Tikra netekusių tėvų vaikų globa tai priėmimas

62
(atnaujinta 16:25 2017.11.12)
Vaizdo įraše pristatyta šeima, kuri globoja ir kaip savuosius priima 24 vaikus

Vilniaus savivaldybė pasidalino filmu, kuris pasakoja apie lietuvių šeimą, kurioje auga 28 vaikai, iš jų 13 nepilnamečių.

Šeima turėdama keturis biologinius vaikus atidarė savo namų ir širdžių duris keturiems vaikams, netekusiems tėvų globos. Po kai kurio laiko šeima padėjo globoti vaikus, esančius sunkiojoje situacijoje, ir taip pamažu jų šeima didėjo.

Vilniaus savivaldybė svajoja tapti miestu be vaikų globos namų, todėl įgyvendina projektą "Būsimųjų įtėvių ir globėjų (rūpintojų) rengimas ir jiems skirtų paslaugų plėtotė Vilniaus mieste".

62
Tegai:
vaikų globa, vaizdo įrašas, Vilnius
Temos:
Vaikų apsauga Lietuvoje (80)
Dar šia tema
Seimas: nuo 2018 metų stipresnė vaikų apsauga ir palankesnės įvaikinimo sąlygos

Italijoje nuošliauža užblokavo žmones namuose video

(atnaujinta 13:42 2020.09.28)
Dėl darganos miesto gatvės virto purvo ir vandens upėmis, miesto valdžia ragina gyventojus neišeiti iš savo namų

Italijos Montefortė Irpino mieste įvyko nuošliauža. Gyvenvietė, kurioje gyvena 12 tūkstančių žmonių, yra Kampanijos regione, kalno papėdėje.

Purvas ir šiukšlės užblokavo skersgatvius, vedančius į miesto centrą. Kai kur purvas pasiekė metro aukštį, užpildė rūsius. "Upės" srovė nunešė daugybę automobilių, jie užblokavo kelis kelius.

Gyventojai pasislėpė nuo stichijos viršutiniuose namų aukštuose, dešimtys šeimų jau evakuotos, vietinėje mokykloje įrengtas skubios pagalbos centras.

Monteforte meras Kostantinas Džiordanas (Costantino Giordano) paprašė gyventojų artimiausiu metu nepalikti savo namų. Dabar regione dirba gelbėjimo tarnybos.

Tegai:
nuošliauža, Italija

Išplėsti JT Saugumo Tarybą. pakeisti ir geriau palikti, kad išliktų taika

(atnaujinta 11:15 2020.09.28)
JT šalių vadovai nusprendė atnaujinti organizaciją. Jubiliejiniame Generalinės Asamblėjos susirinkime buvo pateikti keli pasiūlymai dėl reformos

Šiais metais Jungtinės Tautos švenčia savo 75-metį. Šalys-narės nusprendė: reikia kažką keisti. Pasaulis tapo kitoks, struktūra pasenusi. Tačiau tai kaip tik tas atvejis, kai pokyčiai ne visada būna geresni. Pavyzdžiui, Vladimiras Putinas pasiūlė išsaugoti veto teisę. Kodėl tai svarbu norint išlaikyti stabilumą pasaulyje — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
Jungtinių Tautų organizacija (JTO)
Gaisrininkas, archyvinė nuotrauka

Per savaitgalį gaisruose žuvo vienas žmogus, trys buvo traumuoti

(atnaujinta 14:52 2020.09.28)
Departamento duomenimis, šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 108 gaisrų ir atliko 89 gelbėjimo darbus

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Per praėjusias 3 paras gaisrų metu vienas žmogus žuvo, trys buvo traumuoti, apie tai pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Departamento duomenimis, šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 108 gaisrų ir atliko 89 gelbėjimo darbus.

Penktadienį, vidurdienį, ugniagesiai buvo iškviesti į Mažeikių rajono Viekšnių seniūnijos Palnosų kaimą. Nors atviros liepsnos nebuvo, gyvenamojo namo viduje tvyrojo daug dūmų, o kambaryje smilko fotelis. Viduje ant grindų buvo rastas miręs namo savininkas. Gaisro metu taip pat apdegė stalas ir ant jo buvę namų apyvokos daiktai. Įvykis tiriamas.

Šeštadienį, po vidurnakčio, gautas pranešimas apie gaisrą Šiauliuose, Dainų gatvėje. Daugiabučio bute degė sofa. Ji užgesinta iki ugniagesių atvykimo. Sofą ugniagesiai išnešė iš buto. Gaisro metu veidą apdegė žmogus. Jį į gydymo įstaigą išvežė greitoji medicinos pagalba. Autonominio dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Taip pat šeštadienio rytą Vilniuje, Olandų gatvėje, iš mūrinio dviejų aukštų prekybos paskirties pastato rūsio veržėsi dūmai. Viduje degė šiukšlės. Iš rūsio ugniagesiai išvedė vyrą, kuris apdegė ir prisikvėpavo dūmų. Nukentėjusysis buvo perduotas greitosios pagalbos medikams.

Tegai:
gaisrai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
Dar šia tema
Šiemet ugniagesiai išgelbėjo 46 žmones, iš jų 15 mirė
Lietuvoje šiemet per gaisrus žuvo 57 gyventojai