Kaip atrodo rekonstruota Antakalnio gatvė

37
(atnaujinta 11:41 2018.11.06)
Per spalio mėnesį buvo rekonstruota daugiau kaip 2 km Antakalnio gatvės atkarpa, nuo Šilo tilto iki Olandų, Antakalnio, T. Kosciuškos žiedinės gatvių sankryžos

Vilniaus miesto savivaldybė atnaujino visą beveik 3,6 km ilgio Antakalnio gatvę. Per spalio mėnesį buvo rekonstruota daugiau kaip 2 km Antakalnio gatvės atkarpa, nuo Šilo tilto iki Olandų, Antakalnio, T. Kosciuškos žiedinės gatvių sankryžos: paklota nauja asfalto danga, pakeisti kelio bortai, įrengti nauji šaligatviai, sutvarkyti įvažiavimai į daugiabučių kiemus, pakeisti lietaus nuotekų šuliniai ir atnaujintas ženklinimas.

Rugsėjį buvo atnaujinta beveik kilometro ilgio Antakalnio gatvės atkarpa nuo Žolyno iki Šilo gatvės – paklota nauja asfalto danga, pakeisti kelio bortai, įrengti nauji šaligatviai, sutvarkyti įvažiavimai į daugiabučių kiemus, pakeisti lietaus nuotekų šuliniai ir atnaujintas ženklinimas.

Pavasarį visoje atnaujintoje Antakalnio gatvėje bus pasodinta keli šimtai raugerškio ir kaulenio krūmų bei medžių.

Prieš dvejus metus buvo atnaujinta Antakalnio gatvės atkarpa nuo Nemenčinės plento iki Žolyno gatvės. Visos Antakalnio gatvės rekonstrukcijai Vilniaus savivaldybė skyrė apie 2 mln. eurų.
Atnaujinant gatvę buvo sutvarkytas Antakalnio ir Žirmūnų rajonus jungiantis Šilo tiltas: per visą tilto ilgį (apie 200 m) paklota nauja asfalto, atnaujintas ženklinimas. Daugiau kai du dešimtmečius netvarkyto tilto remontui sostinės savivaldybė skyrė apie 100 tūkst. eurų.

Šiuo metu Vilniuje taip pat tvarkomos Laisvės pr., Ukmergės, Pelesos, Džiaugsmo, Panerių, Sibiro, Markučių ir kitos sostinės gatvės.

37
Dar šia tema
Iki spalio pabaigos bus sutvarkyta dviejų eismo juostų Lentvario gatvė
Vilniuje remontuojamas Laisvės prospektas

JAV atidėjo istorinį pilotuojamo erdvėlaivio paleidimą video

(atnaujinta 10:16 2020.05.29)
Astronautai nebuvo siunčiami į kosmosą iš JAV teritorijos nuo 2011 metų. Paprastai jie naudojasi "Baikonur" kosmodromu

Kompanijos "SpaceX" erdvėlaivio "Crew Dragon" paleidimas iš Kanaveralo kyšulio buvo atidėtas dėl blogo oro. Manoma, kad astronautų skrydis įvyks gegužės 30 dieną.

JAV beveik dešimt metų nesiuntė žmonių į kosmosą iš savo teritorijos. Paprastai astronautai naudojasi "Baikonuro" kosmodromu.

Iki to laiko, kai buvo atšauktas paleidimas, astronautai Bobas Benkenas (Bob Behnken) ir Dagas Harlis (Doug Hurley) jau buvo laive ir buvo vykdomas degalų papildymas. Jų skrydis turėjo trukti 24 valandas.

NASA direktorius Džimas Braidenstainas (Jim Bridenstine) pažymėjo, kad jiems sutrukdė orai, tačiau vis tiek pavadino šią dieną gera organizacijai ir "SpaceX" kompanijai. Jis paaiškino, kad atmosferoje buvo didelis elektros krūvis ir buvo susirūpinta, kad paleidus raketą į ją gali trenkti žaibas.

Daugkartinio naudojimo erdvėlaivį "Crew Dragon" ir jo raketą-nešėją "Falcon 9" sukūrė Elono Masko įkurta privati ​​kosminė kompanija "SpaceX" NASA užsakymu. Paleidimas turėjo būti pirmasis Jungtinių Valstijų pilotuojamas kosminis skrydis nuo 2011 metų.

Tegai:
Space X, NASA, JAV

Australijos gyventojas suprojektavo 4,5 metro besijuokiantį tulžį video

(atnaujinta 16:34 2020.05.27)
Dabar pusdevinto metro dydžio nuo uodegos iki snapo paukštis savo juoku džiugina vietos gyventojus

Australijos gyventojas Farvardinas Daliris apribojimų, įvestų dėl koronaviruso pandemijos, metu sukonstravo 4,5 metro aukščio kukabaros, arba milžiniško tulžio, figūrą, kuri dabar savo juoku džiugina Brisbeno priemiesčio gyventojus, praneša televizijos kanalas "ABC".

"Prie apatinės snapo dalies pritvirtintas variklis, kuris jį judina aukštyn ir žemyn, turintis garso efektą, todėl kukabara gali pasijuokti taip, kad visi galėtų išgirsti", — pareiškė Daliris.

Milžiniško paukščio ilgis nuo uodegos iki snapo siekia pusdevinto metro, o aukštis — siekia puspenkto metro. Daliris sukonstravo kukaburą šiais metais vyksiančiam Taunsvilio kultūros festivaliui. Kol kas "paukštis" stovi vyro namo kieme.

Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1660

(atnaujinta 11:50 2020.05.29)
Naujausiais duomenimis, respublikoje pasveiko daugiau nei 1210 pacientų. Karantino režimas šalyje pratęstas iki birželio 16 dienos

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Lietuvoje per praėjusią parą buvo nustatyti tik šeši koronaviruso infekcijos atvejai. Apie tai pranešė vyriausybės svetainė, skirta kovai su COVID-19.

Vilniaus senamiestis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Penktadieniais 10:55 valandos duomenimis, respublikoje patvirtinti 1662 koronaviruso atvejai, 1216 žmonių pasveiko, 68 pacientai mirė.

Iš viso Lietuvoje per parą ištirti 6109 COVID-19 ėminiai, iš viso nuo epidemijos pradžios šalyje buvo ištirti 294091 ėminiai.

Respublikoje galioja karantino režimas iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia sušvelnino kai kurias jo laikymosi sąlygas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 353 tūkst. žmonių.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO papasakojo, nuo ko priklauso situacijos su koronavirusu vystymasis
Skvernelis papasakojo apie pasirengimą antrajai COVID-19 bangai
Kroatija atvėrė sienas Lietuvos piliečiams