JAV sukritikuota Kongreso narė vaizdo įrašą, kuriame ji šoka

66
(atnaujinta 09:50 2019.01.06)
Jauniausia JAV valstybės tarnautoja, atsakydama į kritiką, sušoko Kongreso pastate

Jungtinėse Amerikos Valstijose jauniausia Kongreso narė Alexandra Ocasio-Cortez buvo sukritikuota už vaizdo įrašą, kuriame ji šoko su savo kurso draugais. Vaizdo įrašas paskelbtas Twitter.

Ocasio-Cortez, atstovaujanti Demokratinei partijai, pradėjo eiti savo pareigas JAV Kongrese 2019 metų sausio 3 dieną. Šiuo metu ji yra jauniausia Kongreso narė JAV istorijoje — jai 29 metai.

Prieš kelias valandas, kol ji pradėjo eiti pareigas, internete buvo išplatintas vaizdo įrašas, kuriame ji šoko.

Respublikonų šalininkai sukritikavo merginą už šį vaizdo įrašą. Vienas iš jų sakė, kad palikus Kongresą Ocasio-Cortez galėtų "šokti ant scenos, kur yra stulpas", o kitas kritikas ją pavadino "neišmanėle".

Išplatintas vaizdo įrašas — tai trumpa keturių minučių trukmės Bostono universiteto, kuriame studijavo Ocasio-Cortez, vaizdo įrašo versija.

Pati Ocasio-Cortez pareiškė, kad valstybės tarnautojai turi turėti gero šokėjo reputaciją. Ji taip pat pažymėjo, kad jos nenustebino respublikonų, kurie laiko linksmybes neteisėtu reiškiniu, reakcija.

Kitą dieną po incidento Ocasio-Cortez paskelbė naują vaizdo įrašą Instagram ir pakomentavo: "Jei respublikonai mano, kad koledže šokančios moterys yra baisu, palaukite, kol jie sužinos, kad moterys šoka Kongrese!"

66
Tegai:
šokiai, JAV Kongresas, JAV
Dar šia tema
Kinijos gaisrininkai nustebino socialinių tinklų vartotojus uždegančiu šokiu
Kai šokiai netrukdo tvarkytis

Lietuvoje išniekinti sovietų karių broliški kapai video

(atnaujinta 10:59 2020.11.30)
Lietuvoje nežinomi asmenys išniekino per Didįjį Tėvynės karą žuvusių sovietų karių kapines Obeliuose

Pasak vietinių paieškininkų, vandalai ant kapų ir atminimo lentų išpylė raudonus dažus ir ant jų nupiešė svastiką. Kas tiksliai tai padarė, nežinoma. Obeliuose įvykęs incidentas nėra pirmas tokio vandalizmo atvejis.

Sovietiniai paminklai ir kapinės Lietuvoje yra niekinami reguliariai, kaip ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje bei Ukrainoje. Maskva labai kritikuoja tokias išdaigas, susiedama jas su šių šalių istorijos perrašymo kursu. "Rossotrudničestvo" vadovas Jevgenijus Primakovas emocingai sureagavo į kapinių išniekinimą Obeliuose.

"Lietuvoje buvo išniekinti sovietų kareivių kapai — broliški kapai Obeliuose. Ne šiaip paminklai, o būtent broliški kapai. Tai padarę žmonės yra tiesiog niekšai. Pirmiausia, žinoma, mes reikalaujame tyrimo — ne formalaus, bet tikro, nubaudžiant atsakingus asmenis. Kreipsimės į Lietuvos valdžią: ar dabartinėje Lietuvoje leidžiama niekinti kapus kaip tokius, ar daroma išimtis sovietų karių kapams ir ar iš jų galima tyčiotis?" — paskelbė Primakovas.

Tegai:
kapinės, sovietų kariai

Nufilmuotas Tutberidzės 12-metės mokinės keturgubas tulupas

(atnaujinta 12:31 2020.11.29)
Internautai pagyrė čiuožėjos techniką, taip pat palinkėjo sėkmės sportininkei ir trenerių štabui

Rusų trenerės Eteri Tutberidzės komanda paskelbė vaizdo įrašą su 12-mete Alisa Dvoeglazova, kuri treniruočių metu  atliko keturgubą tulupą.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip čiuožėja atlieka šuolius ant ledo.

Komentaruose vartotojai žavėjosi jaunos dailiojo čiuožėjos technika ir pagyrė trenerių štabą.

"Atsirado dar viena žvaigždė! Kokie treneriai, kaip jie geba surasti talentus. Bravo, komanda! Sėkmės jums!", — rašė vartotojas "makhonkoliudmila".

"Šaunuolė. Puikus trenerių personalas ir neprilygstamas darbas šlifuojant būsimą deimantą", — rašo "prostay_56".

"Dar viena krištolinė žvaigždė. Sėkmės Alisai ir treneriams!", — pažymi "velikayaa.l".

Tegai:
vaizdo įrašas, dailusis čiuožimas, Rusija
Žvakutės

Lietuvoje išaugo COVID-19 aukų, nepatenkančių į rizkos grupę, skaičius

(atnaujinta 15:57 2020.11.30)
Lapkritį Baltijos šalyje mirė jauniausias pacientas, kuriam buvo 30 metų, papasakojo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Lietuvoje daugėja fiksuojamų COVID-19 protrūkių namuose — šeiminių protrūkių dalis sudaro apie 30 proc. visų protrūkių. Apie tai spaudos konferencijoje pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

Per visą lapkritį buvo nustatyta daugiau nei 38 tūkstančiai koronaviruso atvejų. Tuo tarpu spalio mėnesį buvo užfiksuota iki 11 tūkstančių naujų atvejų, o rugsėjį — iki dviejų tūkstančių.

Pasak NVSC atstovės, lapkritis taip pat išsiskyrė didesniu mirčių skaičiumi tų žmonių, kurie rizikos grupėms nepriklauso ir yra jaunesni nei 65 metų. Lapkritį taip pat fiksuotas jauniausio žmogaus mirties atvejis — jam buvo 30 metų.

Laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga teigė, kad didžiausias mirčių skaičius padidėjo 80–89 metų amžiaus grupėje. Jis pažymėjo, kad dauguma mirčių yra susijusios su širdies ir kraujagyslių ligomis ir daugelis jų įvyksta ne medicinos įstaigose, o namuose.

"Mirčių skaičius auga, nes plinta infekcija – kuo daugiau žmonių užsikrečia, tuo dažniau paliečiami pažeidžiamiausi žmonės. (...) Kurį laiką dar matysime tikrai ne vieną dešimtį mirčių, ypač, jei liga plis slaugos ir globos įstaigose", — sakė jis.

Karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio 7 dienos. Valdžia jį pratęsė iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Naujausiais duomenimis, respublikoje nustatyta daugiau kaip 61,3 tūkstančio koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 500 žmonių.

Tegai:
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Aurelijus Veryga, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per parą patvirtinti 1136 nauji COVID-19 atvejai
Čaplinskas įvertino COVID-19 infekcijos riziką perkant eglutę
Šimašius apkaltino valdžią elektroniniu neraštingumu