Kanadoje kuprotasis banginis apsimetė baseinu, kad papietautų

214
(atnaujinta 12:58 2018.11.29)
Banginis prasižioja prie vandens paviršiaus; tokiu būdu atsiradęs "baseinas" žuvims atrodo kaip vieta, kur galima pasislėpti nuo paukščių, ir pačios įplaukia į banginio burną

Kanadoje, Vankuverio rajone, buvo nufilmuotas kuprotasis banginis, kuris medžioja neįprastu būdu, praneša "Sciencemag".

Žinduolis prasižioja prie vandens paviršiaus, ir jo burna tampa panaši į baseiną. Žuvims šis "baseinas" atrodo kaip prieglobstis, kur galima pasislėpti nuo paukščių, ir pačios įplaukia į banginio burną.

Pirmą kartą toks banginių elgesys buvo nufilmuotas 2011 metais. Mokslininkai padarė išvadą, kad banginiai mokosi vieni iš kitų naujų gudrybių.

Banginiai turi ir kitų medžioklės metodų. Pavyzdžiui, norėdami sugauti silkę, jie sukelia vandenyje burbuliukus ir taip priverčia žuvis priplaukti kuo arčiau viena kitos. Tokiu būdu gyvūnas gali iškart praryti visą žuvų būrį. Kuprotasis banginis per dieną suvalgo iki 2500 kilogramų žuvies.

214
Tegai:
vaizdo įrašas, Kanada, banginis, kuprotasis banginis
Dar šia tema
Pasaulinė banginių diena
Kamčiatkoje biologai aptiko retus kuprotuosius banginius
Australijoje banginių būrys užkirto kelią banglentininkui
Australijoje jūrų patrulis išgelbėjo patekusį į tinklą banginį
Australijos pakrantėje šalia turistų valties iš vandens iššoko kuprotasis banginis

Trakų policijos pareigūnai sulaikė brakonierius video

(atnaujinta 17:26 2020.08.14)
Pažeidėjams gresia ne tik bauda nuo 800 iki 1800 eurų už padarytą pažeidimą bei padarytos žalos gamtai atlyginimas, bet ir privalomas transporto priemonės ir nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimas

Šiąnakt patruliuojantiems policijos pareigūnams įkliuvo brakonieriai, automobiliu su priekaba vežę ką tik nušauto tauriojo elnio patiną. Apie tai pranešė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Patruliuojant Trakų rajono teritorijoje, rugpjūčio 14 apie 01:00 magistraliniame kelyje Vilnius-Varėna-Gardinas patikrino "Audi" automobilį su prikabinta tentine priekaba. Priekaboje pareigūnai aptiko ką tik sumedžiotą tauriojo elnio patiną.

Du iš keturių, prie automobilio buvusių vyrų, pateikė galiojančius medžiotojo bilietus, taip pat pareiškė, kad žinojo, jog iki rugpjūčio 15 dienos elnių patinų medžioklė yra draudžiama ir paaiškino, kad gyvūnas buvo sumedžiotas Pirčiupio miške. Pareigūnams brakonieriai pateikė ir graižtvinį šautuvą "SAUER S 303" su stovu jam laikyti bei termovizorių. Buvo patikrintas ir vyrų blaivumas — jie buvo blaivūs.

Į vietą iškviesti Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos inspekcijos darbuotojai pradėjo administracinio nusižengimo teiseną dėl medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimo.

Pažeidėjams gresia ne tik bauda nuo 800 iki 1800 eurų už padarytą pažeidimą bei padarytos žalos gamtai atlyginimas, bet ir privalomas transporto priemonės ir nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimas.

Trakų policijos pareigūnai brakonierius buvo sulaikę ir birželio 10-osios naktį, kuomet Lentvario seniūnijos teritorijoje sustabdyto "Volkswagen" markės automobilio bagažinėje gulėjo nušautas stirnos patinas, graižtvinis šautuvas "Blaser" su optiniu taikikliu ir kompensatoriumi ant vamzdžio, bei uždėtu prožektoriumi. Automobilyje buvo rastas ir termovizorius. Tuomet sulaikyti du pusamžiai vyrai taip pat priklausė vienam iš Trakų rajone veikiančių medžiotojų būreliui.

Tegai:
policija, brakonieriai, Trakų rajonas
Dar šia tema
Kėdainių rajone policijos automobilis partrenkė stirną
Raseinių rajone vyras apsipylė benzinu ir pasidegė
Vilniaus oro uoste pasieniečiai sučiupo du teisėsaugos vengusius lietuvius

Sputnik Lietuva sužinojo, ar lietuviai šiemet patenkinti poilsiu Palangoje

(atnaujinta 10:45 2020.08.14)
Šiemet dėl koronaviruso sukeltų apribojimų daugelis lietuvių nusprendė poilsiauti tėvynėje, todėl natūralu, kad žmonės patraukė į Lietuvos pajūrį

Sputnik Lietuva korespondentas apsilankė Palangoje, bene garsiausiame Lietuvos kurorte, ir pasiteiravo, ar lietuviai patenkinti atostogomis tėvynėje.

Daugelis žmonių giria Palangą, jiems patinka ir jūra, nors kartais ir per šaltoka, ir geras oras. Beje ir aptarnavimas šiemet džiugina poilsiautojus. Daug kas pastebi, kad kurorto kavinėse ir restoranuose labai gražu, ypač vakarais,. Tačiau žmonės pastebėjo, ir kad kainos šiek tiek šoktelėjo, tačiau tai neprivertė pakeisti savo įpročių.

Svetingi Palangos gyventojai kviečia atvykti į jų miestą, nes "jokių virusų nėra".

Tegai:
poilsis, vasara, Palanga