Londone kiemsargio vos nenužudė dangaus nukritęs ledo gabalas

43
(atnaujinta 16:46 2018.02.10)
Kaip pranešė Civilinės aviacijos valdybos atstovas, ledo gabalas galėjo nukristi iš lėktuvo, tačiau labiausiai tikėtina, šis įvykis yra susijęs su kokiu nors meteorologiniu reiškiniu

Londone iš dangaus ant kelio nukrito ledo gabalas, vos nekliudęs šalia esančių žmonių, praneša "The Independent".

Vaizdo įraše matosi kiemsargis ir dar keli žmonės. Staiga tiesiog iš dangaus krenta ledo gabalas. Vyras atšoksta nuo tos vietos ir nustebęs dairosi aplinkui.

"Ledo gabalas, beveik 10 kilogramų, nukrito arba iš lėktuvo, arba iš dangaus. Viskas nutiko labai greitai. Nebuvau išsigandęs, bet tai galėjo mane nužudyti. Manau, man pasisekė", — komentavo kiemsargis Sergejus Meškovas keistą įvykį.

Pasak "The Independent" su nuoroda į Civilinės aviacijos valdyvos atstovą, ledo gabalas galėjo nukristi iš lėktuvo, tačiau labiausiai tikėtina, šis įvykis yra susijęs su kokiu nors meteorologiniu reiškiniu.

43
Tegai:
ledas, Londonas

Kelmės rajone policininkai vijosi neblaivų ir beteisį vairuotoją video

(atnaujinta 16:34 2021.03.01)
Policijai pagavus vyrą, paaiškėjo, kad jis neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemones bei buvo neblaivus

Kelmės rajone teisės vairuoti neturintis bei neblaivus vyras, sėdęs prie "Ford Mondeo" automobilio vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais — nepaisė policijos pareigūnų reikalavimų sustoti, tačiau jo bandymas pasprukti nepavyko.

Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pasidalino gaudynių vaizdo įrašu.

Vasario 26 dieną Maudžiorų kaime nežymėtu policijos automobiliu patruliuojančių Telšių apskrities Kelių policijos skyriaus pareigūnų dėmesį atkreipė akivaizdžiai neblaivūs asmenys, sėdantys į automobilį "Ford Mondeo". Jam pradėjus važiuoti pareigūnai privažiavo, įjungė švyturėlius ir patikrai norėjo susistabdyti šį kita kelio puse važiavusi automobilį. Tačiau automobilio vairuotojas pamatė, jog tai pareigūnai ir akistatos su jais nusprendė išvengti, nestojo, padidino greitį ir nuvažiavo į priekį.

Pareigūnai greitai reaguodami apsisuko, įjungė specialiuosius šviesos ir garso signalus ir iš karto ėmė vytis automobilį. Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai išreiškė aiškų reikalavimą sustoti į dešinę kelio pusę, tačiau vairuotojas to neišgirdo — teisėtų reikalavimų nevykdė bei juos ignoravo. Minėtas automobilio vairuotojas iš Telšių rajono Gaulėnų kaimo išvažiavo į Kelmės rajone esantį Maudžiorų kaimą. Tuomet pasukęs to kaimo keliuku nuvažiavo link namo, kurio kieme ir sustojo.

Visgi kelias minutes trukusios gaudynės baigėsi. Policijos pareigūnų reikalavimo sustabdyti transporto priemonę nepaisė vyras, gimęs 1993 metais. Paklaustas, kodėl policijos pareigūnams paprašius nestojo, jis atsakė, kad išsigando ir manė, jog jam pavyks išvengti gresiančios atsakomybės. Vėliau paaiškėjo, kad jis ne tik nepaisė reikalavimo sustoti, tačiau neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemones bei buvo neblaivus. Jam nustatytas vidutinis — 1,59 promilės — girtumas.

Meteoras

Virš Britanijos sprogo didžiulis meteoras

(atnaujinta 16:00 2021.03.01)
Socialiniuose tinkluose paskelbta daugybė vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuotas ryškus žybsnis, komentaruose liudininkai dalinasi įspūdžiais

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Daugelis Didžiosios Britanijos gyventojų tapo neįprasto reiškinio liudininkais — danguje nuskriejo didelis meteoras, kurį pavyko nufilmuoti, rašo "The Guardian".

Tai nutiko sekmadienio, vasario 28-osios, naktį Notingamšyre. Objektas buvo matomas 7 sekundes. Iš pradžių jis švytėjo žalia spalva, o po to sprogo ryškiu žybsniu, patekęs į planetos atmosferą. Tai gali reikšti, kad meteore buvo didelė vario koncentracija, pranešė vaizdo įrašą ištyrę britų mokslininkai.

Socialiniuose tinkluose paskelbta daugybė vaizdo įrašų su komentarais.

Vienas Twitter vartotojas apie užfiksuotą reiškinį parašė: "Iš pradžių aš pagalvojau, kad tai yra ryški žvaigždė ar lėktuvas, paskui jis tapo didesnis ir greitesnis, po to dangų nušvietė didžiulis žybsnis. Fejerverkas!"

Be to, internete pasirodė visokių anekdotų šiuo klausimu. Vieni teigė, kad meteoro kritimas — tai yra kerštas už NASA erdvėlaivį "Perseverance", nusileidusį Marse. Kiti teigė, kad skubiai reikia ieškoti nukritusio kosminio objekto. Tačiau ekspertai perspėjo, kad greičiausiai meteoras visiškai sudegė patekęs į Žemės atmosferą, todėl jo ieškoti nėra prasmės.

Meteorai — tai dangaus kūnas, kuris, patekęs į Žemės atmosferą, sudega. Ugniniais kamuoliais vadinami ryškūs meteorai, kurie kartais matomi net dienos šviesoje.

Tegai:
Didžioji Britanija
Dar šia tema
Žvaigždžių lietus: nufilmuotas Perseidų meteorų lietus
Nufilmuotas degančio meteorito kritimas
Nufilmuota meteorito sprogimo virš Kamčiatkos akimirka
Šių metų astronominiai reiškiniai: supermėnulis, užtemimai, meteorų lietus
Alkoholis

Lietuvos Seime priminta, kaip alkoholis veikia sergamumą COVID-19

(atnaujinta 07:26 2021.03.02)
Dėl alkoholio vartojimo paaštrėja ligos ir dažniau įvyksta nelaimingi atsitikimai, o tai labiau apkrauna sveikatos priežiūros sistemą

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Lietuvos Seimo pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas paaiškino, kuo blogas alkoholio ribojimų atsisakymas per koronaviruso pandemiją. Apie tai jis parašė Facebook.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Pandemijos akivaizdoje išaugęs alkoholio suvartojimas yra aiškus signalas, kad dabartinėje jautrioje situacijoje neturėtume atsisakyti priimtų alkoholio ribojimų", — pasakė Seimo vicepirmininkas.

Saudargas pažymėjo, kad Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas pranešė apie tarptautinį tyrimą, kurio išvadose prašoma valstybių nesiimti pokyčių, kurie lemtų didesnį alkoholio prieinamumą.

Tuo pačiu metu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) išleido specialias rekomendacijas dėl koronaviruso pandemijos — jose pabrėžiama, kad alkoholis silpnina imunitetą, apsunkina daugelio organų veiklą, taigi, apriboja organizmo gebėjimą dorotis su infekcijomis.

"Taip pat yra daugybės kitų ligų ir nelaimingų atsitikimų priežastis, o jie dar labiau apkrauna ir taip braškančią sveikatos apsaugos sistemą", — pridūrė Saudargas.

Seimo pirmininko pavaduotojas priminė, kad PSO ne kartą pabrėžė, jog veiksmingiausiai alkoholio vartojimą mažina mokesčių didinimas, reklamos ir prieinamumo ribojimai.

"Visa tai mes įvedėme ir jau stebėjome teigiamus pokyčius. Statistikos departamento analizėje apie alkoholio vartojimą 2019 m. matome, kad legalaus alkoholio suvartojimas vienam gyventojui pastaraisiais metais nuosekliai mažėjo. Kad situacija gerėja, rodo ir 2020 m. pabaigoje paskelbtas alkoholio ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo Europos mokyklose tyrimas — nustatyta, kad alkoholio vartojimas tarp Lietuvos paauglių yra mažiausias per 25 metus", — pasakė Saudargas.

Tyrimo Lietuvoje koordinatorė daro išvadą, kad toks pagerėjimas susijęs su prekybos alkoholiu ribojimais.

"Ribojimų kritikai dažnai kvestionuoja šias tendencijas teigdami, kad oficialus suvartojimas neatitinka realybės, nes nusikėlė į šešėlį. Tačiau tyrimai rodo, kad pastaraisiais metais nuosekliai gerėjo ir išvestiniai rodikliai, pavyzdžiui, alkoholio sukeltų ligų, kaip kepenų cirozė, alkoholio sukeltos psichozės, ar mirčių nuo alkoholio. Gerėjo ir nelaimingų atsitikimų, susijusių su alkoholiu, statistika. Vadinasi, ribojimai tikrai realiai veikia", — pasakė Saudargas.

Tačiau Saudargas pažymėjo, kad, kaip ir valdant koronaviruso pandemiją, taip ir kovojant su alkoholio vartojimo keliamomis problemomis suveikia kompleksinės priemonės ir sunku pasakyti, kurie konkretūs ribojimai iš viso paketo turėjo didžiausią teigiamą poveikį.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 199,3 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3,2 tūkst. žmonių.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 dienos imtinai, o judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos. Taip pat panaikintas privalomas kaukių dėvėjimas atvirose vietose, kur nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

Tegai:
COVID-19, alkoholis, Seimas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje