"Pašėliškos mašinos": karinė technika Rusijos nustebino JAV žurnalistą

357
(atnaujinta 14:48 2018.11.15)
JAV leidinio "The Drive" autorius Rusijos radiacinės, cheminės ir biologinės apsaugos kariuomenės techniką, kurios darbas buvo parodytas vaizdo įraše, pavadino "pašėliškomis mašinomis"

Vaizdo įrašas buvo paskelbtas Rusijos gynybos ministerijos YouTube kanale. Aprašyme sakoma, kad vaizdo įrašas skirtas Rusijos radiacinės, cheminės ir biologinės apsaugos kariuomenės šimtmečiui.

Šios kariuomenės dalies kariai aprūpinti žvalgybos cheminėmis mašinomis RHM-6, mobiliomis laboratorijomis, kompleksais duomenims rinkti, apdoroti ir analizuoti, taip pat robotais ir liepsnosvaidžiais, praneša Rusijos gynybos ministerija.

JAV žurnalistas Džozefas Trevitikas pažymi, kad dauguma vaizdo įraše parodytų transporto priemonių iki šiol eksploatuojamos, nepaisant įspūdingai ilgo jų tarnavimo laikotarpio.

"Tarp neįprasčiausių technikos pavyzdžių vaizdo įraše – sunkvežimis TMS-65U su reaktyviniu varikliu, kuris sumontuotas automobilio galinėje dalyje. Kariai gali jį naudoti, kad išvalytų transporto priemones nuo cheminių medžiagų arba sukurtų galingas dūmų uždangas", ― sakoma straipsnyje.

Trevitiko manymu, TMS-65U užima vieną iš svarbiausių vietų Rusijos technikos arsenale.

Oficialiai manoma, kad Rusijos radiacinės, cheminės ir biologinės apsaugos kariuomenės istorija prasidėjo 1918 metų lapkričio 13 dieną.

357
Tegai:
karinė technika, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusija visiškai pakeitė Ukrainos komponentus savo karinėje įrangoje
Žiniasklaida papasakojo apie apgailėtiną britų kariuomenės padėtį
Vokietijoje didžioji dalis karinės technikos pripažinta netinkama
Paskelbta, kiek karinės technikos ir karių dalyvaus kariuomenės parade Vilniuje