Kauniečiai džiaugiasi nemokama čiuožykla Santakos parke

106
(atnaujinta 13:30 2018.01.14)
Santakos parke užlietoje čiuožykloje buriasi daug žmonių; čiužinėjančius kauniečius linksmina skambanti muzika

Darbo dienomis čiuožykla veikia nuo 12:00 iki 21:00, o savaitgaliais — nuo 10:00 iki 22:00, čiuožykla veiks iki sausio pabaigos bet kokiu oru — tai užtikrins šaldymo įranga.

Stačiakampio formos čiuožykla užima 800 kvadratinių metrų plotą, joje vienu metu gali čiuožti apie 150 žmonių. Pačiūžų neturintys kauniečiai neturėtų nusiminti — greta čiuožyklos bus galima išsinuomoti pagaląstas pačiūžas.

106
Tegai:
čiuožykla, Santakos parkas, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (271)
Dar šia tema
Kauno Santakos parke užliejama ideali čiuožykla
Kaune atidaroma nemokama čiuožykla Santakos parke

IAE parodė, kaip vykdomas radioaktyvių atliekų tvarkymas turbinų salėse

(atnaujinta 13:55 2021.04.15)
Šiuo metu IAE kietosios radioaktyviosios atliekos susidaro išmontuojant, eksploatuojant, atliekant techninį aptarnavimą ir modernizuojant įvairius įrenginius, dezaktyvuojant patalpas ir elektrinės sistemų įrangą

Pagal Ignalinos atominės elektrinės (IAE) eksploatacijos nutraukimo galutinį planą ir Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimo Megaprojektą bus išmontuota 1-ojo (G-1) energijos bloko turbinų salės įrangos pagrindinė dalis.

Įgyvendinant  projektą B9/1,  1-ojo energijos bloko turbinų salėje planuojama išmontuoti ir dezaktyvuoti apie 16 000 tonų įrangos, didžiąją dalį kurios sudaro  turbinos ir turbinų sistemos dalys, siurbliai, armatūra ir vamzdynai (bendras ilgis 15 000 m.).

Pagal Galutinį eksploatavimo nutraukimo planą ir IAE eksploatavimo nutraukimo megaprojektą, didžiosios dalies IAE 2-ojo bloko turbinų salės įrangos eksploatacija bus baigta ir ši įranga bus izoliuota. Ateityje ši įranga nebus naudojama, bus išmontuota ir išvežta už bloko G-2 ribų.

Vaizdo įraše, kuri Ignalinos atominės elektrinės (IAE) spaudos tarnyba paskelbė savo Facebook paskyroje parodyta, kaip vyksta generatoriaus TG-4 statoriaus perkelimas. Pagreitintu greičiu parodomas visas demontavimo procesas.

Ignalinos AE demontavimas

Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais Europos Sąjungos reikalavimu. Tada prasidėjo jos eksploatacijos nutraukimo darbai.

Daugelis ekspertų pažymėjo, kad elektrinės uždarymas paskatino staigų elektros energijos kainų šuolį respublikos gyventojams, taip pat pakenkė Lietuvos ekonomikos konkurencingumui.

Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

IAE eksploatavimo nutraukimą lydi korupcijos skandalai. Pastaraisiais metais Ignalinoje pasikeitė keli direktoriai, vienas iš jų yra susijęs su neteisėtu elektrinės turto pardavimu.

Tegai:
Ignalinos AE
Temos:
Ignalinos atominės elektrinės uždarymas

Metelių regioninis parkas parodė po žiemos miego pabudusį balinį vėžliuką video

(atnaujinta 14:13 2021.04.15)
Lietuvoje baliniai vėžliai įrašyti į raudonąją knygą. Žiemojimui jie renkasi gilesnes vietas, kurios aprūpintos deguonimi: dumblą, šaltiniuotas vietas, kemsynus, kurių nesukausto įšalas

Metelių regioninis parkas pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame parodytas po žiemos miego pabudęs pelkinis vėžlys. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas parko puslapyje Facebook.

Aprašyme teigiama, kad orams atšilus, jie lenda į žemės paviršių.

Lietuvoje tai labai reta rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Aptinkamas Lazdijų ir Alytaus rajonuose bei Žemaitijos nacionaliniame parke.

Išnykusiais laikyti baliniai vėžliai aptinkami Metelių regioniniame parke įkurtuose Juodabalės ir Kučiuliškės herpetologiniuose draustiniuose.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Laikas šalčiui trauktis: 15 gyvūnų, kurie pavargo nuo žiemos
Po gamtos kataklizmų: paskutinių žiemos dienų Vilniuje kadrai
Seimo narys Aurelijus Veryga

Veryga buvo nufotografuotas kuriant įrašą socialiniame tinkle apie Dulkį

(atnaujinta 17:47 2021.04.15)
Nuotraukose matyti, kaip politikas redaguoja iliustraciją, kurioje pavaizduotas Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Seime fotografas užfiksavo Seimo narį Aurelijų Verygą tuo metu, kai jis rengė nuotrauką įrašui socialiniuose tinkluose apie sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.

"Seime niekas neprasprūsta pro fotografų akis", — rašė politikas savo Facebook paskyroje ir pridėjo kelias nuotraukas.

Anksčiau Veryga paskelbė nuotrauką su Dulkio karikatūra, kurioje pastarasis vaizduojamas miegantis visas savaitės dienas, išskyrus trečiadienį, kai vyksta vyriausybės posėdis. Įraše Seimo narys pakomentavo Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo kalbą.

"Ministras pareiškė, kad nebuvo nieko, nei laboratorijų galimybių, nei darbuotojų, nei testų, nei metodikų... nieko... ir vadovų nebuvo... gal net ir ministerijos nebuvo. Kaupinių metodo įteisinimas buvo užsakytas mūsų ir mokslininkai jį atliko. Dėl greitųjų antigenų testų patys ir užsispyrėt pirkti ilgai ir vargti su sudėtingomis procedūromis, nors testus galėjote turėti per savaitę", — rašė jis.

Lietuvoje karantinas pratęstas iki vasaros pradžios. Naujausiais duomenimis, nustatyta daugiau kaip 230 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančiai žmonių.

Tegai:
Arūnas Dulkys, Sveikatos apsaugos ministerija, Aurelijus Veryga, Seimas
Dar šia tema
Dulkys pripažino, kad "Korona STOP" programėlė nebuvo geriausias sprendimas
Nausėda: kiti mokslo metai turi būti kontaktiniai ir saugūs
Šiugždinienė papasakojo, nuo ko priklausys grįžimas į kontaktinį ugdymą mokyklose