Prezidentė su Lietuvos garsenybėmis sudainavo "Kalėdų naktį tylią"

149
(atnaujinta 16:07 2017.11.24)
Pasitikdami gražiausias metų šventes garsiausi Lietuvos muzikantai jau trečią kartą inicijuoja labdaros akciją "Kalėdų naktį tylią", šiemet dainą padainavo ir prezidentė

Visiems lietuviams gerai žinomą Kalėdų dainą "Kalėdų naktį tylią" šiemet dalyvaudami labdaros akcijoje dainavo Lietuvos aktoriai, daininkai, laidų vedėjai bei prezidentė Dalia Grybauskaitė. Padėti vaikams išreiškė norą dainininkai Andrius Mamontovas, Donatas Montvydas, grupės "Biplan" lyderis Maksas Melmanas, Jurga Šeduikytė, Algirdas Kaušpėdas, aktoriai Jurgita Jurkutė ir Vidas Bareikis, rašytoja ir televizijos laidų kūrėja Beata Nicholson. Naująją kūrinio aranžuotę kūrė "radistai" Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys.

149
Tegai:
Kalėdos, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
Dar šia tema
Kalėdos prasideda: prezidentė įžiebė pirmąją eglę
Prezidentė įžiebs Kalėdų eglę

Gyvatė prarijo visą driežą turistų akivaizdoje video

(atnaujinta 14:38 2020.06.04)
Turistai tapo mirtino mūšio tarp mažo varano ir smėlyninės angies liudininkai. Žiūrėkite vaizdo įrašą, kurį nufilmavo viena iš safario parko lankytojų

Kovo mėnesį Kristi Delange ir jos šeima aplankė Mala Mala safario parką Pietų Afrikoje. Staiga ji išgirdo triukšmą, tada pamatė roplių susirėmimą.

"Niekas nenorėjo pasiduoti. Buvo akivaizdu, kad konfrontacija vienam iš oponentų pasibaigs mirtimi", — apibūdina incidentą Delange.

Anot jos, iš pirmo karto neįmanoma buvo pasakyti, kuris iš jų yra medžiotojas, o kuris — auka. Kova truko daugiau nei valandą.

"Kai gyvatė galutinai įsikando į driežą ir jį suspaudė, tapo aišku, kad priešininkui nėra kur dėtis", — prisimena turistė.

Gyvatė prarijo visą driežą ir soti pasislėpė nuo nustebusių turistų.

Tegai:
gyvūnai, Afrika, gyvatė
Temos:
Juokingi, mieli ir jaudinantys vaizdo įrašai su gyvūnais
Dar šia tema
Gyvatės ir driežo kautynės Australijoje pateko į vaizdo įrašą
Rusijoje nurodyta, kaip nepamėlynuoti, įkandus gyvatei
Rupūžė išmoko apsimesti gyvate, kad apsisaugotų nuo plėšrūnų
Mokslininkai sužinojo, kada gyvatės neteko kojų

Vyriausybė parodė muzikinės akcijos "Ačiū, Lietuva" kadrus

(atnaujinta 19:08 2020.06.03)
Visoje šalyje koncertavo daugiau nei 340 muzikinių kolektyvų. Sostinėje orkestrai, chorai ir duetai užėmė visas įmanomas vietas — nuo aikščių iki komunalinių pastatų stogų

Birželio 1 dieną vyko akcija "Ačiū, Lietuva!", kurios metu muzikiniai kolektyvai koncertavo miestų gatvėse norėdami padėkoti visiems, užtikrinusiems gyventojų saugumą ir pragyvenimą koronaviruso pandemijos metu.

Lietuvos vyriausybė paskelbė vaizdo įrašą Facebook.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Paraišką dalyvauti akcijoje pateikė daugiau nei 340 muzikinių kolektyvų. Aikštėse, ant stogų ir parkuose kolektyvai atliko klasikinius ir populiarius muzikos kūrinius.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip kai kurie ne tik groja muzikos instrumentais, bet ir surengia visą spektaklį, dalyvaujant šokėjams. Tarp dalyvių buvo chorai, orkestrai ir muzikiniai duetai.

Muzikantai padėkojo gydytojams, policijai, socialiniams darbuotojams, savanoriams, pardavėjams ir vaistininkams už jų darbą, o gyventojams — už kantrybę.

Lietuvoje karantino režimas pratęstas iki birželio 16 dienos. Pamažu valdžios institucijos švelnina jo sąlygas, darydamos daugiau nuolaidų gyventojams ir verslui. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje buvo nustatyta daugiau kaip 1680 koronaviruso atvejų, daugiau nei 70 žmonių mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 379 tūkst. žmonių.

Tegai:
vaizdo įrašas, Lietuva, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Policija pagerbė policininko, kuris mirė sulaikant nusikaltėlį, atminimą — video
JAV policija guminėmis kulkomis šovė į "Sputnik" prodiuserę — video
Koronavirusas

Mokslininkas papasakojo, kada organizme atsiranda antikūnų prieš koronavirusą

(atnaujinta 13:03 2020.06.04)
Jis pridūrė, kad antikūnų tyrimas nėra labai tinkamas ligai diagnozuoti, nes imunoglobulinus galima nustatyti praėjus vienai ar dviem savaitėms po užsikrėtimo

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Medicinos mokslų daktaras, Irkucko valstybinio medicinos universiteto Epidemiologijos katedros vedėjas profesorius Aleksandras Botvinkinas "RG" pasakojo, kada organizme atsiranda antikūnų prieš koronavirusą ir kiek laiko palaikomas imunitetas COVID-19.

Jis atkreipė dėmesį, kad imunoglobulinas gaminamas reaguojant tiek į kliniškai išreikštą ligą, tiek į besimptomės infekcijos atvejį.

Jis teigė, kad pirmosios savaitės po užsikrėtimo pabaigoje organizme atsiranda M klasės antikūnai (IgM). Mokslininkas juos pavadino "pirmąja gynybos linija" ir pabrėžė, kad jie greitai išnyksta. G klasės imunoglobulinai pasirodo nuo antrosios savaitės pabaigos.

Bendras antikūnų skaičius pasiekia piką antrą ar trečią mėnesį.

"Šiuo laikotarpiu jiems daugiausia atstovauja G klasės imunoglobulinai, kurie organizme laikomi ne mažiau kaip metus ar daugiau", — sakė jis.

Leidinio pašnekovas paaiškino, kad būtent G klasės imunoglobulinų kiekis kraujo serume rodo, kad asmuo turėjo koronavirusinę infekciją.

Mokslininkas pridūrė, kad antikūnų tyrimas nėra labai tinkamas ligai diagnozuoti, nes imunoglobulinus galima nustatyti praėjus vienai ar dviem savaitėms po užsikrėtimo, o naudojant PGR testą COVID-19 galima aptikti daug anksčiau.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
mokslininkas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO: antroji COVID-19 banga gali būti pražūtinga
Mokslininkai papasakojo apie gyvūnų jautrumą skirtingoms koronaviruso rūšims