Rusijos gynybos ministerija pademonstravo kovines "Terminatoriaus" galimybes

129
(atnaujinta 10:29 2018.05.07)
Rusijos gynybos ministerija savo Facebook paskyroje pasidalino vaizdo įrašu, kuriame pademonstruotos ugnies rėmimo mašinos BMPT "Terminatorius" galimybės

Vaizdo įraše, kuris trunka 49 sekundes, parodyta, kaip kovinės mašinos įveikia kliūčių ruožą, o taip pat šaudo į imituoto priešo taikinius.

"BMPT "Terminatorius" skirtas atlikti manevrinius kovinius veiksmus tankų ir motošaulių padalinių sudėtyje kaip daugiatikslė kovinė priemonė branduolinio ginklo ir kitų masinio naikinimo ginklų panaudojimo sąlygomis", — priminė Gynybos ministerija.

Kovinė mašina aprūpinta dviem dvigubomis 30 mm automatinėmis patrankomis 2A42, dviem kursiniais automatiniais granatsvaidžiais AG-17D, keturiomis prieštankinėmis valdomomis raketomis "Ataka" ir 7,62 mm kulkosvaidžiu PKTM.

Anot Uralvagonzavodo spaudos tarnybos, "Terminatorių" tiekimo Gynybos ministerijai kontraktas bus įvykdytas 2019 metų pradžioje.

Kartu su kita modernia kovine technika BMPT "Terminatorius" šiais metais pirmą kartą dalyvaus Pergalės parade Raudonojoje aikštėje.

129
Tegai:
kovinė mašina, Facebook, BMPT "Terminatorius", Rusijos gynybos ministerija, Rusija
Dar šia tema
Rusijos ginkluotosios pajėgos šiandien ir rytoj
Penkių bokštų tankas T-35: Rusijoje atnaujintas "paradinis Stalino mamutas"
Peskovas: Rusija nesiruošia įsitraukti į ginklavimosi varžybas
Rusijos branduolinis ginklas kelia didžiausią grėsmę JAV saugumui

Karšti lavos fontanai: Italijoje pabudo Etnos ugnikalnis

(atnaujinta 16:10 2021.01.20)
Ekspertai mano, kad Europos ugnikalnis kol kas nekelia pavojaus gyventojams, tačiau žmonės raginami neprarasti budrumo

Italijoje, Sicilijos saloje, nufilmuoti įspūdingi kadrai. Kamera sugebėjo užfiksuoti Etnos ugnikalnio, kuris staiga vėl pabudo ir išmetė karštos lavos fontanus, išsiveržimą. Apie tai pranešė Nacionalinis geofizikos ir vulkanologijos institutas Katanijoje.

Didžiulė keturių kilometrų aukščio pelenų stulpas iškilo į dangų virš ugnikalnio. Viską lydėjo griausmingas ūžesys ir požeminiai smūgiai. Sausio 19 dienos rytą ugnikalnis pradėjo rimti.

Nepaisant incidento, ekspertai mano, kad aukščiausias Europoje veikiantis ugnikalnis kol kas nekelia pavojaus Sicilijos salos gyventojams, tačiau dėl visa ko vietinių gyventojų prašoma būti atsargesniems.

Tegai:
Sicilija, Italija, ugnikalnis

Vilniaus savivaldybė nufilmavo Neries upe plaukiantį ledą

(atnaujinta 11:17 2021.01.20)
Šią savaitę Lietuvos sostinėje šalčiai turėtų atslūgti, o dienos metu bus net pliusinė temperatūra, prognozuoja sinoptikai

Vilniaus miesto savivaldybė savo Facebook paskyroje paskelbė vaizdo įrašą su sostinės vaizdais per šalčius.

Filmuotoje medžiagoje matyti Neries upė, per kurią plaukia skirtingų dydžių ledo luitai. Iš pradžių galima pamatyti vandens srautą, tada vaizdas pasikeičia į snieguotą miesto panoramą.

Šią savaitę sinoptikai prognozuoja, kad sulauksime sniego ir šalčio atsitraukimą. Antradienio popietę Vilniuje oro temperatūra siekia 11 laipsnių šalčio. Numatomas atšilimas, o ketvirtadienį orai sušils iki trijų laipsnių šilumos.

Tegai:
žiema, Neris, Vilnius
Dar šia tema
Nežemiškas grožis: Rusijos kosmonautas nufotografavo šiaurės pašvaistę
Paskelbtas vaizdo įrašas iš čiuožėjos Alinos Zagitovos treniruotės
Antanas Guoga

Guoga papasakojo apie sunkumus paliekant Seimo nario postą

(atnaujinta 14:22 2021.01.20)
Rytoj vyks VRK posėdis, kuriame Guoga turėtų įgarsinti savo pranešimą apie mandato atsisakymą, tačiau politikas laikosi karantino režimo ir atvykti į posėdį atsisako

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Seimo nario mandato atsisakantis "darbietis" Antanas Guoga papasakojo apie kliūtis, su kuriomis susidūrė norėdamas palikti Seimo nario postą.

Trečiadienį Guoga socialinio tinklo "Facebook" paskyroje pranešė, kad jo apsisprendimas palikti postą nepakito, tačiau jis laikosi karantino režimo vengti susibūrimų ir norėjo VRK posėdyje, kuriame jis turėtų įgarsinti savo pranešimą apie mandato atsisakymą, dalyvauti nuotoliniu būdu.

"Iš VRK pirmininkės gavau laišką, kad rytoj, sausio 21 dieną vyks komisijos posėdis ir esu kviečiamas atvykti pareikšti savo valią dėl mandato atsisakymo. Dėl asmeninių priežasčių paprašiau dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu ir taip pranešti savo apsisprendimą. <...> Pasirodo, net tokiu smulkiu klausimu komisija balsavo ir nusprendė neleisti man dalyvauti posėdyje per nuotolį. Paprašė atvažiuoti gyvai. Jūs rimtai? Per visuotinį karantiną?", - rašo Guoga.

Jis pažymi, kad gerbia VRK komisijos pirmininkę Laurą Matijošaitytę, bet visiškai nepritaria komisijos darbo metodams.

Atsiprašau. Jūs blogai supratote
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Kažkoks akmens amžius. Jau seniai savo svarbiausius reikalus tvarkome nuotoliniu būdu. Internetu tvarkome savo sveikatą, pinigus, verslus darome. Net Seimas pandemijos fone pradėjo įstatymus distanciniu būdu leisti. O čia kažkoks cirkas. Atvažiuok gyvai pas mus, nes per kompiuterio ekraną atsisakyti mandato negalima. Gal ten ne tu būsi", – teigė jis.

Guoga dar kartą pabrėžė, kad Seimo nario mandato atsisako, tačiau į komisijos posėdį rytoj nevyks.

„Nesiruošiu gyventi pagal VRK politines užgaidas. Sąžiningai laikausi karantino taisyklių ir turiu svarbesnių užsiėmimų negu parodomieji VRK posėdžiai“, – pareiškė jis.

Sausio 12 dieną Guoga VRK įteikė prašymą panaikinti jo Seimo nario mandatą, nes nebemato galimybių su Darbo partija įgyvendinti rinkimų pažadų.

Tegai:
Seimas, Antanas Guoga
Dar šia tema
Guoga reikalauja pašalinti Uspaskichą iš partijos