Amerikos kruizinio laivo keleivis šoko į vandenį iš balkono, esančio 11-ajame aukšte, ir išliko gyvas. Vaizdo įrašą paskelbė "Daily Mail" "YouTube" kanale.
Vaizdo įraše matyti, kaip jaunuolis stovi ant balkono krašto, o vėliau nušoka, lydimas draugų juoko. Vėliau jis pradeda plaukti.
Kelionės agentūros duomenimis, tuo metu laivas buvo Nassau pakrantėje, Bahamų salose. Po to, kai jaunuolis nušoko į vandenį, jį sulaikė vietinė policija ir grąžino atgal į laivą, kad jis galėtų susirinkti daiktus.
Kartu su draugais 27 metų Nick Naydev turėjo palikti laivą. Be to, jiems buvo uždrausta naudotis įmonės kruizinių laivų paslaugomis.
Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Nemuno įlankoje aptiko nelegaliai pastatytus žvejybos tinklus. Vaizdo įrašą Facebook paskelbė Lietuvos Aplinkos apsaugos departamentas.
Apie tinklus aplinkosaugininkams pranešė pažeidimus pastebėję gyventojai.
Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip aplinkosaugininkai paleidžia sugautas žuvis iš tinklų į upę.
Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vadovas Darius Jurevičius papasakojo, kad antradienį Raudonės uoste Nemuno upėje rado 5 pastatytus tinklus. Pasak jo, šiais V raide surištais tinklais buvo užtverta visa įlanka.
Šiuo metu aplinkosaugininkai vykdo tyrimą, po kurio kaltininkai bus priversti sumokėti baudas.
Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) paskelbė vaizdo įrašą su gyvūnais pasienyje su Baltarusija. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas VSAT Facebook paskyroje.
Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip gyvūnai priartėja prie tvoros, o kai kurie net kerta dviejų šalių sieną. Tarp jų yra lūšis, zuikis ir briedis.
"Ką bendro turi zuikis, lūšis ir briedis? Visi jie keliauja pro Papelėkio kontrolės punktą pasienyje su Baltarusija. Šv. Velykų proga jums, bičiuliai, dovanojame gyvosios gamtos vaizdų iš VSAT archyvų", — sakoma vaizdo įrašų antraštėje.
Gyvūnai nuolat tampa pasienio tarnybos vaizdo įrašų "herojais". Dažniausiai gyvūnai bando kirsti sieną, gadina tvoras ar tiesiog vaikšto prieš kameras.
VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Beveik 20 metų trukmės laukinių avių tyrimo Škotijoje rezultatai parodė, kad telomerų ilgis, kurį daugiausia lemia genetika ir paveldimumas, koreliuoja su gyvenimo trukme, o ne su jų išgyvenimu, kuris priklauso nuo gyvenimo sąlygų ir aplinkos. Straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Proceedings of the National Academy of Sciences".
Telomerų ilgis — chromosomų galai — laikomas svarbiu bendrosios sveikatos ar senėjimo biologiniu žymekliu. Kuo trumpesni telomerai, tuo didesnė mirties rizika — tai yra universali taisyklė visiems stuburiniams gyvūnams. Tačiau iki šiol nebuvo visiškai aišku, kas dar labiau veikia telomerus — paveldimumas ar išoriniai veiksniai.
Norint išspręsti šį klausimą reikia ilgalaikių stebėjimų kelių kartų gyvenime, o tokius tyrimus žmonėms sunku atlikti. Todėl mokslininkai iš Norvegijos, Didžiosios Britanijos ir Kanados, vadovaujami Danielio Nussey iš Norvegijos mokslo ir technologijos universiteto Biologijos instituto savo stebėjimams pasirinko trumpesnio gyvenimo rūšį — uždarą Škotijos salose gyvenančių laukinių avių populiaciją.
Beveik dvidešimt metų autoriai rinko duomenis, o tada, naudodamiesi daugiamatiniais kiekybiniais genetiniais modeliais, analizavo ryšį tarp telomerų ilgio, jų išsaugojimo ir tolesnio gyvūnų išgyvenimo, atsižvelgiant į įvairius veiksnius.
Dėl to paaiškėjo, kad gyvenimo trukmė koreliuoja su telomerų ilgiu ir nekoreliuoja su jų išsaugojimu, tai yra išeikvojimo laipsniu. Šiuo atveju pirmasis parametras yra tiesiogiai susijęs su genetiniu paveldėjimu, o antrasis — su aplinkos veiksniais, tokiais kaip stresas ar mityba.
"Mes neradome jokių įrodymų, kad telomerų išsekimas yra susijęs su padidėjusia mirtingumo rizika", — rašo autoriai. "Vietoj to mes nustatėme, kad asmenų vidutinio telomerų ilgio skirtumai yra susiję su ilgesne gyvenimo trukme. Mūsų analizė rodo, kad ši koreliacija tarp vidutinio telomerų ilgio ir individualus gyvenimo laikotarpis turi genetinį pagrindą".
Autoriai mano, kad jų atradimas rodo svarbų genetikos vaidmenį kontroliuojant ilgaamžiškumą ir pažymi būtinybę tęsti tyrimus, nagrinėjant evoliucinį šios kontrolės aspektą.