(1:12 / 9.39Mb / просмотров видео: 12913)

Greitesnė kulką: Rusija išbandė naują priešraketinės gynybos sistemos raketą

214
(atnaujinta 15:15 2018.04.03)
Rusijos oro ir kosmoso pajėgų priešraketinės gynybos padaliniai paleido modernizuotą priešraketinės gynybos sistemos raketą Kazachstano poligone

Modernizuota mažojo nuotolio priešraketinės gynybos sistemos raketa nustatytu laiku sėkmingai pataikė į simbolinį taikinį Sary-Šagano poligone, Kazachstane, pranešė Rusijos oro ir kosmoso pajėgų atstovas generolas majoras Andrejus Prichodko.

Priešraketinės gynybos junginio kovinių algoritmų ir programų skyriaus viršininkas pulkininkas Ildaras Tagijevas pabrėžė, kad raketų paleidimų skaičius Sary-Šagano poligone ateinančiais metais išaugs kelis kartus.

Tagijevas teigia, kad šiuo metu Rusijos priešraketinės gynybos sistemų arsenale esančios priemonės neturi analogų pasaulyje.

"Pakanka pasakyti, kad raketos skrydžio greitis yra ne mažesnis kaip 3 km/sek, ir tai kelis kartus viršija kulkos greitį", — paaiškino pulkininkas.

Priešraketinės gynybos sistema apsaugo Maskvą nuo smugių iš oro ir kosmoso. Naujosios sistemos A-235 raketų bandymai prasidėjo 2014 metais.

214
Tegai:
priešraketinės gynybos sistema, Rusijos oro ir kosmoso pajėgos, Kazachstanas, Rusija
Dar šia tema
Trampas pasakė Putinui, kad JAV laimės naujas ginklavimosi varžybas
Peskovas: Rusija nesiruošia įsitraukti į ginklavimosi varžybas
JAV atsakas į Putino ginklą: hipergarsinių technologijų bandymai 2019-aisiais
Kadrai iš naujos Rusijos priešraketinės gynybos sistemos paleidimo

"Lietuvos geležinkeliai" parodė, kaip valo sniegą

(atnaujinta 16:23 2021.02.25)
Pažymima, kad už geležinkelių infrastruktūrą atsakinga įmonė "LTG Infra" rūpinasi Lietuvoje esančių bėgių priežiūra ir saugumu

"Lietuvos geležinkeliai" parodė, kaip valo sniegą nuo geležinkelio bėgių. Apie tai praneša "Lietuvos geležinkeliai" Facebook paskyroje.

Pažymima, kad už geležinkelių infrastruktūrą atsakinga įmonė "LTG Infra" rūpinasi Lietuvoje esančių bėgių priežiūra ir saugumu.

"Po kelių metų pertraukos sniego valymo traukinys ir vėl išriedėjo rinkti sniego stotyse ir privažiuojamuosiuose keliuose", — teigiama pranešime.

Kaip pranešama, valytuvą valdo trys kvalifikuoti mašinistai, be to, traukinį sudaro priekinė mašina, du tarpiniai pusvagoniai ir galinis pusvagonis. Bendrai valytuvas sveria 180 tonų ir gali surinkti apie 350 m3 sniego.

Tegai:
vaizdo įrašas, žiema, sniegas, Lietuvos geležinkeliai

Rusijos gynybos ministerija nufilmavo bepiločių orlaivių šviesos šou

(atnaujinta 21:49 2021.02.24)
Paskutinį kartą dešimtys bepiločių orlaivių į orą buvo paleisti sausio mėnesį, Naujųjų metų proga. Šį kartą renginys buvo skirtas karinei šlovei

Minint Tėvynės gynėjo dieną, danguje virš Anapos buvo surengtas dronų šviesos šou. Vaizdo įrašą Rusijos gynybos ministerija paskelbė savo YouTube kanale.

Šviesos šou organizavo "Era" karinio technopolio mokslo kuopų operatoriai. Jam sukurti reikėjo specialaus bepiločių orlaivių autonominės sąveikos algoritmo.

Naktiniame danguje bepiločiai orlaiviai suformavo žodį "Anapa", skaičių "23", rusišką trispalvę ir penkiakampę žvaigždę.

Sausį panašus šou jau vyko, tik tada jis buvo surengtas Naujųjų metų proga.

Tėvynės gynėjo diena minima Rusijoje, Baltarusijoje, Tadžikistane, Kirgizijoje vasario 23 dieną. Ši šventė yra karinės šlovės diena Rusijai, taip pat minima daugelyje kitų Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) šalių. Šią dieną sveikinami vyrai ir moterys, kurie gina Tėvynę.

Tegai:
Tėvynės gynėjo diena, Rusijos gynybos ministerija
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Lietuva išlieka ES šalių pagal mirštamumą nuo COVID-19 dešimtuke

(atnaujinta 21:02 2021.02.25)
Remiantis ECDC duomenimis, per pastarąsias dvi savaites Lietuvoje buvo nustatyta 79,81 atvejo milijonui gyventojų

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Lietuvoje per pastarąsias 14 dienų sergamumas COVID-19 buvo žemesnis už ES vidurkį, rodo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenys.

ES šalių vidurkis buvo 283,62 atvejo šimtui tūkstančių gyventojų, o Lietuvoje — 261,05 atvejo.

Lietuva užima 15 vietą tarp ES šalių. Latvijoje sergamumas yra 509,47 atvejo, o Estijoje — 703,47.

Kalbant apie mirštamumą, per pastarąsias 14 dienų Lietuvoje buvo nustatyta 79,81 atvejo milijonui gyventojų. Taigi, pagal šį rodiklį Lietuva užima 9 vietą.

Latvijoje mirčių skaičius yra 106,41, Estijoje — 51,92.

Čekija pirmauja pagal sergamumą ES (1 120,03 atvejo 100 tūkst.), o didžiausias mirštamumas užfiksuotas Slovakijoje — 239,29 atvejo.

Tegai:
koronavirusas, COVID-19, mirtingumas, Lietuva