Vakarų žiniasklaida pastebėjo, kaip Trampas mirktelėjo Putinui

100
(atnaujinta 16:55 2018.07.17)
Žurnalistai gali tik spėti, ką tai reiškia, nes Rusijos prezidentas niekaip į tai neatsakė

Prieš aukščiausiojo lygio susitikimą Helsinkyje JAV prezidentas Donaldas Trampas mirktelėjo Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui.

Pirmas į tai atkreipė dėmesį "Sky News" žurnalistas Markas Stounas. Apie tai jis parašė savo Twitter paskyroje.

"Labai keista kūno kalba… Tačiau Donaldas Trampas tikrai mirktelėjo Putinui", — rašė jis.

Pirmadienį Helsinkyje vyko  Rusijos ir JAV vadovų susitikimas, kuris truko keturias valandas.

Vladimiro Putino ir Donaldo Trampo susitikimas Helsinkyje, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Алексей Никольский

Putinas pabrėžė, kad "aštrios ideologinės konfrontacijos tarp dviejų šalių era praėjo, padėtis pasaulyje radikaliai pasikeitė". Jis išreiškė viltį, kad jis su Trampu pradėjo geriau suprasti vienas kitą ir pasiūlė kurti bendrą ekspertų tarybą, kad būtų rasti būdai sprendžiant dvišalių santykių problemas.

Trumpas, savo ruožtu, pavadino susitikimą su Putinu atviru ir produktyviu ir pabrėžė, kad šalys išsamiai aptarė nesutarimus.

100
Tegai:
Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Helsinkis
Dar šia tema
Trampas ir Putinas Helsinkyje: kaip susitiko du konkurentai

Lavrovas sukritikavo Vakarus dėl koronaviruso pandemijos panaudojimo savo reikmėms

(atnaujinta 12:10 2020.05.29)
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pasmerkė Vakarų šalių požiūrį į koronaviruso pandemiją. Pasak jo, Vakarų šalys siekia pasinaudoti situacija, norėdamos nubausti nepritariančias vyriausybes

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pasmerkė Vakarų šalių požiūrį į koronaviruso pandemiją.

Kaip užsienio reikalų ministras rašė straipsnyje Kinijos laikraščiui "Global Times", jie siekia išnaudoti situaciją, kad nubaustų nepritariančias vyriausybes ir uždraustų epidemijos paveiktoms šalims gauti humanitarinę pagalbą iš Rusijos.

Kita vertus, patys Vakarai neskuba laikytis humanizmo principų kovoje su COVID-19. Kritikuodami šalis dėl jų nesilaikymo, Vakarai patys pasirinko pamiršti humanizmą, kai reikėjo panaikinti vienašališkas sankcijas. Tokio sprendimo kaina yra šimtų, o gal tūkstančių žmonių gyvybės. Daugiau apie dvigubus Vakarų šalių standartus žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

Tegai:
humanitarinė pagalba, COVID-19, koronavirusas, Sergejus Lavrovas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
KAM žiniasklaidą, rašančią apie COVID-19 Rusijoje, pavadino "dezinformacijos taikiniu"
Lavrovas: Vakarams draudžiama prašyti Rusijos pagalbos
Rusijos nuolatinis atstovas prie JT ragina nepolitizuoti reakcijos į pandemiją

JAV atidėjo istorinį pilotuojamo erdvėlaivio paleidimą video

(atnaujinta 10:16 2020.05.29)
Astronautai nebuvo siunčiami į kosmosą iš JAV teritorijos nuo 2011 metų. Paprastai jie naudojasi "Baikonur" kosmodromu

Kompanijos "SpaceX" erdvėlaivio "Crew Dragon" paleidimas iš Kanaveralo kyšulio buvo atidėtas dėl blogo oro. Manoma, kad astronautų skrydis įvyks gegužės 30 dieną.

JAV beveik dešimt metų nesiuntė žmonių į kosmosą iš savo teritorijos. Paprastai astronautai naudojasi "Baikonuro" kosmodromu.

Iki to laiko, kai buvo atšauktas paleidimas, astronautai Bobas Benkenas (Bob Behnken) ir Dagas Harlis (Doug Hurley) jau buvo laive ir buvo vykdomas degalų papildymas. Jų skrydis turėjo trukti 24 valandas.

NASA direktorius Džimas Braidenstainas (Jim Bridenstine) pažymėjo, kad jiems sutrukdė orai, tačiau vis tiek pavadino šią dieną gera organizacijai ir "SpaceX" kompanijai. Jis paaiškino, kad atmosferoje buvo didelis elektros krūvis ir buvo susirūpinta, kad paleidus raketą į ją gali trenkti žaibas.

Daugkartinio naudojimo erdvėlaivį "Crew Dragon" ir jo raketą-nešėją "Falcon 9" sukūrė Elono Masko įkurta privati ​​kosminė kompanija "SpaceX" NASA užsakymu. Paleidimas turėjo būti pirmasis Jungtinių Valstijų pilotuojamas kosminis skrydis nuo 2011 metų.

Tegai:
Space X, NASA, JAV
Twitter

Trampas pasirašė įsaką dėl socialinių tinklų sureguliavimo

(atnaujinta 13:53 2020.05.29)
JAV prezidentas neatmetė "Twitter" uždarymo galimybės, nes socialiniai tinklai perėmė žiniasklaidos ir leidėjų funkciją, o tai trukdo konservatoriams laisvai reikšti mintis

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė įsaką dėl socialinių tinklų sureguliavimo šalyje, praneša Baltieji rūmai.

"Amerikos istorijoje nėra precedentų, kad toks mažas korporacijų skaičius kontroliuotų tokią didelę žmonių sąveikos sritį", — prieš įsako pasirašymą pasakė Trampas žurnalistams.

JAV prezidentas pareiškė, kad socialinių tinklų sprendimai dėl žinučių tiesumo, jų pakeitimas ar blokavimas — tai, iš esmės, yra redakcinė politika, o socialiniai tinklai veikia kaip leidėjai.

Specialus ženklelis prezidentui

Anksčiau "Twitter" vieną iš Trampo pranešimų pažymėjo kaip turintį netiesą ir po juo įtaisė specialų ženklelį su nuoroda į straipsnį, kuriame sakoma, kaip būtent Trampas melavo.

Reaguodamas į tai Trampas pagrasino įvesti sureguliavimą arba visiškai uždaryti socialinius tinklus, jei jie ir toliau slopins konservatorių balsus. Trampas kasdien skelbia daugybę įrašų Twitter paskyroje. Dažniausiai juos skelbia pats, jei nespėja — padiktuoja padėjėjui. JAV prezidentas turi oficialias paskyras Facebook ir Instagram.

"Tokiomis akimirkomis Twitter nustoja būti neutralia viešąja platforma ir tampa redaktoriumi su tam tikru požiūriu. Manau, kad tą patį galima pasakyti ir apie kitus, jei pažiūrėti į "Google", jei pažiūrėti į "Facebook" ir, galbūt, kitus", — pridūrė Trampas.

Trumpas mano, kad socialiniai tinklai yra būdas tiesiogiai susisiekti su amerikiečiais be žiniasklaidos priemonių, daugelis iš kurių, jo manymu, skleidžia tik melagingas naujienas apie jo veiklą.

JAV prezidentas Donaldas Trampas
© Sputnik / Эва Мари Ускатеги

Naujasis įsakas kol kas nepaskelbtas, remiantis išankstinėmis žiniomis, socialinių tinklų kontrolės funkcijos gali būti pavestos Federalinei prekybos komisijai.

JAV prezidentas taip pat pareiškė, kad neatmeta "Twitter" darbo draudimo galimybės: Trampas ketina šia tema pasikonsultuoti su teisininkais.

"Twitter" puola

Savo ruožtu mikroblogų servisas "Twitter" Trampo įsaką dėl socialinių tinklų pavadino "reakciniu ir politiškai angažuotu".

O šiek tiek vėliau ištrynė Trampo įrašą apie situaciją Mineapolyje apie "banditus, kurie niekina nužudyto afroamerikiečio atminimą" ir apie tai, kad valstybė "perims valdymą", apibūdinęs šią situaciją kaip "smurto heroizavimą".

Tegai:
socialiniai tinklai, Donaldas Trampas, Twitter