Bėk. Slėpkis. Pranešk: kaip elgtis teroro išpuolio metu

127
(atnaujinta 12:58 2018.06.17)
Vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijos pristatė antrąjį vaizdo klipą, skirtą informuoti visuomenę apie terorizmo grėsmes bei didinti keliaujančių lietuvių budrumą

Bendradarbiaujant su Jungtinės Karalystės Vyriausybės Kovos su terorizmu policija parengtame vaizdo klipe "Bėk. Slėpkis. Pranešk" pateikiama informacija ir konkretūs patarimai, kaip elgtis teroro išpuolio ar ginkluoto užpuolimo atveju.

"Nepriklausomai nuo to, kad tokių užpuolimų tikimybė nėra didelė, kiekvienas turi žinoti esminius dalykus apie tai, kaip elgtis tokiais atvejais. Pagrindinių elgesio taisyklių žinojimas padės jaustis saugiau, o išties prireikus — geriau apsaugoti save ir kitą", — teigė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Jį papildydamas Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius Giedrius Kazakevičius pabrėžė, kad "Bėk. Slėpkis. Pranešk" — tai labai aiškūs praktiniai patarimai, kurie gali praversti krizinėse situacijose.

"Prasideda vasaros atostogų sezonas, todėl siekiame, kad mūsų piliečiai — keliaujantys, atostogaujantys užsienyje — būtų saugūs. Lietuviams užsienyje gali padėti penkiasdešimties Lietuvos atstovybių, atliekančių konsulines funkcijas, tinklas, tačiau labai svarbu, jog ištikus nelaimei pats asmuo kuo greičiau imtųsi tinkamų veiksmų", — teigė Kazakevičius.

Vaizdo klipe pateikiami konkretūs patarimai apie tai, ką reikėtų daryti išgirdus šūvius ar pamačius ginkluotą užpuoliką, kaip elgtis ir kaip padėti kitiems, kaip bendradarbiauti su pareigūnais. Pamačius kažką įtartino skatinama nelikti abejingiems, o apie tai pranešti.

Pastaraisiais metais Užsienio reikalų ministerija daug investuoja į piliečių užsienyje informavimą apie krizes — aktyviai naudojama URM Facebook paskyra, glaudžiai bendradarbiaujama su mobiliojo ryšio operatoriais. Taip pat buvo sukurta programėlė keliaujantiems "Keliauk saugiai", kurią jau yra įsidiegę daugiau nei 23 tūkstančiai vartotojų. Programėlėje pateikiamos kelionių rekomendacijos, aktuali konsulinė informacija ir Lietuvos diplomatinių atstovybių kontaktai, o krizinių situacijų atvejais per programėlę siunčiami tiesioginiai pranešimai su rekomendacijomis.

127
Tegai:
teroristinis išpuolis, išpuolis
Dar šia tema
Čečėnijos sotinėje teroristai bandė įkaitais paversti cerkvės lankytojus
Latvijos URM: Maskvoje įvyko išpuolis prieš Latvijos ambasadą
Rygoje vyras su kardokšniu užpuolė moksleivius
Mirė policininkas, likęs vietoj įkaito teroro išpuolio metu Prancūzijoje