Kaip "grinčai" sugadino Lukiškių aikštės fontaną video

160
(atnaujinta 12:03 2018.12.20)
Kalėdoms papuošta Vilniaus Lukiškių aikštė sulaukė chuliganų, tačiau jų nusikaltimą užfiksavo vaizdo kameros

Vilniaus savivaldybė pasidalino Facebook vaizdo įrašu ir parodė, kaip į Vilnių trumpam "užsuko du grinčai".

"Į Vilnių trumpam užsuko du grinčai, kurie nusprendė pasilinksminti su neseniai Kalėdoms pasipuošusiu Lukiškių aikštės fontanu ir vieną iš dekoracijų kažkodėl nulaužė", — rašo savivaldybės atstovai.

Tačiau vyrams nepasisekė — Lukiškių aikštė yra filmuojama ir jų "žygdarbis" buvo užfiksuotas, o medžiaga perduota policijai.

Savivaldybė ir policija prašo visų, kurie turi informacijos apie prasižengusius vyrus, pranešti policininkams.

160
Tegai:
interaktyvus fontanas, fontanas, Lukiškių aikštė, Vilnius
Dar šia tema
Lukiškių aikštėje pradėjo veikti interaktyvus fontanas
Ar jau išbandėte į judesius reaguojantį interaktyvųjį fontaną Lukiškių aikštėje
Interaktyvus fontanas Lukiškių aikštėje dabar turi labirinto efektą

Kratų pas mėsininkus metu rasta 784 kg šešėliniais pinigais įsigytos atvėsintos mėsos

(atnaujinta 12:32 2020.07.03)
Įtariama, kad per pastaruosius dvejus metus buhalterinėje apskaitoje įmonė nedeklaravo dviejų trečdalių įsigijimų, siekiančių 384 tūkst. eurų

Atlikus kratas pas nelegalius mėsos ir jos produktų prekybininkus rastas įspūdingas kiekis atvėsintos mėsos, įsigytos šešėliniais pinigais, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Įtariama, kad per pastaruosius dvejus metus buhalterinėje apskaitoje įmonė nedeklaravo dviejų trečdalių įsigijimų, siekiančių 384 tūkst. eurų. Ikiteisminis tyrimas vyksta dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Įmonės patalpose, prekybos vietoje, automobiliuose bei gyvenamosiose vietose Jonavoje ir Klaipėdoje buvo atliktos kratos. Jų metu paaiškėjo, kad prekyba atvėsinta paukštiena, kiauliena ir mėsos gaminiais vyko nelegaliai, neturint tam reikiamo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) leidimo. Pareigūnai išsiaiškino, kad nuomojamose patalpose iš tiesų veikia ne viena, bet dvi įmonės, užsiimančios tokia pat veikla. Be to, nustatyta, kad sandėlyje dirbo nelegalus darbuotojas.

Kratos metu sandėliavimo patalpose rasta 784 kg atvėsintos mėsos. Taip pat rasta 241 kg įvairių mėsos gaminių, tačiau jų atsekamumo specialistams nustatyti nepavyko. Taip pat rasta 60 kg sūdytų lašinių bei 8 kg skirtingų rūšių prieskonių be ženklinimo etikečių.

Mėsa ir jos produktai buvo laikomi netvarkingose ir nešvariose patalpose su pašaliniais daiktais, neužtikrinta reikiama temperatūra. Mėsai vežioti skirtoje transporto priemonėje taip pat nustatyta daug higienos pažeidimų: ji neturėjo šaldymo įrangos, buvo netvarkinga, mėsa ir jos gaminiai buvo kraunami aukštoje temperatūroje, kartu vežiojami ir pašaliniai daiktai.

Patalpoje esančioje šaldymo kameroje, greta tinkamo galiojimo mėsos gaminių ir atvėsintos mėsos, buvo laikoma ir 250 kg pasibaigusio galiojimo produktų. VMVT specialistai nustatė didelę kryžminės taršos tikimybę.

Pareigūnams pradėjus tikrinti apskaitos dokumentus nustatyta, kad įmonė per pastaruosius porą metų įsigijo produkcijos už 384 tūkst. eurų, tačiau to niekur nedeklaravo ir tyrėjams pateikė tik mažą dalį produkcijos įsigijimą pagrindžiančių sąskaitų faktūrų. Rasti ir paimti tikrieji prekių įsigijimo dokumentai, nurodantys kiekius bei tikrąsias mokėjimo sumas, ir šešėlinį produktų įsigijimą įrodančios sąskaitos. 

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Griežčiausia bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą — laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tegai:
mėsos produktai, kratos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Vaisiais prekiavusioje įmonėje kratų metu rasta apie 400 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų
Kaune teisiamas per 100 tūkst eurų pasisavinęs labdaros ir paramos fondo vadovas
FNTT išaiškino schemą: 54 parduotuves Kaune turinti įmonė slėpė milijonus eurų — video

Staigus posūkis "Nord Stream-2": Vokietija grasina JAV atsakomosiomis sankcijomis

(atnaujinta 12:18 2020.07.03)
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad JAV sankcijos "Nord Stream-2" neatitinka Berlyno teisės suvokimo. Vokietijos vyriausybės vadovė taip pat pažadėjo pasiekti, kad projektas būtų visiškai įgyvendintas

Vokietija mano, kad JAV sankcijos dujotiekiui kelia pavojų 12 milijardų eurų siekiančioms Europos investicijoms, taip pat Europos infrastruktūrai ir energetiniam saugumui. Be to, jos gali atimti iš vartotojų galimybę sutaupyti iki 4 milijardų eurų per metus. Bundestagas paskelbė, kad Vašingtono bandymas priversti Vokietiją ir jos partnerius atsisakyti projekto — šalies suvereniteto pažeidimas, ir pažadėjo apsvarstyti galimybę įvesti JAV griežtas atsakomąsias sankcijas, jei tęsis spaudimas "Nord Stream-2".

Anksčiau JAV Senatas į gynybos biudžeto projektą įtraukė papildomas sankcijas prieš "Nord Stream-2".

"Nord Stream-2" projektas apima 55 milijardų kubinių metrų pajėgumų per metus dujotiekio tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su viena akcininke — "Gazprom".

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
sankcijos, Nord Stream-2, JAV, Vokietija
Nepriklausomybės dienos minėjimas Baltarusijoje

Nausėda pasveikino Baltarusiją Nepriklausomybės dienos proga

(atnaujinta 13:17 2020.07.03)
Lietuvos vadovas išreiškė pasirengimą ir toliau plėtoti kaimyninius santykius, tačiau kartu pažymėjo, kad rūpindamasis regiono saugumo užtikrinimu jis nuolatos kels branduolinės saugos klausimą

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką ir šalies gyventojus Nepriklausomybės dienos proga, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Lietuvos prezidentas palinkėjo Baltarusijos žmonėms, kad jų šalis būtų stipri, nepriklausoma ir klestinti.

Šalies vadovas priminė, kad Lietuvą ir Baltarusiją sieja bendra istorinė praeitis, glaudūs kaimyniniai santykiai, aktyvūs ryšiai tarp abiejų šalių piliečių. Tačiau kartu Nausėda pabrėžė, kad branduolinė sauga bus tas dvišalės darbotvarkės klausimas, kurį jis nuolat kels rūpindamasis ir Lietuvos gyventojų, ir regiono saugumo užtikrinimu.

"Esame pasirengę ir toliau plėtoti kaimyninius santykius tiek dvišaliu, tiek ES ir Baltarusijos lygiu. Tikiu, kad, remdamiesi abipuse pagarba ir gera valia, konstruktyviai spręsime kylančius iššūkius", — rašoma Lietuvos vadovo sveikinime.

Be to, prezidentas įsitikinęs, kad raidos kelias, paremtas europietiškomis vertybėmis ir tarptautinėmis žmogaus teisėmis, yra tinkamas Baltarusijai — jis užtikrintų šalies ilgalaikį saugumą ir gerovę.

Tegai:
Nepriklausomybės diena, Baltarusija, Lietuva, Gitanas Nausėda