Pastaraisiais metais turistų tarpe populiari Šv. Jurgio bažnyčia Čekijos Lukovo kaime. Tai įvyko po to, kai 2012 metais skulptorius Jakubas Chadrava apgyvendino ją "vaiduokliais".
Figūros, kurių galvos apvyniotos baltais drabužiais, sėdi ant suolų ir stovi angose.
Chadrava sukūrė 32 žmogaus ūgio skulptūras vietos Sudetų vokiečiams, kurie buvo deportuoti iš Čekijos Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, atminti.
Šv. Georgijaus bažnyčia buvo pastatyta XIV amžiuje, nuo to laiko daug kartų kentėjo nuo griovimų ir gaisrų, tačiau visada buvo remontuojama. Prieš pusę amžiaus, 1968 metais, ant bažnyčios parapijiečių Mišių metu nukrito susenusio stogo dalis. Vietiniai gyventojai tai palaikė negeru ženklu ir nepradėjo atkurti šventyklos.
Tačiau po to, kai bažnyčioje pasirodė figūros, lankytojų skaičius kasmet pradėjo augti. Dabar Lukovo gyventojai planuoja už paaukotus pinigus atstatyti šventovę.
Rusijos diplomatai, turėję rankiniu būdu stumti traukinį, kad grįžtų namo iš KLDR, atvyko į Maskvą, RIA Novosti patvirtino Rusijos užsienio reikalų ministerija.
"Grįžome (į Maskvą — Sputnik)", — sakė agentūros pašnekovas.
Anksčiau Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija savo "Telegram" kanale paskelbė vaizdo įrašą apie tai, kaip vyksta Rusijos ambasados KLDR darbuotojų išvykimas į gimtinę: kadangi dėl pandemijos susisiekimas geležinkeliu neįmanomas, jiems teko įveikti dalį kelio geležinkeliu drezina, kurią patys ambasados darbuotojai ir stūmė. Ministerijos duomenimis, vasario 25 dieną aštuoni Rusijos ambasados KLDR darbuotojai ir jų šeimos nariai grįžo namo.
Vienintelis vyras grupėje ir pagrindinis savaeigės drezinos "variklis" šįkart buvo trečiasis ambasados sekretorius Vladislavas Sorokinas, o jauniausia keliautoja buvo trejų metų dukra Varja. Dreziną teko stumti daugiau nei kilometrą. Svarbiausia atkarpa buvo tiltas per Tumanajos upę.
Rusijos teritorijoje, Chasano pasienio stotyje, rusus pasitiko kolegos iš Užsienio reikalų ministerijos biuro Vladivostoke ir Primorės krašto administracijos parūpintas autobusas, kuris grįžusius tautiečius nuvežė į Vladivostoko oro uostą.
Kaip RIA Novosti sakė Rusijos ambasados Pchenjane spaudos atašė Anastasija Černickaja, egzotiškas kelionės būdas buvo vienintelis priimtinas variantas grįžti namo iš Šiaurės Korėjos.
"Mums tai yra pirmas tokio sienos kirtimo atvejis. Anksčiau ambasados darbuotojai sieną kirto tradiciniu būdu. Tačiau dabar situacija susiklostė taip, kad tai buvo vienintelis priimtinas variantas, jis buvo kupinas tam tikrų sunkumų, bet viskas pasisekė", — sakė Černickaja.
Ji patikslino, kad kitas grįžimo namo variantas būtų kelionė per Kinijos miestą Dandongą, tačiau šiuo atveju diplomatai dar tris savaites turėtų karantinuotis, o tada laukti skrydžio į Maskvą, dėl kurio nebuvo tikrumo.
Agentūros pašnekovė paaiškino, kad laukti nebuvo laiko — vaikus dėl medicininių priežasčių reikėjo skubiai išsiųsti į Rusiją, todėl liko vienintelė galimybė Rusijos ir Korėjos sieną kirsti, dalį kalionės nuvažiavus drezina.
"Kelionė drezina truko apie valandą. Oras buvo palankus kelionei. Galvojome, kad pūs stiprus vėjas, nes vietovė yra atvira, dažnai būna vėjuota, tačiau šį kartą sėkmė buvo mūsų pusėje", — sakė spaudos atašė.
Šių metų vasario 21 dieną į Klaipėdą pargabentas nuo 2019 metų ieškotas vienas iš įtariamų nusikalstamos veikos organizatorių, kurį pagal Lietuvos teisėsaugos institucijų išduotą Europos arešto orderį (EAO) Lietuvai perdavė Suomijos Respublika.
Nustatyta, kad grupuotės nariai labai dideliais kiekiais įveždavo į Lietuvos Respubliką kontrabanda iš užsienio atgabentas narkotines ir psichotropines medžiagas, platino jas Lietuvoje bei gabeno pagal užsakymus į kitas šalis.
Įtariama, kad nusikalstamos veikos organizatorius, klaipėdietis, gimęs 1973 metais, maskuodavo kvaišalų kontrabandą tarptautinių krovinių ir žmonių pervežimo mikroautobusais individualia veikla.
Bendradarbiaujant su Suomijos teisėsaugos pareigūnais, jis ir jo bendrininkas buvo sulaikyti Helsinkyje 2018 m. gegužės mėn. Taip pat buvo sulaikyti ir užsienyje gyvenę Lietuvos ir Suomijos piliečiai. Bendros operacijos metu Suomijoje per kratas rasta apie 6 kg amfetamino ir daugiau kaip 12 tūkst. tablečių su psichotropiniais vaistais.
Nežinodami apie bendrininkų sulaikymą Suomijoje, kiti grupuotės nariai tęsė suplanuotus nusikaltimus. Įtariama, kad nusikalstama grupuotė organizavo labai didelio kiekio kvaišalų kontrabandą į Lietuvą. Kitą dieną po įtariamųjų sulaikymo Suomijoje Klaipėdos kriminalistai Kaune sulaikė jų sėbrus.
Per kratas paimta daugiau nei 53 kg kanapių dervos, apie 6 kg kanapių bei apie 3,3 kg ekstazio tablečių. Lietuvoje iš neteisėtos apyvartos paimtų kvaišalų "gatvės" kaina gali siekti 650 tūkst. eurų. Taip pat rastas Jungtinėje Karalystėje pavogtas motociklas, savadarbis šaunamasis ginklas, pneumatinis šautuvas, netikras vairuotojo pažymėjimas, įrankiai ir priemonės narkotikams pakuoti bei kiti įkalčiai.
2019 m. gegužę dalis uostamiesčio kriminalistų atlikto ikiteisminio tyrimo su kaltinamuoju aktu buvo perduota teismui, kaltinimai dėl kvaišalų kontrabandos ir neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais organizuotoje grupėje pareikšti trims asmenims.
2019 m. gruodį Kauno apygardos teismo nuosprendžiu dviem kaltinamiesiems paskirtos atitinkamos 4 m. ir 4 m. 6 mėn. laisvės atėmimo bausmės. 2020 m. kovo mėn. Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu trečiajam kaltininkui paskirta 12 m. 9 mėn. laisvės atėmimo bausmė. Konfiskuotas ir kaltinamųjų turtas, į kurį buvo apribotos nuosavybės teisės.
2018 m. rugsėjį Helsinkio teismas paskelbė kaltinamąjį nuosprendį narkotikų kontrabandininkams ir prie neteisėto disponavimo jais labai dideliais kiekiais prisidėjusiems asmenims. Klaipėdiečiams paskirti 5 m. 6 mėn., kitam Lietuvos piliečiui — 3 m. 8 mėn., suomiui — 4 m. laisvės atėmimo.
Neatlikęs visos bausmės, 1973 m. gimęs klaipėdietis perduotas Lietuvai pagal EAO ir pristatytas į areštinę Klaipėdoje. Už nusikalstamas veikas, padarytas Lietuvos Respublikoje, jam pareikšti įtarimai dėl organizuotoje grupėje įvykdytos narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos bei platinimo labai dideliais kiekiais, neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu bei kitų nusikaltimų.
Įtariamajam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė — suėmimas trims mėnesiams.
Rytoj saulė teka 07:17 val., leidžiasi 17:48 val., dienos ilgumas 10.31 val.
Vardadienį švenčia Gabija, Gabrielius,Gabrielė, Ginvilas, Fortūnata, Fortunatė, Fortūnatas, Leandras, Livija, Mandravas, Mandravė, Skirmantė.
1919 metais Vilniuje paskelbta apie Lietuvos-Baltarusijos Sovietų Socialistinės Respublikos (Litbelo) sukūrimą.
1814 metais Vienoje įvyko 8-osios L. van Bethoveno simfonijos premjera;
1933 metais padegtas Reichstagas. Kitą dieną Prezidentas Hindenburgas pasirašė Reichstago gaisro dekretą, apribojusį Veimaro konstitucijoje numatytas teises.
1936 m. mirė Ivanas Petrovičius Pavlovas, rusų gydytojas, fiziologas. 1904 m. medicinos Nobelio premijos laureatas (g. 1849 m.).
1939 m. mirė Nadežda Konstantinovna Krupskaja, Rusijos marksistė revoliucionierė (g. 1869 m.).
1883 – kompozitorius Oskaras Hamerštainas užpatentavo pirmąją mašiną cigarams sukti.
1864 m. gimė Adamas Eduardas Alksnis, latvių tapytojas, grafikas. Vienas latvių nacionalinės tapybos mokyklos pradininkų (m. 1897 m.).