Neringoje veikia slidinėjimo trasa

41
(atnaujinta 08:32 2018.02.12)
Oficiali Neringos turizmo informacijos svetainė "Curonian Spit – Neringa" pasidalino vaizdo įrašu, kaip žmonės pramogauja Preiloje

"Neoficialiais duomenimis, Neringoje atidaryta slidinėjimo trasa! Sniego mašina šią savaitę veikė pilnu pajėgumu todėl atidaryta bent 30 nemokamų trasų visoje Neringoje! Šiuo metu siūlome tobulas sąlygas: rogučių sportui, kalnų slidinėjimo pradedantiesiems, snieglienčių fanatikams, vėjo aitvarams bei ligumų slidėms!" – rašoma "Curonian Spit – Neringa" Facebook paskyroje.

41
Tegai:
slidinėjimo trasa, vaizdo įrašas, Curonian Spit – Neringa, Preila, Neringa
Dar šia tema
Kas ketvirtas slidininkas iš Lietuvos patiria traumą užsienio kurortuose
Lietuvoje minima Tarptautinė sniego diena
"Slidinėjimo akademija" Vilniuje kviečia šeimas į sporto renginį

Paskelbtas Rusijos lėktuvų An-12 ir An-26 skrydžio ypač žemame aukštyje vaizdo įrašas

(atnaujinta 10:15 2020.10.20)
Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip orlaiviai skrenda virš kilimo ir tūpimo tako 50 ar mažiau metrų atstumu

Karinių transportinių lėktuvų An-12 ir An-26 įgulos skrydį atliko itin žemame aukštyje. Vaizdo įrašą paskelbė Rusijos gynybos ministerija.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip orlaiviai skrenda virš kilimo ir tūpimo tako Tverės srityje. Tuo metu atstumas nuo orlaivio iki žemės siekė 50 metrų ar mažiau.

Taip pat pilotai treniravosi veikti esant įvairioms avarinėms situacijoms. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas orlaivių nusileidimui, kai orlaivis atlieka antrą ratą.

An-12 ir An-26 — tai sovietų kariniai transportiniai lėktuvai, kuriuos sukūrė valstybinė įmonė "Antonov". Jie aktyviai naudojami kariniams tikslams, nepaprastose situacijose, karinei įrangai ir personalui perkelti, taip pat keleiviams ir kroviniams gabenti.

Tegai:
Rusijos Gynybos ministerija, Rusija, kariniai lėktuvai
Dar šia tema
Nufilmuotas Rusijos Tu-22 skrydis netoli vakarinės Baltarusijos sienos
Rusijoje nufilmuoti nauji Vakarų karinės apygardos sraigtasparniai Mi-28UB
Paskelbtas Tu-160 ir Tu-95MS degalų papildymo ore vaizdo įrašas

Vilniaus savivaldybė pasidalijo vaizdingomis sostinės vietomis video

(atnaujinta 17:34 2020.10.19)
Socialinių tinklų vartotojai prie vaizdo įrašo pridėjo nuotraukas ir vietų, kuriose taip pat galima pasigrožėti rudenėjančia gamta, pavadinimus

Vilniaus savivaldybė paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti gražiausi sostinės maršrutai. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas Facebook.

Šalna
© Sputnik / Владимир Астапкович

Sostinės savivaldybės operatorius Kastytis Mačiūnas rado ir pristatė naujus vaizdingus rudens maršrutus.

Vaizdo įraše galima matyti Vilniaus televizijos bokštą, Senamiesčio gatveles, Vingio parką, gyvenamuosius rajonus su dviračių takais ir rudens žaluma padengtus takelius, kuriais vaikšto gyventojai su savo augintiniais.

Komentaruose vartotojai pasidalijo kitų vaizdingų miesto vietų nuotraukomis. Vienas iš jų — Žirmūnų mikrorajonas, nuo kurio prasideda šimtą kilometrų tęsiantis Takas aplink Vilnių.

Anksčiau Lietuvoje buvo pristatytas "Lapų pageltimo žemėlapis", kuriame pažymėti rajonai, kuriuose medžiai nusidažė rudens spalvomis.

Norintieji nusifotografuoti geltonų, oranžinių ir raudonų medžių fone, gali juo pasinaudoti.

Sinoptikai anksčiau pranešė apie artėjančias šalnas, todėl vietiniai gyventojai turėtų suskubti, kad pasimėgautų gamtos grožiu.

Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Spalio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
gamta, Vilnius, Lietuva
Sniegas, archyvinė nuotrauka

Sinoptikai papasakojo, kada Lietuvoje laukti pirmojo sniego

(atnaujinta 11:50 2020.10.20)
Anksčiausiai iškritęs pirmasis sniegas užfiksuotas 1972 rugsėjo 28 dieną Panevėžyje, o vėliausiai — 2000 metų gruodžio 19 dieną Šilutėje ir Klaipėdoje

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Nepaisant tikrai šiltų rugsėjo ir spalio pradžios, netrukus Lietuvoje prasidės kalendorinė žiema.

Facebook puslapis "Orai ir klimatas Lietuvoje" praneša, kad, remiantis 1981–2010 metų vidurkiu, pirmasis sniegas Lietuvoje pasirodo lapkričio 4 dieną. Anksčiausiai, spalio pabaigoje, pirmasis sniegas iškrenta Šiaurės ir Rytų Lietuvoje, o vėliausiai, lapkričio viduryje, jis pasirodo Vakarų ir Pietvakarių Lietuvoje.

"Įvairiais metais pirmo sniego datos labai nevienodos. Anksčiausiai iškritęs pirmas sniegas užfiksuotas 1972 rugsėjo 28 d. Panevėžyje, o vėliausiai — 2000 m. gruodžio 19 d. Šilutėje ir Klaipėdoje", — rašo bendruomenė.

Be to, nustatyta, kad pirmojo snygio data nuo 1961 metų vidutiniškai pasislinko 10 dienų vėliau.

Майский снегопад в Вильнюсе
© Sputnik/ Владислав Адамовский

Tačiau ateinančių dienų prognozės nežada šaltų orų ir sniego. Kaip praneša Hidrometeorologijos tarnyba, anticiklono gūbrys lems sausesnį ir ramesnį antradienį. Šiandien vakare vakariniame šalies pakraštyje truputį palis. Aukščiausia temperatūra 7–12 laipsnių šilumos.

Trečiadienį, spalio 21 dieną, daug kur palis, dieną vyraus nedidelis lietus. Temperatūra naktį žemės iki 2–7 laipsnių šilumos, vietomis, didesnė tikimybė šiaurės rytiniuose rajonuose, prognozuojamos šalnos iki 0–2 laipsnių šalčio, o jau dieną sušils iki 8–13 laipsnių šilumos.

Tegai:
Lietuva, sinoptikai
Dar šia tema
Nuo svajonės iki veiksmo: kaip Rusijoje išsaugomos retos gyvūnų rūšys
"Let it snow": nufilmuota neįprasta rudens pradžia JAV
Rūkas, tamsiai raudoni miškai ir auksiniai parkai: rudens spalvos iš viso pasaulio
Paskelbtas vaizdo įrašas apie gegužės mėnesį iškritusį sniegą Lietuvoje