Naktinės lenktynės: Ukmergėje policija vijosi girtą vairuotoją

36
(atnaujinta 14:27 2018.11.08)
Lietuvos policija pasidalino vaizdo įrašu, kaip pareigūnai vijosi grėsmę eismo saugumui kėlusį vairuotoją

"Šiąnakt turėjome stresinę situaciją, kuomet Ukmergėje, pareigūnams stabdomas nestojo automobilis "VW Passat", kuris dideliu greičiu pavojingai manevruodamas kėlė grėsmę eismo saugumui", — rašo Lietuvos policija savo Facebook paskyroje.

Pareigūnams teko vytis pažeidėją ir net panaudoti šaunamąjį ginklą. Siekdamas sustabdyti bėglį patrulis iš tarnybinio ginklo iššovė tris šūvius į automobilio ratus.

Po kurio laiko automobilis nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė ant stogo. Po eismo įvykio sulaikytas neblaivus (1,10 prom. alkoholio) vairuotojas, jis uždarytas į areštinę.

36
Tegai:
neblaivus vairuotojas, neblaivus vairavimas, policija
Dar šia tema
Neblaiviems vairuotojams, vengiantiems pasitikrinti blaivumą, — baudžiamoji atsakomybė
Videofaktas: kaip girtas "policininkas" pateko į nakvynės namus
Už vairavimą esant neblaiviai iš vilnietės konfiskuota 40 tūkst eurų
(0:35 / 3.07Mb / просмотров видео: 47)

Mirtinas sprogimas: kaip dabar atrodo Beirutas

(atnaujinta 13:19 2020.08.05)
Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje

Beiruto gubernatorius Marvanas Abudas įvertino sprogimo uoste padarytą žalą nuo 3 iki 5 milijardų dolerių.

"Žala siekia nuo trijų iki penkių milijardų dolerių ir galbūt dar daugiau. Šimtai Beiruto gyventojų liko benamiais", — Libano naujienų portalas LBCI News citavo gubernatorių.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje.

Dėl ekstremalios situacijos buvo sugadinta pusė miesto pastatų, o ligoninės  perpildytos dėl didelio aukų skaičiaus. Naujausiais duomenimis, daugiau nei šimtas žmonių mirė, o apie 4000 buvo sužeista. Daugelis žmonių vis dar ieškomi.

Libano vyriausybė paskelbė trijų dienų gedulą tragedijos aukoms.

Beirute įvyko galingas sprogimas — video

Tegai:
žala, sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Savanoriams, išbandžiusiems Rusijos vakciną nuo COVID-19, atliekamas tyrimas – video
Beirute įvyko galingas sprogimas — video

Rusijos gynybos ministerija nufilmavo jūros desanto operaciją Baltijos jūros pakrantėje

(atnaujinta 11:36 2020.08.05)
Pratybos vyko Chmelevkos poligone Kaliningrado srityje. Jose dalyvavo laivai, karinio jūrų laivyno aviacija ir kiti kariniai vienetai

Baltijos jūroje prasidėjo pratybos "Vandenyno skydas-2020", pranešė Rusijos gynybos ministerija.

Nufilmuota jūros desanto operacija. Pratybos vyko Chmelevkos poligone Kaliningrado srityje.

Anot Rusijos gynybos ministerijos, į manevrus įtraukta daugiau kaip 30 įvairių klasių laivų, jūrų aviacijos, pakrančių kariuomenės, oro gynybos pajėgų ir pėstininkų.

Tikimasi, kad pratybų kulminacija bus priešlėktuvinių ir zenitinių raketų paleidimas bei artilerijos ugnis. Vėliau kariuomenė persikels į nuolatines bazes.

Tegai:
Kaliningrado sritis, vaizdo įrašas, Rusijos gynybos ministerija
Dar šia tema
Erškėtinis mėnulis: Žemės gyventojai pamatė paskutinę vasaros pilnatį
Savanoriams, išbandžiusiems Rusijos vakciną nuo COVID-19, atliekamas tyrimas – video
Trakų pilis, archyvinė nuotrauka

Reaguojant į pandemiją peržiūrimos turizmo strateginės gairės

(atnaujinta 13:50 2020.08.05)
Tuo pačiu dėmesį planuojama skirti ir atvykstamojo bei vietinio turizmo sritims, numatyti pagalbos priemones turizmo verslui

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Šių metų liepos mėnesį vyko susitikimų su turizmo sektoriaus atstovais ciklas, kur buvo aptarti aktualiausi ir efektyviausi veiksmai bei priemonės Lietuvos turizmo sektoriui gaivinti pandemijos sukeltos krizės metu, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Pabrėžiama, kad susitikimų metu nuspręsta parengti turizmo strateginius dokumentus ir gaires artimiausiems penkeriems metams. Tuo pačiu dėmesį planuojama skirti ir atvykstamojo bei vietinio turizmo sritims, numatyti pagalbos priemones turizmo verslui.

"COVID-19 pandemija iš esmės pakoregavo galimus Lietuvos turizmo sektoriaus planus, todėl bet kokie strateginiai tikslai gali būti pasiekti tik lanksčiai ir greitai reaguojant į besikeičiančią situaciją pasaulyje. Įgyvendinant turizmo srities strateginius tikslus, būtina išskirti prioritetus. Pagal dabartinę situaciją prioritetinės turizmo sritys — tai ekologijos, sveikatinimo ir piligriminis turizmas. Būtent tokių turizmo krypčių svarba matoma ir kitose šalyse", — sakė ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Teigiama, kad šiems prioritetiniams tikslams pasiekti yra būtinas efektyvus turizmo valdymas, rinkodara ir visapusiškas Lietuvos turizmo išteklių panaudojimas.

Pažymima, kad artimiausiu metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija planuoja surengti dar daugiau diskusijų dėl turizmo strateginių krypčių 2021–2027 metais ir pateikti Seimui Turizmo įstatymo pakeitimus ir nustatyti aktualiausias turizmo priemones Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane.

Viena iš turimo skatinimo priemonių "Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams" siekiama mažinti koronaviruso pandemijos poveikį turizmo verslui, suteikiant finansavimą paskolų forma kelionių organizatoriams atsiskaityti su turistais už dėl COVID-19 protrūkio neįvykusias keliones. Tokia priemone taip pat gali pasinaudoti ir apgyvendinimo paslaugų bei viešojo maitinimo teikėjai.

"Pagal kitą priemonę — "Garantijos kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimui" — garantijos teikiamos draudimo įmonėms bei finansų įstaigoms, kurios yra sudariusios su turizmo paslaugų bendrove sutartį dėl kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijų teikimo", — teigiama pranešime.

Pagal priemonę "Atostogų sistema Lietuvoje dirbantiems medikams" įgyvendins VšĮ "Keliauk Lietuvoje". Šiai priemonei skirta suma sieks 10 mln. eurų. Nuo 2020 metų rugsėjo 1 dienos visi šalies medikai ir paramedikai turės galimybę nemokamai įsigyti turizmo paslaugų už 200 eurų, o jų suteikimo kainą kompensuos valstybė.

Tuo pačiu numatoma paskelbti priemonę "Kompensacija už organizuotą turistų pargabenimą iš užsienio valstybių po nepaprastosios situacijos paskelbimo", kuriai įgyvendinti numatyta 1 mln. eurų suma.

Pranešime pažymima, kad Lietuvos turizmo sektorius sukuria beveik 3 procentus bendros šalies pridėtinės vertės. Prognozuojama, kad dėl COVID-19 pandemijos 2021 metais Lietuvos turizmo sektorius sukurs 2,1 procento, 2022 metais — 2,3 procento, o 2023 metais — 2,5 procento šalies pridėtinės vertės.

Tegai:
pagalba, turizmas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Atvejų skaičius vis auga: Lietuvoje — per parą septyniolika naujų COVID-19
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai