yra iš priekio. Jie sutverti taip, kad nepuola to, kas yra tiesiai priešais juos. Reikia būti tame pačiame lygyje kaip roplys arba šiek tiek žemiau", — rašė italas.

Amerikiniai krokodilai laikomi žmonėms pavojingais gyvūnais. Paprastai jų ilgis yra nuo 3 iki 4 metrų.

Tegai:
vaizdo įrašas, krokodilas, naras, Meksika
Dar šia tema
Milžiniškas penkių metrų ilgio ryklys priplaukė prie žuvų mylėtojo — video
Jūrų muziejus parodė, kaip išleido ruoniukus rastinukus į Baltiją — video
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą