Ukrainos nacionalinio pulko "Azov" kovotojas Olegas Tolmačevas atsisakė paspausti šalies prezidento Petro Porošenkos ranką, praneša Ukrainos naujienų agentūra "UNIAN".
Incidentas įvyko "Invictus Games" varžybų dalyvių apdovanojimu metu.
Vaizdo įraše matyti, kad Tolmačevas paspaudė visų ceremonijos dalyvių rankas, bet ignoravo Porošenko. Ukrainos prezidentas nesumišo ir paplekšnojo žmogui per petį, bet kovotojo reakcija nepasikeitė.
Ukrainos nacionalinės gvardijos pulkas "Azov" dalyvavo kovose Donbase. Rusijoje prieš "Azovo" kovotojus buvo iškeltos bylos pagal straipsnius "Žmogaus pagrobimas", "Kankinimas", "Draudžiamų karo priemonių ir metodų naudojimas".
Paleidimo raketa "Sojuz-2.16" paleido palydovą "Arktika-M". Šio renginio transliaciją vedė "Roskosmos".
Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip raketa su palydovu paleidžiama iš Baikonūro kosmodromo vietos.
Pasak "Roskosmos", nešiklio ir viršutinės pakopos paleidimas ir atskyrimas vyko įprastu režimu. Paleidimas buvo atliktas 8:55:01, o "Fregat" viršutinį etapą tikimasi atskirti praėjus dviem valandoms ir 19 minučių po paleidimo.
Palydovui patekus į tikslinę orbitą, jis bus perduotas užsakovo valdymui.
"Roskosmos" pastebėjo, kad "Arktika" sistema yra skirta stebėti klimatą ir aplinką Arkties regione. Tikimasi, kad du palydovai leis visą parą stebėti Žemės paviršių ir Arkties vandenyno jūras.
Raketnešis "Sojuz-2.16" yra "Sojuz-2" modifikacija. Jis buvo sukurtas "Progress" raketų ir komiksų centre, kuris yra "Roskosmos" dalis. Tai pirmasis Rusijos erdvėlaivis, stebintis klimatą ir aplinką Arktyje.
Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl vienos privačios medicinines paslaugas teikiančios įmonės vadovų ir kitų asmenų galimai vykdytų nusikalstamų veikų, susijusių su apgaulinga įmonės finansų apskaita, trečiadienį ir ketvirtadienį buvo sulaikyti 9 asmenys, praneša Lietuvos policija.
Ikiteisminiame tyrime, kuriam vadovauja ir jį organizuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyrius, Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Kauno apskr. VPK ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais, atliko kratas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kratos buvo atliekamos įmonės patalpose, sulaikytų asmenų gyvenamosiose patalpose, transporto priemonėse bei kitur.
Šiuo metu turimais duomenimis, kratų metu buvo rasti apie 500 tūkstančių eurų grynųjų, taip pat įvairūs tyrimui reikšmingi buhalterinės apskaitos ir kiti dokumentai, kompiuterinės laikmenos bei kiti daiktai. Iš viso šiuose proceso veiksmuose dalyvavo apie 100 pareigūnų ir specialistų. Proceso veiksmai atliekami ir šiuo metu.
Šių metų pavasaris prasideda pirmadienį. Kovo 1 d. Mėnulis bus fazėje tarp pilnaties ir trečiojo ketvirčio. Ši fazė prasideda iškart po pilnaties ir trunka apie septynias dienas. Kiekvieną dieną Žemės palydovo apšvietimas mažėja.
Fazėje po pilnaties Žemės palydovas matomas vakarinėje dangaus dalyje ir anksti ryte.
Visiško Mėnulio fazių pasikeitimo trukmė, vadinamasis sinodinis mėnuo, yra kintanti dėl Mėnulio orbitos elipsiškumo ir svyruoja nuo 29,25 iki 29,83 Žemės parų. Vidutiniškai šis laikotarpis yra 29,53 paros. Sinodinio mėnesio metu vyksta aštuonių Mėnulio fazių ciklas.
Jaunaties data 2021 metų kovą — kovo 13 d., šeštadienis.
Pilnaties data 2021 metų kovą — kovo 28 d., sekmadienis.
Pilnatis įvyks 20:50 Svarstyklių zodiako žvaigždyne. Šiemet pilnatis kovo 28 dieną bus pirmoji po pavasario lygiadienio, kuris įvyks kovo 20 d. Be to, Vakaruose šiemet pirmoji pavasario pilnatis kovo mėnesį vadinama Velykų pilnatimi — ji įvyks prieš Velykas balandžio 4 d. Mėnulio pilnatis kovą iki pavasario lygiadienio vadinama Pasnininkine, nes vyksta Gavėnios metu.
Žvaigždžių lietaus kalendorius 2021: kada ir kaip stebėti >>
Taip pat pagal vakarietišką tradiciją Mėnulio pilnatis kovą bus vadinama "Kirminų mėnuliu" (angl. "Worm Moon") pagal senas žemės ūkio tradicijas. Remiantis senosiomis Šiaurės Amerikos čiabuvių idėjomis, kiekvienai pilnačiai turėjo būti priskirtas pavadinimas, atspindintis konkretaus mėnulio mėnesio įvykius.
Toks mėnulio pilnaties pavadinimas kovą kilo dėl to, kad kai kuriuose Europos ir Šiaurės Amerikos regionuose dirvožemis taip sušilo, kad jame pasirodė kirminai. Taip pat tuo metu grįžo ir migruojantys paukščiai, ypač strazdai, o tai buvo tikras pavasario atėjimo ženklas.
Skirtinguose Šiaurės Amerikos regionuose yra ir kitų kovo mėnulio pilnaties pavadinimų — "Erelio mėnulis", "Žąsų mėnulis", "Cukrinis mėnulis", "Vėjuotas mėnulis". Visi pavadinimai vienaip ar kitaip susiję su perėjimu nuo žiemos prie pavasario ir gamtos pokyčiais.
Šių metų astronominiai reiškiniai: supermėnulis, užtemimai, meteorų lietus >>