Vilniaus troleibusai fiksuoja, kas neteisėtai įvažiuoja į A juostą

248
(atnaujinta 12:15 2018.06.27)
Troleibusuose įrengti vaizdo registratoriai jau fiksuoja Kelių eismo taisyklių pažeidėjus, važinėjančius A juostomis, nepažymėtomis "4+" simboliu, o Policija pradėjo juos drausminti

Vilniaus savivaldybės atstovas teigia, kad netoleruotina, kai dauguma tvarkingai laukiančių prie šviesoforų turi stebėti pro šoną lekiančius "gudručius": nesvarbu, kas nusižengs — ar iš provincijos atvykęs studentas, ar vidurinės grandies vadybininkas, ar miesto administracijos direktorius — atsakingai laisve mėgautis nemokantiems pasigailėjimo nebus.

Vilniaus mieste šiuo metu veikia daugiau kaip 100 naujų modernių miesto stebėjimo kamerų, dar 13 eismą stebi iš troleibusų. Pilotinio projekto kameros sumontuotos ant priekinių transporto stiklų 6, 10 ir 17 maršrutuose. Maršrutai pasirinkti neatsitiktinai: jie driekiasi centrinėmis miesto gatvėmis, arba juose itin intensyvus eismas. Eismą stebėti iš troleibusų imtasi, norint užtikrinti laisvas A juostas, kad viešuoju transportu besinaudojantys vilniečiai savo kelionės tikslą pasiektų greičiau, transportas atvyktų laiku, pagal tvarkaraštį. 

Kameromis užfiksuota informacija apie "A" eismo juosta neteisėtai važiuojančius vairuotojus perduodama Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnams, kurie  jau nubaudė ne vieną vairuotoją. 

248
Tegai:
KET pažeidimus, troleibusai, Kelių eismo taisyklės (KET), video, Vilnius

Skverneliui įteiktas apdovanojimas Lietuvos ir Lenkijos dialogo stiprinimą

(atnaujinta 11:27 2020.07.15)
Lenkijos prezidentas Andžejus Duda įteikė Lietuvos premjerui ordino "Už nuopelnus Lenkijos Respublikai" Didįjį kryžių

Antradienį Varšuvoje Lenkijos Respublikos prezidentas Andžejus Duda susitiko su Lietuvos ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

Susitikimo metu Lenkijos prezidentas įteikė Skverneliui ordino "Už nuopelnus Lenkijos Respublikai" Didįjį kryžių. Tai antras pagal svarbą Lenkijos valstybės apdovanojimas. 

Lietuvos Vyriausybės vadovas apdovanotas už indėlį stiprinant abiejų šalių dialogą. 

Ši garbingą apdovanojimą yra gavęs Aukščiausiosios tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, premjerai Gediminas Vagnorius, Gediminas Kirkilas, kitų šalių politikos lyderiai ir kultūros veikėjai.

Tegai:
Saulius Skvernelis, Andrzejus Duda, Lietuva, Lenkija
Dar šia tema
Radviliškio rajone buvo pakabintas Skvernelį menkinantis plakatas
Skvernelis: Lietuvos ir Lenkijos partnerystė garantuoja, kad Baltijos šalys nebus ES sala

Nufilmuotas antrojo vakcinos nuo COVID-19 komponento testavimas Rusijoje

(atnaujinta 22:29 2020.07.14)
Suleidus testuojamą preparatą savanoriai jaučiasi gerai, jie yra nuolat stebimi medicinos personalo

Dvidešimčiai koronaviruso vakcinos tyrimų dalyvių buvo suleistas antrasis komponentas Rusijos Burdenkos ligoninėje.

Vaizdo įraše nufilmuotas vakcinos suleidimo procesas.

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad suleidus vaistą savanorių sveikata yra gera, jie yra nuolat prižiūrimi gydytojų. Antrasis vakcinos komponentas buvo suleistas savanoriams praėjus 21 dienai po pirmojo komponento vakcinacijos.

Antrasis vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos. Pirmoji savanorių grupė bus išleista trečiadienį, o antroji — liepos 20 dieną. Savanoriai buvo suskirstyti į dvi grupes — pirmieji gavo vieną vakcinos dozę, antrieji — dvi. Be to, kad per pirmąsias dienas po vakcinacijos pakilo kūno temperatūra, savanoriams nepasireiškė jokios neigiamos reakcijos, visi jaučiasi puikiai.

Naujausiais duomenimis, Rusijoje nustatyti 739 947 sergantys koronavirusu, 512 825 žmonės pasveiko, 11 614 mirė.

Tegai:
vakcina, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Koronaviruso vakcinos testas Burdenkos ligoninėje, Maskvoje

Rusijoje išrašyta pirmoji vakciną nuo COVID-19 išbandžiusių žmonių grupė

Kaip sakė Sečenovo universiteto Transliacinės medicinos ir biotechnologijų instituto direktorius Vadimas Tarasovas, tyrime dalyvavo visiškai sveikų žmonių grupė

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Rusijos iš Sečenovskio universiteto išrašyta pirmoji savanorių grupė, kuri dalyvavo skiepų nuo naujos koronavirusinės infekcijos tyrime, praneša RIA Novosti.

Kaip sakė Sečenovskio universiteto Transliacinės medicinos ir biotechnologijų instituto direktorius Vadimas Tarasovas, tyrime dalyvavo grupė visiškai sveikų žmonių. Anot jo, savanoriai patyrė psichologinį nuovargį dėl kelių mėnesių saviizoliacijos, dviejų savaičių stebėjimo laikotarpio, kai savanoriai buvo vienviečiuose kambariuose. Kai kuriems iš jų reikėjo psichologinės pagalbos, ji buvo suteikta.

"Tačiau nepaisant to, jūs ir aš šiandien matėme — savanoriai išėjo gyvi, sveiki ir gana linksmos nuotaikos", — pridūrė jis.

Sečenovskio universitete birželio 18 dieną prasidėjo klinikiniai vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionaliniame epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centre, vakcina. Vakcinos bandymai taip pat vykdomi su Rusijos gynybos ministerijos Burdenko ligoninės savanoriais.

Rusijoje per dieną buvo užregistruoti 6422 COVID-19 atvejai, mirė 156 žmonės, 10 424 pasveiko. Per visą epidemijos Rusijoje laikotarpį buvo užfiksuoti 746 369 užsikrėtę koronavirusu asmenys, iš jų daugiau kaip 11,7 tūkst. mirė, daugiau kaip 523 tūkst. pasveiko.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 13,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 573 tūkst. žmonių.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje miršta vienas iš keturių vyresnių nei 75 metų amžiaus užsikrėtusių koronavirusu
SAM: Kaune nustatyta 18 COVID-19 užsikrėtusių žmonių, atvykusių iš Uzbekistano