Ukraina virš Donbaso pakėlė aviaciją

335
(atnaujinta 18:00 2018.05.29)
Balandžio 30 dieną Petro Porošenko pasirašė dekretą dėl ketverius metus trukusios "antiteroristinės operacijos" užbaigimo Donbase, vietoj jos regione pradėjo veikti Ukrainos jungtinės pajėgos.

Ukrainos kariuomenė iškėlė oro pajėgas, dalyvaujančias Jungtinių pajėgų operacijoje Donbase, skelbiama Facebook.

Pajėgos atliko neplanuotą orlaivių pasirengimą kovinėms misijoms patikrinimą. Aviacija ištobulino oro paramos kitiems padaliniams veiksmus.

Pastaruoju metu konfliktas Donbase pastebimai sustiprėjo. Pavyzdžiui, savarankiškai paskelbtoje Donbaso liaudės respublikoje papasakota apie situacijos blogėjimą Gorlovkos rajone. Be to, sekmadienį respublikos operacinės vadovybės štabas pranešė, kad "silovikai" dislokavo tankus ir artileriją gyvenamuosiuose Dzeržinsko rajonuose, kuriuos kontroliuoja Kijevas. Pirmadienį DLR liaudies milicija paskelbė, kad "silovikai" prie ribojimosi linijos pristatė salvės ugnies reaktyviąsias sistemas.

335
Tegai:
Ukrainos jungtinių pajėgų operacija, aviacija, Ukraina
Dar šia tema
Lietuvos parengti žvalgai ruošia teroro išpuolius Donbase, pareiškė LLR
Kijevas paskelbė, kad prarado kontrolę šalia Krymo esančiuose Ukrainos rajonuose
Porošenko paskelbė, kiek "Rusijos karių" kariauja Donbase
Kijevas teigia, kad Donbase nusižudė daugiau nei tūkstantis saugumo pareigūnų
Luhansko Liaudies Respublika pranešė apie snaiperius iš Lietuvos Donbase

JAV pasitraukia Afganistano. Kodėl Amerikai teks aiškintis su Talibanu Afganistane?

(atnaujinta 17:00 2021.04.16)
Afganistano gyventojai piktinasi Baideno sprendimu išvesti amerikiečių karius iš jų šalies. JAV prezidentas sakė, kad "atėjo laikas kariams grįžti namo"

Afganistane neramumai — po to, kai JAV prezidentas paskelbė apie Amerikos kariuomenės išvedimą iki rugsėjo 11 dienos, o juk taikos šalyje nepavyko pasiekti.

Amerikiečiams nepavyko susitarti su Talibanu ir įvesti taikos, kurios jie bandė pasiekti beveik 20 metų. Kada JAV kariai visiškai pasitrauks iš Afganistano? Ir kodėl, Rusijos užsienio reikalų ministerijos nuomone, jie turės aiškintis su kovotojais?

Derybos su Talibanu atsidūrė aklavietėje. Anksčiau buvo planuota, kad Amerikos kariai paliks Afganistaną iki gegužės 1 dienos, bet Baidenas teigė, kad buvo sunku tai padaryti.

Tačiau, pasak "Politico", kai kurie aukšto rango JAV karininkai nori išlaikyti amerikiečių buvimą Afganistane — jų nuomone, tai atbaidys kovotojus.

Daugiau žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
karas, JAV, Afganistanas
Dar šia tema
Afganistanas be taikos: JAV išveda karius ir uždaro karines bazes
Kodėl Rusija yra pasirengusi išgelbėti Ameriką nuo karo ir gėdos
Rusijos URM įvertino Baideno pareiškimą dėl karių išvedimo iš Afganistano terminus

Rusijos MiG-31 perėmė JAV žvalgybinį lėktuvą virš Ramiojo vandenyno video

(atnaujinta 16:34 2021.04.16)
Naikintuvas MiG-31 buvo pakeltas į orą, kai Amerikos lėktuvas artėjo prie Rusijos sienos, pareiškė Rusijos gynybos ministerija

Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą apie JAV Karinių oro pajėgų strateginio žvalgybinio lėktuvo RC-135 perėmimą virš Ramiojo vandenyno.

Naikintuvas MiG-31 buvo pakeltas į orą, kai Amerikos lėktuvas artėjo prie Rusijos sienos.

"Po užsienio karinio lėktuvo posūkio <...> naikintuvas saugiai grįžo į aerodromą", — pranešė Gynybos ministerija.

Jie taip pat pabrėžė, kad MiG-31 skrydis buvo vykdomas griežtai laikantis tarptautinių taisyklių, siena nebuvo pažeista.

Aktyvumas oro erdvėje šalia Rusijos sienų nuolat auga. 2020 metais radiotechninių pajėgų specialistai aptiko 40 proc. daugiau užsienio žvalgybinių lėktuvų nei metais anksčiau. Iš viso praėjusiais metais radiotechninių pajėgų specialistai aptiko ir palydėjo daugiau nei du milijonus oro objektų.

Tegai:
Ramusis vandenynas, JAV žvalgyba, JAV, Rusija
Obuolys

Gydytoja išsklaidė penkis populiarius mitus apie valgymą vakare

(atnaujinta 19:48 2021.04.16)
Daugelis žmonių, bandančių numesti svorio, stengiasi į patiekalus nedėti prieskonių ar pradeda bado streiką, jei prieš dieną suvalgė per daug, tačiau tai neteisinga, mano mitybos specialistė

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Amerikiečių dietologė ir mitybos specialistė Račel Pol (Rachel Paul) Instagram papasakojo apie mitus, susijusius su valgymu po penktos valandos vakaro.

Ji pažymėjo, kad daugelis žmonių, bandančių numesti svorio, stengiasi į patiekalus nedėti prieskonių ir padažų. Tačiau, pasak dietologės, tai neteisinga. Pol mano, kad maistu svarbu mėgautis, todėl ji rekomenduoja naudoti nedidelius kiekius įvairių skonio stipriklių.

Be to, mitybos specialistė mano, kad neprivalgyti per vakarienę yra žalinga. Ji ragina į vakarinį racioną įtraukti daug baltymų turinčius maisto produktus, daržoves ir augalinius riebalus.

Kartu ji pabrėžė, kad saldumynai vakaro valandomis nėra draudžiami, tačiau jie turi tilpti į jūsų per dieną suvartojamų kalorijų normą.

Gydytoja taip pat paragino kiekvieną dieną eiti miegoti tuo pačiu metu ir stengtis laikytis režimo. Jos nuomone, bloga savijauta dėl sveiko miego trūkumo ir nuovargio prisideda prie noro suvalgyti ką nors kenksmingo.

Mitybos specialistė padarė išvadą, kad neturėtumėte pradėti bado streiko, jei prieš dieną suvalgėte per daug, nes "tai neveikia".

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai