Nufilmuoti unikalūs kadrai, kuriuose "Su-57" skrenda labai žemai

397
(atnaujinta 16:08 2018.11.08)
Paskelbtas naujausių "Su-57" naikintuvų skrydžio vaizdo įrašas labai mažame aukštyje

Naikintuvai praskrido po "An-12" orlaiviais labai mažame aukštyje. Pažymima, kad tai nėra Rusijos pilotų rekordas.

Paskelbtas naujausių "Su-57" naikintuvų skrydžio vaizdo įrašas labai mažame aukštyje, praneša TV kanalas Zvezda.

Buvo filmuojama iš kelių vietų: iš lėktuvo "An-12" nuo kilimo ir tūpimo tako, taip pat naudojant "Su-57" naikintuvuose įrengtas kameras.

Naikintuvai skrido labai žemai. Iš pradžių An-12 buvo 400 metrų aukštyje, vėliau nusileido 300 metrų virš žemės.

Pažymima, kad pilotai galėtų skristi dar žemiau.

"Su-57" yra  penktos kartos "Rusijos" universalieji naikintuvai. Pirmasis "Su-57" skrydis su antrojo etapo varikliu, leidžiantis naikintuvui pasiekti kreiserinį viršgarsinį greitį, įvyko 2017 metais.

"Su-57" yra skirtas sunaikinti visų tipų ore ir žemės paviršiuje esančius taikinius, įveikti oro gynybos sistemas, taip pat sunaikinti priešo aviacijos operacijų kontrolės sistemą.

397
Tegai:
naikintuvai

Amerikos lietuviai gieda Lietuvos himną bažnyčioje

(atnaujinta 15:20 2020.07.06)
Dėl ribojamųjų priemonių, susijusių su koronavirusu, bendruomenės atstovai šiemet negalėjo pratęsti tradicijos Tautišką giesmę giedoti Santa Monikos paplūdimyje

Valstybės dienos proga — Mindaugo karūnavimo diena — Los Andželo lietuviai prisijungė prie visame pasaulyje vykstančios akcijos "Tautiška giesmė aplink pasaulį". Vaizdo įrašą Facebook paskelbė Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele.

Televizijos bokštas
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vaizdo įraše matyti, kaip Amerikos lietuviai bažnyčioje gieda Tautišką giesmę. Visi dalyviai dėvi kaukes.

Dėl ribojamųjų priemonių, susijusių su staigiai išaugusiu koronaviruso atvejų skaičiumi Los Andžele, lietuviai šiemet negalėjo pratęsti tradicijos Tautišką giesmę giedoti Santa Monikos paplūdimyje.

"Tačiau net ir prieš dvi dienas Kalifornijos valstijoje įvestas draudimas giedoti šv. Mišių dalyviams nesukliudė Los Andželo lietuviams prisijungti prie šios gražios akcijos. <...> Susirinkę lietuviai klausėsi kompozitoriaus Kęstučio Daugirdo atliekamo himno ir jį giedojo savo širdimis", — rašoma generaliniame konsulate.

Liepos 6 d., 21:00, daugelio Los Andželo ir visos JAV Vakarų pakrantės lietuvių namuose skambės Lietuvos himnas.

Šventė kasmet nuo 1991 metų švenčiama liepos 6 dieną.

Lietuvoje kunigaikščio Mindaugo karūnavimo diena 1253 metais laikoma Lietuvos valstybės gimimu. Jis tapo valdovu, kuriam pavyko suvienyti susiskaldžiusią Lietuvos kunigaikštystę ir suteikti Lietuvai politinį svorį Europoje.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 528 tūkst. žmonių.

Remiantis naujausiais duomenimis, JAV užima pirmąją vietą pasaulyje pagal atvejų skaičių — visoje šalyje yra daugiau nei 2,7 milijono užsikrėtusių žmonių. Lietuvoje buvo nustatyti daugiau nei 1835 COVID-19 atvejai.

Tegai:
himnas, lietuviai, Los Andželas, JAV
Dar šia tema
Kokia šiandien diena: liepos 6-osios šventės
Prezidentas ir premjeras sveikina Valstybės dienos proga
Kur Kaune švęsti Liepos 6-ąją? Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginiai — 2020

Nufilmuota Tu-160 sąlyginio gaisro gesinimo treniruotė

(atnaujinta 08:01 2020.07.06)
Pratybos vyko Rusijos oro pajėgų tolimojo nuotolio orlaivių bazėje. Pagal jų legendą, kilo kairiojo orlaivio variklio gaisras

Rusijos gynybos ministerija nufilmavo, kaip Saratovo srityje vyksta lėktuvo Tu-160 gaisro gesinimo treniruotė.

Pratybos vyko Rusijos oro pajėgų tolimojo nuotolio orlaivių bazėje.

Pagal pratybų legendą, užvedus orlaivį kilo kairiojo variklio gaisras. Po to įgula pranešė skrydžio vadybininkui apie avarinę situaciją ir gavo komandą evakuotis. "Aukos" buvo evakuotos į saugią zoną, joms buvo suteikta medicinos pagalba.

Ugniagesiai sėkmingai lokalizavo ir likvidavo sąlyginį gaisrą.

"Remiantis treniruotės rezultatais, dalyvauvę darbuotojai demonstravo gerai koordinuotus veiksmus ir aiškią dalyvaujančių padalinių sąveiką, taip pat įvykdė savo misiją per nustatytą laiką", — rašoma ministerijos pranešime.

Viršgarsinis strateginis bombonešis-raketnešis Tu-160 buvo sukurtas Tupolevo projektavimo biure aštuntajame dešimtmetyje. Tai yra didžiausias ir galingiausias viršgarsinis orlaivis karinės aviacijos istorijoje. Pilotai tokius bombonešius vadina "Baltosiomis gulbėmis".

Tegai:
gaisras, vaizdo įrašas, Rusijos gynybos ministerija
Dar šia tema
RF Gynybos ministerija papasakojo apie savanorius, testuojančius vakciną nuo COVID-19
Kaip Rusija reagavo į NATO pratybas "Ramstein Alloy" Latvijoje
Rusijos T-14 "Armata" tankas buvo išbandytas nepilotuojamu režimu
Nord Stream-2

"Nord Stream-2" statyba negali būti atnaujinta iki rugpjūčio 3 dienos

(atnaujinta 15:29 2020.07.06)
Anksčiau DEA paskelbė pakeitusi leidimą "Nord Stream 2 AG" statyti "Nord Stream-2" Danijos vandenyse

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. "Nord Stream-2" statyba negali būti atnaujinta iki rugpjūčio 3 dienos, kai pasibaigia atnaujinto Danijos leidimo apskundimo terminas, pranešė šalies energetikos agentūra (DEA), rašo RIA Novosti.

Anksčiau DEA paskelbė pakeitusi "Nord Stream 2 AG" leidimą statyti "Nord Stream-2" Danijos vandenyse. Visų pirma, įmonei dabar leidžiama naudoti ne tik laivus su dinaminiu padėties nustatymu, bet ir inkarinius laivus, įgyvendinant projektą.

Kaip paaiškino agentūra, dujotiekio trasa eina už Baltijos jūros dugne palaidotų cheminių ginklų sąlyčio zonos ribų.

"Bet kuri šalis, suinteresuota sprendimu, gali pateikti apeliaciją... Apeliacijos turi būti pateiktos Skundų dėl energijos vartojimo tarybai per keturias savaites nuo sprendimo viešo paskelbimo dienos, tai yra iki rugpjūčio 3 dienos. Leidimas negali būti naudojamas nepasibaigus apeliacijos terminui", — sako DEA.

Projektas apima 55 milijardų kubinių metrų pajėgumų per metus dujotiekio tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vienu akcininku "Gazprom".

Partneriai Europoje — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 %, tai yra, iki 950 milijonų eurų kiekvienas. JAV aktyviai priešinasi projektui. Gruodį JAV "Nord Stream-2" įvedė sankcijas, reikalaudamos iš kompanijų nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą. Šveicarijos "Allseas" beveik iškart paskelbė apie darbų sustabdymą. Rusija ne kartą pabrėžė, kad projektas yra komercinis ir naudingas Europai.

"Gazprom" imasi priemonių baigti dujotiekio tiesimą ir tikisi, kad jis bus paleistas 2020 metų pabaigoje arba 2021 metų pradžioje. Šiuo metu nutiesta apie 94 % vamzdyno.

Tačiau birželio 4 dieną keletas senatorių, įskaitant įtakingą respublikoną Tedą Kruzą, pristatė JAV Senatui įstatymo projektą dėl naujų sankcijų "Nord Stream-2" atžvilgiu. Anot jų, sankcijos taikomos visiems statybose dalyvaujantiems laivams, tiems, kas palengvina šių laivų aprūpinimą, įmonėms, kurios teikia jiems draudimo ir uosto paslaugas, taip pat tiems, kurie išduoda pažymą pradėti eksploatuoti dujotiekį.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Danija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Senatas įtraukė sankcijas prieš "Nord Stream-2" į JAV biudžeto projektą
Vokietija atmetė JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"