Kaip žinoma, visos pasaulio pandos priklauso Kinijai. Visoms kitoms šalims nykstančios rūšies atstovai tik išnomuojami. Šis malonumas yra vertas milijono dolerių per metus. Tuo pačiu metu už jauniklius, kurie gimė bet kuriame kitame pasaulio zoologijos sode, taip pat reikia mokėti nuomos kainą.
Tokijo gubernatorius pranešė, kad Kinijos valdžios institucijos patvirtino pandos, gimusios Japonijos sostinės zoologijos sode vardą. Trijų mėnesių amžiaus Xiang-Xiang sveria apie šešis kilogramus ir aktyviai tyrinėja aplinkinį pasaulį.
Tarptautinę moterų dieną Vilniuje buvo surengta akcija smurtui prieš moteris pasmerkti ir lyčių lygybei skatinti. Netoli prezidento rūmų susirinkusieji dainavo dainą "Bella ciao" su pakeistais žodžiais.
Lietuvos gyventojai tokiu būdu norėjo paremti lenkes, protestuojančias prieš abortų draudimus, taip pat atkreipti dėmesį į materialinių sąlygų gerinimo, medicininio aborto įteisinimo, Stambulo konvencijos ratifikavimo ir dailiosios lyties atstovės padėties karantino respublikoje metu problemą.
Priešais prezidentūros buvo pastatyti suolai. Sėdėdami prie jų, dalyvės atliko savotišką šokį skambant pakeistai dainai "Bella ciao".
Taip pat buvo galima simboliškai paremti akciją vilkint raudoną šaliką ar galvos apdangalą.
Naujas Rusijos grupės "Little Big" klipas dainai "Sex Machine" per mažiau nei parą surinko daugiau nei du milijonus peržiūrų, rodo YouTube vaizdo įrašų talpinimo duomenys.
Anksčiau "Little Big" lyderis Ilja Prusikinas pareiškė, kad grupė šiais metais neatstovaus Rusijai "Eurovizijoje", šis sprendimas buvo priimtas kartu su "Pirmuoju kanalu". Kaip paaiškino Prusikinas, jie nenorėjo, kad jų nauja daina būtų lyginama su "Uno", kuri tapo žiūrimiausia "Eurovizijos" YouTube kanale per visą konkurso istoriją. Be to, pasak Prusikino, Rusijoje yra daugybė kitų talentingų artistų.
Klipas dainai "Sex Machine" buvo paskelbtas grupės kanale kovo 8-osios rytą.
"Little Big" — Rusijos pank-reivo grupė, įkurta 2013 metais Sankt Peterburge. Grupės nariai — vokalistai Ilja Prusikinas, Sofja Tajurskaja ir Antonas Lisovas, didžėjus Sergejus Makarovas. Grupė turėjo atstovauti Rusijai tarptautiniame dainų konkurse "Eurovizija 2020", kuris buvo atšauktas dėl koronaviruso.
Anoniminiai šaltiniai leidiniui teigė, kad planuojamų įvykių pasekmės Vladimirui Putinui, taip pat Rusijos specialiosioms tarnyboms ir armijai bus akivaizdžios, bet nematomos visiems kitiems.
Tai atitinka JAV patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Džeiko Sulivano, kuris prieš porą savaičių paskelbė Vašingtono pasirengimą naudoti "matomų ir nematomų priemonių" rinkinį, pareiškimą.
Tai yra atsakas į kibernetinę ataką, įvykdytą prieš kompiuterių saugos bendrovės "SolarWinds" programinę įrangą, apie kurią paaiškėjo praėjusių metų gruodį. Firmos klientai yra pagrindinės JAV vyriausybinės agentūros, o Gynybos, iždo, vidaus saugumo ir prekybos departamentai bei Valstybės departamentas yra vieni iš įsilaužimo aukų.
JAV slaptosios tarnybos ir valdžia, taip pat daugybė specializuotų korporacijų tiesiogiai kaltina Maskvą dėl to, kas įvyko. Anot jų, ataką įvykdė programišiai, tiesiogiai susiję su Rusijos žvalgybos struktūromis, o jų veiksmų tikslas buvo šnipinėjimas. Senato žvalgybos komiteto posėdyje, vykusiame vasario pabaigoje, "Microsoft" vadovas Bradas Smitas sakė, kad tai "buvo bene didžiausia ir moderniausia ataka, kokia tik kada nors buvo matyta".
Tiesa, kiti pramonės atstovai nėra tokie vienareikšmiškai tikri dėl Rusijai pareikštų kaltinimų. Tame pačiame posėdyje dviejų pagrindinių kibernetinio saugumo bendrovių — "CrowdStrike" ir "FireEye" — atstovai pripažino, kad neturi įrodymų apie Maskvos dalyvavimą įsilaužime. Anot jų, maksimaliai galima kalbėti, kad "ataka atitiko rusų elgesį", o "įsilaužimui naudojami įrankiai nėra panašūs į tuos, kuriuos naudoja Kinija, Šiaurės Korėja ar Iranas".
Rusijoje į tai, kas vyksta, paprastai žiūrima pagal įprastą santykių su Vakarais tendenciją: pastarieji garsiai ir be įrodymų kaltina Rusiją nuostabiausiais nusikaltimais, taip randami pretekstą naujoms sankcijoms ir tolesniam eskalavimui.
Tačiau jei pažvelgtume į situaciją JAV požiūriu, viskas atrodo kur kas labiai komplikuotai
Šis kibernetinis užpuolimas iš tikrųjų yra kažkas neįprasto. Ir nors Amerikos pareigūnai tvirtina, kad nebuvo padaryta rimta žala šalies saugumui, itin aštri JAV valdžios reakcija verčia abejoti jų nuoširdumu.
Verta priminti, kad dėl įsilaužėlių veiksmų Baltuosiuose rūmuose buvo sušauktas skubus posėdis, o Trampo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O'Brienas buvo priverstas nutraukti kelionę į Europą ir skubiai grįžti į Vašingtoną.
Žaibišku greičiu — vos per du mėnesius — surengti posėdžiai Senate taip pat patvirtina to, kas įvyko, beprecedentiškumą. Ypač verta atkreipti dėmesį į tai, kaip įvykis buvo pristatytas Amerikos žiniasklaidoje. Žurnalistai rašė, kad "Senatas paskrudino "Microsoft" ir "SolarWinds", o "Reuters", kartą savo medžiagoje paminėdamas Rusiją, visą dėmesį skyrė tam, kaip korporacijos gynėsi ir kaltino viena kitą dėl to, kas įvyko.
Iš tiesų JAV kompiuteriniame saugume atsirado tokia gigantiška skylė, kad sukrėtė pačią sistemą.
Be abejo, valstijoms neįmanoma pripažinti, kad tai padarė kažkokia paprastų piktadarių grupė. Jei kas nors gali padaryti tokį skaudų smūgį pasaulinei supervalstybei, tai būtinai turi būti kita valstybė, turinti atitinkamą kompetenciją ir didžiulius išteklius, įskaitant žmogiškuosius išteklius. Neatsitiktinai tas pats Bradas Smitas teigia, kad prie įsilaužimo dirbo mažiausiai tūkstantis "labai sumanių, sąžiningų inžinierių" — juk reikia kažkaip pateisinti savo nesėkmę.
Kita vertus, Rusija visais atžvilgiais yra patogiausias objektas tokiems kaltinimams, šmeižto technologijos sureguoliuotos iki automatizmo. O JAV pasirinktas "paslėpto" atsako formatas suteikia jiems plačiausias galimybes paskelbti bet kokį norimą artėjančių atsakomųjų smūgių prieš Maskvą rezultatą.
Tiesa, amerikiečiai taip dažnai ėmė griebtis garsių nematomų, bet itin efektyvių veiksmų pažadų, kad kyla klausimas, kiek jais remiasi jų nacionalinė kibernetinio saugumo sistema, kurioje įsilaužėliams pavyko panaikinti tokią įspūdingą spragą.
Autorės nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.