Internete pasirodė kadrai, kaip Sirijos oro gynybos sistemos sugavo Izraelio raketas

93
(atnaujinta 20:34 2018.09.16)
Sirija anksčiau atrėmė Izraelio karinių oro pajėgų ataką Damasko oro uosto apylinkėse. Izraelis savo veiksmų nekomentavo

Internete pasirodė vaizdo įrašas apie Izraelio raketų sulaikymą, taikant Sirijos oro gynybos priemones.  

Sirijos karinių oro pajėgų bazė
© Sputnik / Илья Питалев

Anksčiau Sirija atrėmė Izraelio karinių oro pajėgų ataką raketomis Damasko tarptautinio oro uosto apylinkėse, praneša RIA Novosti.

Remiantis naujausiais duomenimis, žuvusių ir nukentėjusių nėra.

Izraelio kariuomenė atsisakė komentuoti pranešimus apie savo dalyvavimą atakoje. Izraelio gynybos pajėgos daug kartų smogė į Sirijos teritoriją.

Sirija ir Izraelis formaliai paskelbę karą nuo 1973 metų, tačiau susirėmimai vyko labai retai, iki pilietinio karo pradžios Sirijoje.

93
Tegai:
oro gynybos sistemos, Izraelis, Sirija
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)
Dar šia tema
Teroristai raketomis apšaudė Alepą
Džonas Keris atsisakė savo žodžių apie cheminio ginklo sunaikinimą Sirijoje
Į Idlibą buvo įvežta nuodinga medžiaga dėl provokacijos filmavimo "natūralumo"

Į Lukiškių aikštę sugrįžo skaitykla po atviru dangumi

(atnaujinta 20:02 2020.06.01)
Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, ši skaitykla veiks visą vasarą, kiekvieną dieną, nuo 11:00 iki 21:00

Į Lukiškių aikštę dar vienam vasaros sezonui sugrįžo vilniečių pamėgta skaitykla po atviru dangumi. Apie tai pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaitykla veiks visą vasarą, kiekvieną dieną, nuo 11:00 iki 21:00.

Pasak projekto iniciatorės Jurgos Mandrijauskaitės-Ruškienės, šiais metais skaitykloje be įprastinių grožinių, negrožinių, istorinių, lietuvių autorių, kelionių literatūros, tėveliams, auginantiems vaikus ir kitų kūrinių turėsime psichologinės ir savipagalbos literatūros lentyną su knygų skirtukais, kuriuose bus galima rasti visą reikalinga informaciją, pagalbos linijų telefonus žmonėms, kuriems šiuo metu reikalinga pagalba.

"Žinome, kad karantinas, pandemija ir jo padariniai turėjo įtakos daugeliui žmonių, jų emocinei būklei, todėl tikimės, kad skaityklos #VilniusSkaito lentynose žmonės atras sau reikalingą šiuo metu knygą ar paskatinimą kreiptis į specialistus", — apie skaityklos naujienas pasakojo projekto iniciatorė Jurga Mandrijauskaitė-Ruškienė.

Be to, šiais metais knygų skaityklai dovanojo rekordinis skaičius leidyklų ir organizacijų.

Projekto #VilniusSkaito organizatorius — VšĮ "Mūzų bokštas". Projekto informacinis partneris — portalas "15min". Rėmėjai — "Magrės baldai", "Merrild". Skaityklą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Tegai:
knygos, skaitykla, Vilnius
Dar šia tema
Kaip atrodo atnaujintas Žirmūnų paplūdimys — video
Vilniaus oro uosto lėktuvų stebėjimo aikštelėje įrengta žaidimų aikštelė vaikams

Chaosas ir plėšikavimas: JAV kelias dienas negali suvaldyti protestų

(atnaujinta 18:41 2020.06.01)
Šiuo metu Čikagoje paskelbta komendanto valanda. Protestuotojų ir policijos konfrontacijos metu yra žuvusių ir sužeistų

Vandalizmas prasidėjo keliuose JAV miestuose reaguojant į Amerikos policijos veiksmus per protestus po Mineapolio incidento.

Čikagoje per tris dienas per susišaudymą žuvo šešiolika žmonių, dar mažiausiai 30 buvo sužeista, pranešė RIA Novosti.

Filmuotoje medžiagoje galima pamatyti, kaip šiame mieste protestuotojai daužo vitrinas, gatvėse pasirodė daugybė niokotojų.

Protestai užvirė po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje. Praėjusią savaitę buvo paskelbta filmuota medžiaga, kurioje matyti, kaip Mineapolio policija sulaikė vyrą, kuris buvo įtariamas parduotuvėje panaudojęs padirbtas kupiūras.

Jie uždėjo Floyd'ui antrankius, parvertė jį ant žemės ir vienas iš policijos pareigūnų keliu prispaudė jam kaklą.

Floyd'as vaizdo įraše kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo. Vėliau vyras mirė intensyvios terapijos metu. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, vienas iš jų apkaltintas aplaidumu.

Po to protesto banga nuvilnijo per daugelį Amerikos miestų. Demonstrantus žiauriai išsklaidė policija ir Nacionalinė gvardija.

Policija taip pat gavo daugybę pranešimų apie netinkamą elgesį su žurnalistais policijoje. Nukentėjo ir RIA Novosti korespondentas protestų metu Mineapolyje: jam pristačius žurnalistinę asmens tapatybės kortelę, į veidą pripurkšta ašarinių dujų.

Dabar keliose valstijose sulaikyta daugiau nei keturi tūkstančiai žmonių, kuriems pareikšti kaltinimai plėšimais, komendanto valandos pažeidimais ir kelių blokavimu.

Daugiau nei penki tūkstančiai Nacionalinės gvardijos kovotojų yra įsitraukę į neramumų malšinimą, dar du tūkstančiai yra pasirengę bet kada kreiptis į policiją.

Tegai:
Čikaga, JAV, protestai
Dar šia tema
JAV užfiksuota dešimtys smurto ir grasinimų žurnalistams atvejų
Vašingtono centre protestuotojai niokoja parduotuves ir biurus
Družba, archyvinė nuotrauka

"Transneft" padidino pristatymus Baltarusijai per "Družbą"

(atnaujinta 09:41 2020.06.02)
Pristatyto kuro kiekis viršijo praėjusių metų gegužės rodiklius. Tarpvyriausybiniai susitarimai numato 24 milijonų tonų metinį neapmuitinamos naftos tiekimą iš Rusijos į Baltarusiją

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. "Transneft" padidino naftos tiekimą į Baltarusiją per "Družbos" dujotiekį 2020 metų gegužės mėnesį 10,8 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, iki 1,13 mln. tonų, žurnalistams pranešė "Transneft" atstovas Igoris Deminas.

"Baltarusijos naftos perdirbimo gamykloms buvo pristatyta 1,13 mln. tonų per "Družbos" dujotiekį (2019 metų gegužę — 1,02 mln. tonų)", — cituoja Deminą RIA Novosti.

Tarpvyriausybiniai susitarimai numato 24 milijonų tonų metinį neapmokestinamos naftos tiekimą iš Rusijos į Baltarusiją. Tačiau nuo šių metų pradžios abi Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos dirba su 50 procentų apkrova dėl nesutarimų tarp Maskvos ir Minsko dėl ilgalaikių sutarčių.

Pirmąjį ketvirtį naftos kompanijos, priklausančios "Safmar" grupei, pradėjo tiekti naftą Baltarusijai. Kovo mėnesį Rusijos ir Baltarusijos ministrai pirmininkai Michailas Mišustinas ir Sergejus Rumas telefonu aptarė Rusijos naftos tiekimo atnaujinimą, kad būtų visiškai pakrautos Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos.

Balandžio 6 dieną "Transneft" pranešė pradėsianti Rusijos naftos tiekimą į Baltarusiją pagal balandžio mėnesio įformintus maršrutų nurodymus. Baltarusijos "Belneftechim" balandžio 13 dieną paskelbė, kad balandžio mėnesį sudarė naftos sutartis su "Rosneft", "Tatneft", "Surgutneftegaz", "Lukoil" ir "Gazprom Neft". Bendra sutartinių žaliavų apimtis priartėjo prie 2 milijonų tonų, daugiausia pristatymų buvo tikimasi iš "Rosneft".

Tegai:
nafta, Rusija, Baltarusija
Dar šia tema
Į Lietuvą atvyko naujas SGD krovinys iš Vysocko
Priversti susiprotėti. "Gazprom" žino, kaip numarinti tranzitą
Lietuvoje įvardijo padidėjusio SGD tiekimo iš JAV priežastį